į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Archyvas
2016-2017 m.m. straipsniai
 
Dalyvaujame nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“
 

   IIa klasės mokinių komanda: Ieva Gudiškytė, Evelina Mackevičiūtė, Gabrielė Šomkaitė, Egidijus Šimanauskas ir Lukas Treikauskas paruošė žaidimą Vištyčio regioniniame parke. Taigi, gegužės 30 d. į Vištyčio regioninį parką išvyko dvi – raudonųjų ir žaliųjų komandos. Komandoms teko pagal gautas nuorodas surasti dėlionės detales, nusifotografuoti  ir atvykus į nurodytą vietą  sudėlioti dėlionę. Nepaisant piktai nusiteikusių uodų, viskas vyko linksmai ir greitai. Laimėjo raudonųjų komanda.

    Žaidimą stebėjo Vištyčio regioninio parko darbuotojai. 

   Viską nufilmavome ir telieka laukti konkurso rezultatų.

 
 
Mokslo metų pabaiga
 

Mokslo metų pabaigos šventės akimirkos.

 
Apdovanojimai
 

Gabių ir gerai lankančių mokinių pagerbimo šventės akimirkos.

 
 
Technologijų egzaminas
 

2017 metų mokyklinio technologijų egzamino darbai.

Stovas vėliavoms. Nauris Juzumas. Lauko stendas. Lukas Šalnauskas. Sijonas, B. Mickevičiūtės nuotr.
Knyga, E. Baliūnaitės nuotr. Knyga, E. Baliūnaitės nuotr. Odinė knyga, K. Aušiūraitės nuotr.
Odinė knyga, K. Aušiūraitės nuotr. Knyga, A. Prochorovaitės nuotr.
 
 
Popietė: „Troškimų galia“
 

Liaudies išmintis byloja: „Kaip yra noras, atsiranda ir galimybės, kaip nėra noro, atsiranda priežastys!“ Šio posakio vedini, karštą gegužės 27 popietę, į Kybartų parapijos, Prapuolenių vardo, vaikų ir jaunimo centrą rinkosi gimnazistai panorę peržvelgti savo troškimus, jų realizavimo galimybes, nesėkmių priežastis. Įvairių užsiėmimų metų buvo tapatinamasi su įvairiais daiktais, simboliais, diskutuojama, aiškinamasi prasmė, ieškoma kodėl atsiranda motyvacijos stoka ar kokios gali būti nesėkmių priežastys. Darbas vyko asmeniškai, grupelėmis, bei žaidžiant. Visi pageidavo, kad tai būtų tęstinis susitikimas. Popietę parengė ir užsiėmimams vadovavo tikybos mokytoja Vilija Stasaitienė. 

 
Šventė
 

Paskutinio skambučio akimirkos.

 
Galiūnų konkursas
 

Gegužės 18d. gimnazijos stadione vyko galiūnų konkursas. Gaila,tačiau šiemet šis konkursas nesulaukė didesnio dalyvių dėmesio. Parodyti savo jėgą, ištvermę panoro tik šeši dalyviai. Įdomesnė kova vyko tik I-II klasių grupėje, kur nugalėtojas paaiškėjo po paskutinės rungties-automobilio traukimo. Pirmą vietą iškovojo 2c klasės mokinys T.Račkauskas, antras liko svečias iš Virbalio mokyklos A.Skurvydas, trečias - 1a kl. mokinys A.Matusevičius. III-IV klasių grupėje nugalėjo L.Kučiauskas , antras liko A.Misiukevičius. Abudu iš 4c klasės.Prizininkams sporto klubo „Kristido“ įsteigtus medalius įteikė gimnazijos direktorius S.Spangevičius.

 
Šaškių varžybos
 

Š.m. gegužės 13d. gimnazijos šaškių komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių finalinėse varžybose. Pasirodymas buvo tikrai sėkmingas. Tarp 26 komandų užimta aukšta 11 vieta respublikoje. Mūsų gimnazijos komandai atstovavo: Paulius Sabaliauskas IIb kl., Rokas Pauža Ic kl., Laurynas Mickevičius Ic kl., Ugnė Rickevičiūtė IIa kl..

 
Projektas
 

   Gegužės 15 dieną gimnazijos mokiniams buvo pristatytas projektas „Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas“.

   Projekto pristatyme jaunuoliai buvo supažindinti su galimybėmis prisijungti prie projekto „Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas“ paspaudus "Like" mygtuką www.facebook.com/Aktyvuokis puslapyje bei pratęsti savo dalyvavimą projekte parsisiuntus Apps programėlę "Aktyvuokis". Vėliau buvo interaktyviomis-edukacinėmis formomis, patrauklioms jaunimui pristatomos priklausomybių formos, dažniausiai kamuojančios ir negalinčias pakeisti jaunuolių gyvenimo. Bus pravesta edukacinė-interaktyvi programa prieš rūkymą, alkoholį ir narkotikus (bus naudojamos užsienio šalių naudojamos edukacinės priemonės (imitacinės vėžiu sergančio žmogaus burna, dervų stiklainis, neblaivumo ir narkotikų apsvaigimo akiniai, bei 3D pasekmių nuo priklausomybių lagaminas). Bendraujant su moksleiviais buvo stengtasi negąsdinti, bet pakeisti jų mąstymą ir motyvaciją keisti savo elgesį iš pagrindų. Aktyviausiems dalyviams buvo įteiktos iš anksto paruoštos gertuvės su projekto logotipais.

                                                       Su pagarba  Darius Joneikis

 
KYBARTŲ MOKYKLAI - 105
 

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija gegužės 5 d. minėjo 105 metų jubiliejų. Į šventinį renginį buvo pakviesti ne tik gimnazijos mokiniai ir mokytojai, bet ir Kybartų ugdymo įstaigų direktoriai  bei buvę mokyklos ugdytiniai, dabar dirbantys pedagoginį darbą. Jie gimnazijos mokiniams vedė pilietiškumo pamokas. 

   Į minėjimą-koncertą atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, gimnazijos tėvų komiteto pirmininkas Valerijus Gliaubicas. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytojai Nijolė Černauskienė ir Mindaugas Bučinskas. Jo metu išvydome šešis mokinių sukurtus filmus: penki buvo apie buvusias mokyklas Kybartuose, o šeštas – apie dabartinės gimnazijos pastarąjį penkmetį. Su užduotimi gimnazistai susitvarkė puikiai,  filmuose buvo pateikti išsamūs faktai apie mokyklos istoriją ir dabartį.

   Gimnazijos aktų visi susirinkusieji išvydo tapybos plenero „Šviesa“ metu  sukurtus mokinių darbus.  Plenerą koordinavo buvusi mokyklos auklėtinė Aušrinė Dubauskienė.

   Šventės pabaigoje visi susirinkusieji sugiedojo gimnazijos himną. „Lai tegyvuoja amžinai Kybartų mokykla čionai!”

 

Jolanta Janulaitytė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 
 
Rusiškos dainos festivalis
 

Скоро гости к тебе соберутся,

Сколько гнёзд понавьют, - посмотри!

Что за звуки, за песни польются

День – деньской  от зари до зари.

 

   Paraginti  paskubėti saulėtą, šiltą pavasarį, balandžio 21 dieną, suskubo rusų kalbą besimokantys ir rusiškai dainuojantys mokiniai iš Vilkaviškio ir Vilkaviškio rajono mokyklų. Kasmetinis rusiškos dainos Festivalis , šiais metais pavadintas „Радуйся Весна!“, įvyko mūsų Gimnazijoje. Renginį vedė antros gimnazijos klasės mokinė Dovilė Šultonaitė ir ketvirtokė Odeta Štaraitė.  Į renginį atvyko mokiniai iš  Žaliosios V. Žemaičio pagrindinės mokyklos, Pajevonio pagrindinės mokyklos, Alvito pagrindinės mokyklos, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos, Gižų mokyklos-daugiafunkcio centro, Kybartų „Saulės“ progimnazijos ir žinoma, renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Dalyviai dainavo įvairių atlikėjų dainas. Susirinkusieji klausėsi ir solistų ir duetų ir grupių atliekamų dainų. Šventiškai papuoštoje scenoje skambėjo nuostabūs Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos merginų balsai, skambėjo mergaičių ir mokytojų iš V. Žemaičio pagrindinės mokyklos sudainuota daina iš miuziklo «звуки музыки» puikiai pasirodė Alvito pagrindinę mokyklą atstovaujantis mokinys, atlikęs Grigorijaus Lepso dainą «самый лучший день» ir padovanojęs šventišką nuotaiką. Pritariant akordeonui, lyriškai lopšinę „за печкою поёт сверчок sudainavo merginų ansamblis iš  Saulės progimnazijos, linksmumo šventei suteikė Pajevonio merginų amsamblis sudainavęs dainą „ одноклассники“. Šventę vainikavo mūsų Gimnazijos ketvirtos klasės gimnazistės Odetos Štaraitės  atliekama daina  „Луна“.  Nuostabus gimnazistės balsas dar kartą įtikino, kad rusų kalba – graži kalba, o dainos akorduos ji suskamba dar gražiau.  Dėkojame mokytojams rengusiems mokinius, o šiems, už gražius balsus ir drąsą.  Kviečiame mokyklas aktyviau dalyvauti šiame kasmetiniame festivalyje nes  daina – tai kas mus įkvepia, vienija ir net moko.

Renginį rengė rusų kalbos mokytojos K. Sabaliauskienė ir R. Valiokienė.

Straipsnio autorė K. Sabaliauskienė. 

 
 
Projektas „Erasmus+“
 

   Balandžio 23-30 d.  Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai Ieva Gudiškytė, Greta Bylaitė, Evelina Krečikaitė, Evaldas Jablonskis ir aš kartu su anglų kalbos mokytoja Vilma Imbrasiene dalyvavome tarptautiniame projekte „Erasmus+“. Šiais metais projekto dalyviai rinkosi Lenkijoje, Barlineko mieste. Mokiniai iš Lietuvos, Italijos, Turkijos ir Lenkijos susitiko bendrai veiklai, kurios tema  – „Teatras – langas į pasaulį“.

   Pirmiausia projekto dalyviai, atvykę į Barlineką, aplankė žymias vietas, susipažino su jo istorija. Visus pasveikino miestelio meras. Vėliau, paruošę projektui skirtus plakatus, įsitraukėme į įvairią kūrybinę veiklą.

   Projekto metu lenkų aktorė Kataržina Pavlovska vedė užsiėmimus, kurių metu mus supažindino su menine raiška, vaidybos pagrindais. Kasdien mokėmės pažinti teatrą kitaip – žaisdami, kurdami, inscenizuodami. Aplankėme Ščečino teatrą, kur režisierius supažindino mus su teatro istorija, aktoriaus profesija, aprodė užkulisius. Svarbiausia projekto dalis – parengti vaidinimai, kuriuos pristatėme miesto aikštėje Barlineko gyventojams.

   Projekto metu turėjome galimybę ne tik pažvelgti į teatrą giliau, bet ir susipažinome su skirtingomis kultūromis. Kiekvienos šalies komanda turėjo paruošti namų darbus – pristatyti savo šalį. Italų vakaro metu šios šalies mokiniai dainavo itališkas dainas, parodė filmuką apie savo gimtąjį miestą Neapolį, mokė pagaminti tikrą itališką picą. Turkų vakaro metu visi „sudalyvavome“  tradicinėse turkų vestuvėse. Lietuviams teko svarbiausi jaunosios ir jaunojo vaidmenys. Jie, pasipuošę turkų tradiciniais rūbais, buvo „sutuokti“ laikantis visų papročių. Lenkai, papasakoję apie savo istoriją, visus pakvietė prie laužo. Apsirengę tautiniais rūbais, mus mokė dainuoti lenkiškai, vaišino nacionaliniais patiekalais.  Mes, Lietuvos komanda, taip pat papasakojome apie savo šalį, gimtąjį miestą. Parodėme nufilmuotą mūsų gimnazijos direktoriaus Sauliaus Spangevičiaus palinkėjimą visiems projekto dalyviams. Savo naujuosius draugus mokėme šokti liaudies šokius „Bitute Pilkoji“ ir „Linksmapolkę“. Pavaišinome namuose pagamintais lietuviškais patiekalais – duona, baltu sūriu, rūkyta dešra, medumi, gira. Padovanojome pačių pagamintas trispalves apyrankes.

   Džiaugiamės, kad dalyvavome šiame projekte. Susipažinę su įvairiomis kultūromis, lyginome jų panašumus ir skirtumus, įgijome gyvenimiškos patirties, mokėmės vieni iš kitų, atradome naujų saviraiškos būdų, tobulinome anglų kalbos įgūdžius. Svarbiausia – susiradome naujų draugų, kurie tapo išties artimi. Draugystę tęsiame susirašinėdami socialiniuose tinkluose. Dalijamės kasdieniais rūpesčiais, džiaugsmais, įspūdžiais.

Mes dėkingi mūsų vadovei Vilmai Imbrasienei  už galimybę visa tai patirti.

 

 

Ieva Antanavičiūtė, projekto dalyvė 

 
Pilietiškumo pamoka „Diena, skirta Europai”
 

   Gegužės 9 dieną Lietuvoje vyks žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas „Europos egzaminas”.  Klasės valandėlės metu antrokai iš anksto ruošėsi šiam egzaminui. Pilietiškumo pagrindų mokytoja II a klasę supažindino su šių dienų ES aktualijomis, pristatė informacinius leidinius, supažindino su Europos istorija, ES institucijų veikla, kelionių bei mokymosi ES galimybėmis ir pan. Daug dėmesio buvo skiriama jubiliejiniams metams, Romos sutarčių 60 – mečiui, Erasmus+ 30 – mečiui, Šentgeno erdvės dešimtmečiui, paminėti. Norint egzaminui pasiruošti smagiai ir įdomiai buvo pasirinktas komandinio žaidimo metodas. Žaidžiant stalo žaidimą ,,Europa” moksleiviai pagilino jau turimas žinias apie Europą, galimybes keliauti ir mokytis svečiose šalyse. Daugelis moksleivių patikino, kad tokia klasės valandėlė yra ne tik įdomi, bet ir naudinga.

 

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Sonata Galinienė ir IIa klasės vadovė Dalia Viliušienė

   
 
 
 
1-oje Lietuvos mokinių finansų olimpiadoje ir mūsų gimnazijos ugdytinė
 

   Gegužės 5 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vyko pirmąjį kartą Lietuvoje rengiamas Finansų Olimpiados finalas.

   JAV finansinių technologijų įmonės Nasdaq ir VGTU Verslo vadybos fakulteto bei kitų finansų bendrovių suorganizuotame Finansų olimpiados pirmajame etape balandžio mėnesį dalyvavo daugiau kaip 600 9-12 klasių mokinių iš visos Lietuvos. Į finalinį etapą tarp 95 geriausius rezultatus parodžiusių moksleivių patekto ir mūsų gimnazijos IIa klasės mokinė Evelina Mackevičiūtė.

   Finaliniame etape dalyviai, spręsdami specialiai sukurtas Olimpiadai užduotis ir testus, gilinosi į verslo įmonių finansų valdymo klausimus įvairiose situacijose, įsivertino žinias ir asmeninius gebėjimus finansų srityje. Toliau dalyvių laukė įspūdinga išvyka į finansų institucijas verslo centre „K29“, kuriame iš arčiau susipažino su projekto partnerių veikla, diskutavo finansų temomis, džiaugėsi popietės temine programa.

   Nugalėtojų apdovanojimų ceremonijoje mūsų gimnazijos ugdytinei Evelinai Mackevičiūtei įteiktas pagyrimo raštas už sėkmingai spręstas Lietuvos 9-12 klasių moksleivių Finansų olimpiados finalinio etapo užduotis, bei rėmėjų prizai. Nors tai nėra pats aukščiausias Olimpiados apdovanojimas, tačiau Evelina laimėjo jau vien dėl to, kad investavo į save, į savo ateitį.

   Plačiau apie olimpiadą skaitykite čia

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Ina Paulikaitienė

 
Džiaugiamės
 

   Gegužės 5–6 d. Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko respublikinis anglų kalbos konkursas. Jame dalyvavo aštuoniasdešimt 9–10 klasių mokinių iš visos šalies. Vilkaviškio rajoną atstovavo Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos II C klasės mokinė Ieva  Antanavičiūtė. Mokinei reikėjo atlikti rašymo ir kalbėjimo užduotis, dalyvauti porinėje diskusijoje. Galime didžiuotis mūsų gimnazijos ugdytine, kuri iš 100 taškų surinko 92! 

   Ievos rašto darbo apimtis viršijo 500 žodžių! Nurungė daugelį didžiųjų miestų mokinių! Kalbėjimo užduotys taip pat sekėsi puikiai.
   Nors iki didžiosios pergalės trūko labai nedaug taškų, Ieva Antanavičiūtė, mums yra nugalėtoja! Nuoširdūs sveikinimai ir linkėjimai tolimesniuose konkursuose ir olimpiadose!

 
Mokytoja Vilma I.
 

 
Matematikos KENGŪRA 2017
 

   Kengūros matematikos konkursas ne šiaip vadinamas tarptautiniu. Tiems, kurie dar nėra girdėję – Kengūra į Europą atšuoliavo, kaip galima būtų ir atspėti, iš pačios Australijos 1991 metais, o mūsų šalį Kengūra pasiekė 1995 metais.

   Mūsų gimnazijos mokiniai tradiciškai kasmet dalyvauja šiame konkurse. Šiemet dalyvavo 25 mokiniai, iš kurių 21 pateko į geriausių rajone 10-ką, pagal klasę. Labiausiai džiaugiamės laimėjusiais prizines vietas Vilkaviškio rajone.

    

I vieta:

Pauža Rokas Ic kl.                (mokytoja V. Kriščiūnaitė)

Antanavičiūtė Ieva IIc kl.     (mokytoja A. Spangevičienė)
Grigaitytė Lina IIIb kl.         (mokytoja A. Spangevičienė)
Pauža Dominykas IVc kl.      (mokytoja A. Spangevičienė)

 

II vieta:

Balickas Aivaras IIc kl.          (mokytoja A. Spangevičienė)
Astrauskas Rytis IVc kl.         (mokytoja A. Spangevičienė)

 

III vieta:    

Rickevičiūtė Miglė Ib kl.         (mokytoja A. Spangevičienė)
Povilaitis Ramūnas IIIc kl.      (mokytoja A. Spangevičienė)

 

Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada
 

   Balandžio 29 d. Vilniaus universitete vyko 23-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Joje dalyvauti buvo pakviesti 92 geriausi Lietuvos moksleiviai, kurie sėkmingai įveikė ekonomikos ir verslo olimpiados regioninį etapą.

   Dalyvauti paskutiniame etape buvo pakviesta ir mūsų gimnazijos IIIb kl. mokinė Gintarė Gudaitytė. Gintarė, kartu su kitais olimpiados dalyviais,  gilinosi į ekonomiką spręsdami uždavinius, susijusius su palūkanomis, indėliais, alternatyviosiomis išlaidomis, sudarinėjo pelno-nuostolio ataskaitą ir balansą, skaičiavo skirtumą tarp darbdavio darbo vietos kainos ir darbuotojo atlyginimo į rankas bei gamybos lūžio tašką, atliko ekonomikos ir verslo žinių testą.

   Nors prizinių vietų Gintarei nepasisekė laimėti, tačiau įgyta nauja patirtis ir įgūdžiai, pasak Gintarės, motyvuoja tobulėti,  siekti aukštesnių tikslų ir geresnių rezultatų kitose ekonomikos ir verslo olimpiadose.

 

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Ina Paulikaitienė

 
Laimėjimas respublikinėje integruotoje mokinių aplinkotyros – anglų kalbos konferencijoje „Atgal į gamtą“
 

   2017 m. gegužės 2 dieną Prienų Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre vyko respublikinė integruota mokinių aplinkotyros-anglų kalbos konferencija  „Atgal į gamtą“ . Šioje konferencijoje dalyvavo ir pranešimą „Buitinių kanalizacijos valiklių efektyvumas ir kenksmingumas“ skaitė IIa klasės mokinės Ugnė Rickevičiūtė, Ieva Puidokaitė ir Evelina Mackevičiūtė (darbo vadovė chemijos ir biologijos mokytoja  Rimutė Lazdauskienė). Konferencijos metu vyko ne tik mokinių darbų pristatymai, bet ir praktiniai užsiėmimai apie išorinius parazitus, nitratų nustatymą vandenyje bei išgyvenimą gamtoje. Taip pat mokiniai klausėsi VDU dėstytojo dr. Vykinto Baublio pranešimo „GMO: mitai ir tikrovė“.

   Džiugu, jog mūsų gimnazisčių darbas buvo įvertintas laureatų diplomu ir dovanomis. Kiekvienas toks renginys skatina dar labiau tobulėti, plečia akiratį ir suteikia daug neįkainojamų žinių.

 
Donelaičio skaitymai
 

   Džiugu, kad ne tik jubiliejiniais metais prisimenamas Kristijonas Donelaitis. Šiemet tokia idėja kilo Marijampolės K. Donelaičio draugijai, kurios projekto „Skaitymai: Mažajai Lietuvai ir Kristijonui Donelaičiui“, vykusio balandžio 28 d., oficialiais partneriais tapo ir mūsų gimnazija.

   Renginys prasidėjo mišiomis evangelikų bažnyčioje, vėliau padėjome gėles prie poeto paminklo, o paskui Marijampolės savivaldybės tarybos salėje vyko konferencija ir „Metų“ ištraukos skaitymai devyniomis kalbomis. Mums teko garbė skaityti lenkiškai, tačiau didžiausias susidomėjimas kilo dėl ištraukos skaitymo japonų kalba. Konferencijoje taip pat dalyvavo Karaliaučiaus krašto delegacija: Černiachovskio pedagoginio instituto atstovai, Nesterovo Kristijono Donelaičio vardo bibliotekininkės, taip pat A. Bartninkas – lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas. Lietuvos mokslininkus atstovavo MA Vrublevskių bibliotekos direktorius S. Narbutas, evangelikų kunigas, habil. dr. Darius Petkūnas, kiti mokslo įstaigų darbuotojai. Renginys tikrai buvo šventiškas, buvo užmegzti ryšiai su Černiachovskio pedagoginiu institutu. Visą renginio video medžiagą galima pamatyti Marijampolės savivaldybės puslapyje.

                                                                                                                            Nijolė Černauskienė

 
Ruošiamės nacionaliniam konkursui
 

IIa klasės komanda ir mokytojos J.Judickienė bei R.Lazdauskienė ruošiasi dalyvauti nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“. Jau įvykdėme pirmąjį reikalavimą: apsilankėme Vištyčio regioninio parko lankytojų centre, susipažinome su ekspozicija, eidami pažintiniu Šilelio taku rinkome reikalingą informaciją.

 
Gimnazistų dūzgės Lukšiuose
 

Balandžio 27 d. Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko Marijampolės regiono gimnazijų šventė, kurioje mūsų gimnaziją atstovavo mokinių tarybos nariai Morta Kriščiūnaitė, Deividas Petkus, Karolis Bradūnas, Liudas Bilinskas ir solistė Odeta Štaraitė. Ačiū organizatoriams už puikų renginį.

 
Paroda
 

Marijampolės kultūros centre  š.m. kovo 22 – balandžio 7 dienomis vyko tradicinė tarptautinė mokytojų ir mokinių paroda „Jurgeli, meistreli...2017“, kurioje savo dirbinius eksponavo ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai Akvilė Prochorovaitė, Skaistė Navickaitė, Deimantas Ryckis, Giedrius Lišauskas bei Renatas Miliūnas, technologijų mokytojai Dalia Viliušienė ir Alfonsas Juškevičius. Keturių mokinių darbai buvo vertinami aukštesniu lygiu.  2017 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ jie iškovojo III - ją vietą ir buvo viešinami Marijampolės televizijos.

 
Dalinosi patirtimi
 

   Balandžio 20 d. nemažas būrys antrokų rinkosi aktų salėje. Ten jų laukė trečių ir ketvirtų klasių atstovai. Vyko tradicinis renginys ,,Mokinys  mokiniui“, kai vyresnieji gimnazistai dalinasi savo patirtimi ir patarimais, kaip pasirinkti individualųjį ugdymo(si) planą. Ketvirtokų patarimai buvo daugiau susiję su egzaminais ir stojimo galimybėmis, o trečiokai kalbėjo apie pasirinkimo klaidas, keitimo galimybes ir sunkumus. Daugelis mokinių akcentavo individualaus plano privalumus, patarė pasirinkti bent mokymosi kryptį, jei dar neaiškūs tolimesnio mokymosi planai. Netikėtai diskusija pasisuko apie darbą ir mokymąsi užsienyje. Džiugu, kad dalis mokinių savo ateitį mato tik Lietuvoje ir taip elgtis pataria draugams. Antrokai tikrai gavo daug vertingos informacijos, tačiau diskusijoje dalyvavo dar nedrąsiai.

 
Paroda
 

   Balandžio mėn. 21 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje atidaryta Zino Kazėno paroda.
   Vidurdienį šis, humoro nestokojantis menininkas visus sukvietė į atidarymą gimnazijos aktų salėje. Linksmas ir jaukus menininko žmonos ir paties Zino pasakojimas ir atsakymai į klausimus nunešė toli į didžiulę Ameriką. Renginyje apsilankė net JAV ambasados Viešųjų ryšių vadovė Heather Steil su vertėja Jūrate Kirvaitiene. Zinas Kazėnas ir  ambasados vadovė surengė viktoriną gimnazijos bendruomenei ir  apdovanojo visus susirinkusius įvairiausiais prizais.

   Parodą galima apžiūrėti gimnazijos raudonojo pastato II aukšte, o norintys plačiau susipažinti su jo kūryba, kviečiami į Algimanto Kezio galeriją. (virš Kybartų miesto pašto).

   Plačiau apie parodą: delfi.lt ir alkas.lt


 

 
Tuščiomis rankomis negrįžome
 

   Balandžio 12-14 dienomis Palangoje vyko respublikinis jaunųjų filologų konkursas. Buvo pakviesti 107 dalyviai (217 pateikė savo darbus), kurie rungėsi atskirose sekcijose. Jau ketveri metai iš eilės mūsų gimnazijos mokiniai šiame konkurse užima prizines vietas, todėl šį kartą, nors ir kukliau, tuščiomis rankomis irgi negrįžome. Pirmą kartą tautosakos sekcijoje dalyvavusi IIa klasės mokinė Ugnė Rickevičiūtė buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Pagyrimo raštu už gilinimąsi į Basanavičių giminės istoriją.

   Sveikiname Ugnę ir tikimės, kad kitais metais jubiliejiniam 50-ajam filologų konkursui Ugnė pasirengs dar geriau ir pratęs gimnazijos prizininkų tradiciją. 

 
 
BAIGĖSI V-OIOS ATVIROS KYBARTŲ MIESTO TINKLINIO PIRMENYBĖS
 

   Balandžio 7 dieną baigėsi 2017 metų atvirosios Kybartų miesto tinklinio pirmenybės, kurias jau penktus metus iš eilės organizuoja sporto klubas „KRISTIDO“. Šiose pirmenybėse dalyvavo 6 komandos. Kovos vyko aktyviai ir atkakliai, o šešerios paskutinių dienų rungtynės buvo svarbios visoms komandoms, nes sprendėsi jų galutinė užimama vieta. Balandžio 7 dienos rungtynėse buvo išsiaiškinta, kas tapo medalių savininkais.

   Nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo ambicinga komanda „Alvitas“, garbingai laimėjo aukso medalius ir tapo 2017 metų Kybartų miesto tinklinio pirmenybių nugalėtojais. Kova dėl I-osios vietos vyko taškas į tašką jau nuo pirmųjų teisėjo švilpukų. „Kybartų užkardos“ komanda nenorėjo nusileisti komandai „Alvitas“, bet po 5 setų turėjo pripažinti šios komandos pranašumą rezultatu 3:2 (27:25, 18:25, 15:25, 25:18, 15:11). Labai pagirtinai pirmenybėse kovėsi „Gimnazijos“ komanda, kuri dėl bronzos medalių kovojo su „Sveikatos fanais“ ir laimėjo rezultatu 3:1 (25:17, 15:25, 25:18).

   Naudingiausi pirmenybių žaidėjai: Kęstutis Žeimys („Sveikatos fanų“ komanda), Airidas Skurvydas („Virbalio“ komanda), Mindaugas Želvys („Gimnazijos“ komanda), Šarūnas Balnaitis („Alvito“ komanda), Žydrūnas Aželskas („Kybartų užkardos“ komanda).

 

     Galutinė komandų rikiuotė:


          1 vieta – „Alvitas“,,
          2 vieta – „Kybartų užkarda“,
          3 vieta – „Gimnazija“, 
          4 vieta – „Sveikatos fanais“,                                
          5 vieta – „Virbalis“, 

          6 vieta – „Skrybeliniai“.                                                              
 

   Nugalėtojus ir prizininkus sveikino bei apdovanojimus įteikė varžybų vyr. teisėjas ir sporto klubo „Kristido“ pirmininkas Aurelijus Viliušas. Padėkota dalyvavusioms komandoms, visiems aistruoliams, kurie stebėjo ir palaikė žaidėjus. Komandos buvo pakviestos nepamiršti tinklinio ir vasarą, bei žaisti jį ir atvirose aikštelėse.

 
 
PAGERBTAS JONO DIRVONSKIO ATMINIMAS
 

Kybartų ,,Saulės“ progimnazijos sporto salėje vyko tradicinis, jau šešioliktas krepšinio turnyras buvusiam mokyklos direktoriui J. Dirvonskiui atminti.

   Šių metų turnyre dalyvavo Vilkaviškio rajono gimnzijų komandos: Vilkaviškio ,,Aušros“, Pilviškių ,,Santakos“. Gražiškių komanda negalėjo dalyvauti tad šeimininkai K. Donelaičio gimnazistai išstatė dvi komandas.

   Varžybos vyko olimpine sistema. Pirmame pusfinalyje Kristijono Donelaičio gimnazijos I- oji komanda po įdomos kovos rezultatu 51:41 įveikė pilviškiečius. Rezultatyviai žaidė G. Jegorovas pelnęs 26 taškus. Svečių komandoje rezultatyviai žaidė P.Orintas (18 tšk.).

   Antrame pusfinalyje Vilkaviškio ‚,Aušros‘‘ komanda nesunkiai įveikė kybartiečių II-ąją rezultatu 58:35.

   Po šių rungtynių vyko iškilmingas varžybų atidarymas. Tylos minute buvo pagerbtas J. Dirvonskio atminimas, nuvežtos gėlės ir uždegtos žvakutės ant jo kapo.

   Po pietų pertraukos rungtynėse dėl trečios vietos susitiko Pilviškių ir antroji Kybartų komanda. Nuo pat rungtynių pradžios pilviškiečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir pelnytai nugalėjo 42:12. Nugalėtojų gretose vėl rezultatyviai žaidė P.Orintas pelnęs 21 tašką.  Pralaimėjusių gretose rezultatyviai žaidė D.Medelis (8 tšk.).

   Finale Kybartų  krepšininkai turėjo pripažinti vilkaviškiečių  pranašumą. Nors po trijų kėlinių rezultatas buvo tik  42:40 vilkaviškiečių naudai, vėliau šeimininkai neatsilaikė prieš galingesnius varžovus ir pralaimėjo rungtynes 76:59. Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė G.Jegorovas (34 tšk.), laimėtojų gretose J.Juškauskas (24tšk.).

   Varžybų pertraukos metu vyko tritaškių konkursas. Jame  geriausiai sekėsi vilkaviškiečių duetui M.Klovai ir P.Baracevičiui finale įveikusiems pilviškiečių duetą: B.Jankauską ir P.Orintą.

   Varžybų uždarymo metu komandų prizininkių žaidėjai buvo apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais. Geriausi komandų žaidėjai G.Jegorovas, A.Savickis, P.Orintas, J.Janušaitis apdovanoti asmeniniais prizais.

   Varžybų organizatoriai dėkingi Rūteniui Dirvonskiui,  K. Donelaičio gimnazijos ir ,,Saulės“ progimnazijos administracijai prisidėjusiems rengiant šią gražią šventę.

 

 

Juozas Murinas

Varžybų organizatorius

 
Dešimtasis „Švari kalba – švari galva“ konkursas
 

Šiame konkurse mūsų gimnazijos moksleiviai dalyvauja beveik kasmet, o būti pakviestiems į II etapą – jau laimėjimas. Konkursas šiemet vyko dešimtą kartą ir jame dalyvavo daugiau nei 15 tūkst. 5-10 klasių moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Tačiau mūsų gimnazijos IIc klasės mokinė Ieva Antanavičiūtė balandžio 5 d. visgi buvo pakviesta į II etapą. Tai reiškia, jog Ieva vienintelė iš mūsų rajono moksleivių pateko į 123 asmenų sąrašą rungtis paskutiniame etape (iš viso rungėsi 3 Marijampolės apskrities moksleiviai). Nors tarp trijų 10 klasės prizininkų mūsiškės ir nėra (visi trys laimėtojai iš Vilniaus licėjaus), tačiau 95 procentus iš pakankamai sunkaus testo surinkusi Ieva mums yra laimėtoja. Sveikiname ir linkime patirti dar daug džiaugsmingų įvairių konkursų akimirkų.

Mokytoja Nijolė Černauskienė

Antroji projekto "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti." paskaita
 

"Karys treniruojasi tam, kad užtikrintų taiką", taip mokiniams kalbėjo Lietuvos kariuomenės majoras Marius Geležiūnas. Jis  svečiavosi gimnazijoje ir mokinius supažindino su karių puoselėjamomis vertybėmis, kaip ištikimybė, pagarba, drąsa, patriotizmas, pasiaukojimas ir garbė. Papasakojo apie kario kasdienybę, mokslus, treniruotes, bendradarbiavimą su sąjungininkais. Pristatė kario turimą amuniciją, kuprinės turinį ir ginkluotę. Mokiniai išmėgino liemenės, šalmo ir ginklų svorį. Susitikimo pabaigoje mokiniai atsakinėjo į klausimus už kuriuos buvo apdovanoti kariuomenės prizais.

 
Padėka
 

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos vardu dėkoju už geranorišką bendradarbiavimą, neišblėstantį norą domėtis  istorija ir tradicijų puoselėjimą.

Ačiū, kad saugote istorinę atmintį

 
 
Tinklinio zoninės varžybos
 

Kovo 28 – ąją dieną  Kauno centro sporto  mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių tinklinio zoninės varžybos, kuriose dalyvavo ir gimnazijos berniukų  komanda. Ji pasirodė puikiai ir iškovojo  II-ąją vietą. Sveikiname.

 
 
Susitikimas su Kybartų klebonu Vaidotu Labašausku
 

Kovo 24 d. gimnazijoje įvyko susitikimas su klebonu Vaidotu Labašausku. Šis susitikimas buvo baigiamasis savaitės  „Be patyčių“ renginys, o jį surengti padėjo Tėvų komiteto pirmininkas V. Gliaubicas ir mokinių taryba.

 
 
Renginys, skirtas Žemės dienai
 

   Kovo 23 d. gimnazijoje vyko renginys, skirtas Žemės dienai. Jame dalyvavo II-ų klasių komandos ir svečiai iš Gražiškių gimnazijos ir Virbalio pagrindinės mokyklos. Komandoms teko rūšiuoti šiukšles, atspėti paukščių balsus, atpažinti Vištyčio regioninio parko objektus, atspėti, koks skystis įpiltas stiklinėse ir pan. O savo ekologines žinias ir kūrybiškumą mokiniai parodė kurdami tvaraus miesto modelį.

   Geriausiai šiame renginyje pasirodė IIc klasės komanda. Sveikiname!

 
Pilietinės dainos festivalis “Dainuoju Lietuviai”
 

   Kūryba ir žmogus visuomet buvo neatsiejami pakeleiviai. Ypatingai stiprūs jaučiamės, kai būname kartu su muzika. Regis, didžiausi mūsų visuomenės pasiekimai, jautriausi ir įsimintiniausi gyvenimo momentai buvo ir yra susieti su daina. Kovo 21 dieną Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje vyko pilietinių dainų festivalis ,,Dainuoju Lietuvai“. Festivalis, skirtas 105-osioms mokyklos metinėms, taip pat gimnazijoje paskelbtiems pilietiškumo metams.

   Į šį renginį susirinko net 7 rajono ugdymo įstaigų dainininkai: Virbalio pagrindinės mokyklos (mokytoja Vilma Gurskienė), Kybartų  lopšelio-darželio ,,Kregždutė“ (mokytoja Raimonda Doreikienė), Alvito pagrindinės mokyklos (mokytoja Rasa Arlauskienė), Kybartų ,,Saulės“ progimnazijos (mokytoja Vilija Gaurienė), Gražiškių gimnazijos (mokytoja Vilma Brazauskienė), Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos (mokytoja Rita Štrimaitienė), Pilviškių ,,Santakos“ gimnazija (mokytoja Aušra Urmanavičienė) bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos kolektyvai (mokytojai Vilija Gaurienė ir Artūras Hube). Festivalio programoje dalyvavo ne tik vokaliniai ansambliai, bet ir gimnazijos I-II-III klasės, kurios savo santykį su mūsų valstybe, pilietiškumu pareiškė per savąją, kad ir neprofesionalią muzikos pusę.

   Pirmą kartą organizuotas festivalis leido suprasti, kad daina ir pilietiškumas jauniems žmonėms yra itin priimtina forma išreikšti savo pažiūras, santykį su savimi ir valstybe. Tikimės, kad festivalio organizatorė – gimnazijos muzikos mokytoja Vilija Gaurienė ir kitais metais sukvies rajono mokyklas dainuoti dainą Lietuvai.

 
Paroda
 

Kovo mėn. 22 - balandžio mėn. 7 dienomis  Marijampolės kultūros centre organizuojama tradicinė tarptautinė mokytojų ir mokinių darbų paroda "Jurgeli, meistreli...2017", kurioje savo dirbinius eksponuoja ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos ugdytiniai: Akvilė Prochorovaitė (IV b kl.), Skaistė Navickaitė (II a kl.), Deimantas Ryckis bei Giedrius Lišauskas (III b kl.) ir Renatas Miliūnas (I a kl.).

Technologijų mokytojai: Dalia Viliušienė ir Alfonsas Juškevičius
 

 
Metodinė diena gimnazijoje
 

Pasakymą „Geriau duoti negu imti“ perfrazuočiau „Geriau savo turėti negu imti“. Tačiau ką daryti, jeigu savo neturi? Štai pernai, kai ko metodinėje veikloje neturėdami „savo“, maloniai buvome priimti Šakių r. Lukšių V. Grybo gimnazijoje, o šiemet, suplanavę metodinę dieną, nusprendėme pasikviesti šakiečius, manydami, kad irgi turime ką duoti.

   Visada gauti yra smagu, kai vedamos atviros pamokos. Todėl šią dieną mes, gimnazijos mokytojai, ir svečiai ieškojome naujų originalių sprendimų lietuvių k. mokytojo M. Bučinsko ir etikos bei tikybos mokytojų – L. Matulionienės ir V. Stasaitienės – pamokose. Ir suradome: vertybių, situacijų, sietinų su praktika, filosofinių mokinių pamąstymų apie F. Dostojevskį kitaip, įdomių teatrinių detalių, netgi dūmų –  ir tų suradome (o dūmų, kaip žinia, nebūna be ugnies). Na, o gamtos ir tiksliuosius mokslus dėstantys mokytojai turėjo progos diskutuoti apie mokymosi žingsnius, pamokos ciklus, mokinių pažangos siekimą. Metodinės dienos renginius apibendrinome salėje, išklausę gimnazijos direktoriaus parengtą pristatymą, taip pat mokytojos N. Černauskienės pranešimą apie problemiškus rebusus.

   Taip pat šios savaitės dvi dienas galėjome pasigėrėti matematikos gerbėjų surengta paroda skaičiui π paminėti (sakytume, vyko „saldi“ paroda, pasidarbavo dailės ir konditerijos žinovai) , o pirmokams vyko projektas „Mokinys mokiniui“ – antrokai vedė klasės valandėles: „Vertybės paauglių ir jaunimo literatūroje“, „Jaunimo požiūris į šiuolaikinius menus“, „Mano aplinkos įžymių žmonių atminimo išsaugojimas“

   Manome, pavyko ir duoti, ir pasiimti. Turbūt toks ir yra metodinių veiklų tikslas – dalintis patirtimi, o gautas idėjas pritaikyti savo darbe. Reikia atsinaujinti visiems – mokytojams ypač, kad mokslo kasdienybė nevirstų merdinčiu vandens telkiniu.                    

Nijolė Černauskienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė.

 
Pirmoji projekto "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti" paskaita
 

2017 m. kovo 17 d. gimnazijoje įvyko pirmasis A. Tapino koordinuojamo projekto "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti" susitikimas, gimnazijoje viešėjo "LaisvėsTV" direktorius Mykolas Markauskas. Dėkojame už įdomią paskaitą ir dalijamės renginio akimirkomis.

 
Sveikiname nugalėtojus
 

Kovo 10 d. Paežerių dvaro ledainėje vyko baigiamasis kūrybinių darbų konkurso, skirto poeto K. Bradūno 100 -mečiui, etapas. Į apdovanojimo ceremoniją buvo atvykusi poeto dukra Elena Bradūnaitė – Aglinskienė. Renginys vyko šiltai ir jaukiai. Ponia Elena apdovanojo kiekvieną dalyvį, padėkojo už jo darbą, įteikė savo ranka užrašytas padėkas ir pinigines premijas.

Šiame konkurse dalyvavo net 6 mūsų gimnazistai. Džiugu, bet beveik visi tapo prizininkais. Multimedijos produktų sekcijoje I - ąją vietą laimėjo Lukas Svobonas (IV b) ir Gediminas Stankevičius (IV c), sukūrę kompiuterinį žaidimą – labirintą, kuriame analizuojamas K.Bradūno eilėraštis (mokytoja R.Gutkovienė), poezijos sekcijoje III – ąją vietą laimėjo Evelinos Mackevičiūtės (II a) sukurtas ir Mildos Abraitytės (II b) iliustruotas eilėraščių ciklas ,,Monologai“ (mokytoja N.Černauskienė). Benita Mickevičiūtė (IV a) (mokytoja R.Gutkovienė), pasiremdama savo giminės istorija, sukūrė miniatiūrų ciklą ,,Mano stiprybės šaknys“ ir laimėjo specialų Paežerių kultūros centro – muziejaus prizą. Už dalyvavimą buvo padėkota ir Evelinai Baliūnaitei (IV c) (mokytoja R.Bylienė), parengusiai fotografijų albumą apie savo gimtinę ,,Sugrįžimas tėviškėn“. Džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojus.

 
 
Skaičiaus Pi diena
 

Kovo 14 dieną matematikai ir kiti tiksliųjų mokslų atstovai švenčia Pi dieną. Ši diena pasirinkta dėl skaičiaus reikšmės – 3,14.

Jau tampa tradicija gimnazijoje paminėti skaičiaus pi dieną. Šiais metais įžymųjį skaičių dauguma mokinių prisiminė ir įprasmino jį savo kūrybos darbuose, kurie buvo eksponuojami gimnazijos antrąjame aukšte. Parodos lankytojai galėjo pamatyti ir piešinių, ir rankų darbo geometrinių figūrų iš netradicinių medžiagų, ir medyje išdegintų formulių, ir net kepinių.

 
 
Baigėsi Lietuvos Gimnazijų Lygos „Protų Kovos“
 

Kovo 9 d. dvi gimnazijos komandos užbaigė Lietuvos gimnazijų "protų kovas". Nuo lapkričio mėnesio iš viso vyko 5 žaidimai, ypač sėkmingas penktasis žaidimas mūsų vyresniesiems. Džiaugiamės turiningai praleidę laiką it tikimės dalyvauti kitais mokslo metais.

 
 
Smiginio varžybos
 

Gimnazijoje vyko rajoninės smiginio varžybos. Gerai jose pasirodė mūsų gimnazistų komandos. Ir mergaičių (Simona Cimblertytė, Daina Andriuškevičiūtė) , ir berniukų (Erikas Čaikovski, Evaldas Jablonskis) komandos laimėjo antrąsias vietas, po labai atkaklios kovos nusileidę virbaliečiams.

 
Tinklinis
 

Kovo 7 – ąją dieną Virbalio pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės tinklinio varžybos, kuriose dalyvavo ir gimnazijos berniukų  komanda. Ji pasirodė puikiai ir iškovojo kelialapį į zonines varžybas, kurios vyks kovo 24-25 dienomis Kaune. Sveikinam nugalėtojus.

 
Sveikiname
 

29-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados II etapo nugalėtojus:

9-10 klasių grupėje
Karolis Bradūnas – II v.
Ieva Antanavičiūtė – III v.

11-12 klasių grupėje
Karolis Vasiliauskas – III v.

Mugė
 

2017-03-03 dieną gimnazijoje buvo organizuojama "MINI Kaziuko mugė". Čia buvo galima įsigyti suvenyrų - gėlyčių, pjaustymo lentelių, grūstuvių, padėklų ir kt. Taip pat buvo priimti mokytojų pageidavimai įvairiems buities dirbiniams gaminti.

 
Algimanto Kezio fotografijos konkursas
 

Pasaulio kybartiečių draugijos surengtame A. Kezio fotografijos konkurse "Atrask grožio spindulėlį bet kurioje pasaulio kertelėje" gimnazijos mokiniai Marta Bielskutė ir Karolis Vasiliauskas tapo laureatais. Sveikiname ir dalijamės akimirkomis iš nugalėtojų pagerbimo šventės.

 
 
Susitikimas
 

Priešpaskutiniosios žiemos dienos popietę, mūsų mokiniai turėjo galimybę susipažinti su keliautoju, publicistu, visuomenininku M. Žalkausku, bei išgirsti jo paskaitą apie žmogaus baimes, vidinį balsą, bei socialines problemas. Savo paskaitoje Mantas stengėsi įrodyti, kad žmogus savo asmenybę gali formuoti savo sprendimų ir minčių dėka. Jo išsakytomis mintimis kiek vienas iš mūsų yra asmenybė kuri savyje turi užslėptų svajonių ir tikslų, tačiau norint jas įgyvendinti reikia pasiryžimo ir kantrybės. Dar vienas svarbus dalykas, apie kurį kalbėjo Mantas, yra tai, jog nevertėtų vadovautis kitų žmonių nuomone, nes ji gali įtakoti mus priimant sprendimus, dėl kurių ateityje galime gailėtis. Po paskaitos Mantas išsakė susidariusią nuomonę apie klausytojus t.y. gimnazijos mokinius. Lektoriaus mintimis, Kybartai turi regionams būdingą problemą, kuri „įsigeria“ ir į mokinius. Mantas pastebėjo, jog nors jo ir klausėsi didžioji dalis auditorijos, tačiau mokiniai buvo nedrąsūs, bijojo kelti ranką, garsiai išsakyti savo mintis. Mantas tai įvardino kaip paauglių nenorą atrodyti kitaip prieš savo draugus, kurie yra tame pačiame socialiniame sluoksnyje ir baimę  perlaužti jo ribas, taip ugdant savąjį „AŠ“. M. Žalkauskas daugiau, nei dešimtmetį dirba su vaikais, todėl puikiai žino, daugelį probleminių ydų kurios neleidžia judėti į priekį, tuo jis ir bandė pasidalinti su gimnazijos mokiniais. Galima tik tikėtis, jog mokiniai pasisėmė idėjų ir paskaita jiems buvo įdomi, bei naudinga.

Karolis Bradūnas, IIb kl.

 
 
DŽIAUGIAMĖS SĖKME!
 

Saugesnio interneto dienos proga daugumoje Lietuvos mokyklų visą savaitę vyko  įvairūs renginiai. Asociacija „Langas į ateitį“ ir bendrovė „Microsoft Lietuva“ pakvietė ir mokyklų bibliotekininkus prisijungti prie akcijos ir sudalyvauti konkurse „Papuošk bibliotekos duris“.

Beveik 100-o mokyklų bibliotekų durys buvo papuoštos ir kvietė technologijomis naudotis saugiai bei vienytis dėl geresnio interneto. O durų puošime sudalyvavo  4 000 mokinių bei kitų mokyklos bendruomenės narių.

Džiaugiamės, kad Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos darbas, kurį atliko bibliotekos vedėja A. Kalinauskienė, dailės ir technologijų mokytoja D. Viliušienė  bei II a klasės mokinės,  įvertintas puikiai ir pateko tarp 10-ies konkurso laimėtojų.

 
 
Diktantas
 

Penktadienį, vasario 24 d., grupelė gimnazistų ir mokytojų rašė Nacionalinį diktantą. Ištaisius darbus paaiškėjo, kad geriausiai diktantą parašė Ieva Žarskytė (3 c kl.) ir Ieva Antanavičiūtė (2 c kl.). Tačiau abi merginos padarė daugiau nei 5 klaidas, todėl į II – ąjį etapą nepateko. Jei skirstytume vietas, tai antroji vieta atitektų Margaritai Dambrauskaitei (4 b kl.), o trečiąją pasidalintų Vilma Kokanskytė (2 c kl.) ir Eglė Valaitytė (1 c kl.).

Iš rašiusių mokytojų geriausiai pasisekė pavaduotojai Rūtai Šukaitytei, o gimnazijos direktorius užimtų antrąją vietą. Mokytojai lituanistai konkurse dalyvauti negali.

Gaila, bet iš miestelio bendruomenės norinčių rašyti diktantą neatsirado.

Tikimės, kad rašiusieji kitais metais dar labiau pasistengs, o nerašiusieji pasiryš išbandyti jėgas!

 Koordinatorė R.Gutkovienė

 

 
Rajoninė dailės olimpiada
 

Vasario 24 d. gimnazijoje vyko rajoninės dailės olimpiada, kurioje dalyvavo 14 jaunųjų dailininkų (8-12 klasės) iš rajono ugdymo įstaigų.
Džiaugiamės, kad II vietą laimėjo mūsų gimnazijos IVa klasės mokinė Benita Mickevičiūtė, III vietą – IIb klasės mokinė Milda Abraitytė (mokytoja Dalia Viliušienė).
Sveikiname nugalėtojas!
 

 
 
Šventė
 

Šimtadienio akimirkos...

 
 
Laimėjimai matematikos olimpiadoje
 

 Šių metų vasario 10 dieną vyko 66-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados antrasis etapas, kuriame mūsų gimnazistai laimėjo keturias prizines vietas:

 I vietą -  Rickevičiūtė Miglė Ib kl. (mokyt. A. Spangevičienė);

 III vietas - Mickevičius Laurynas Ic kl. (mokyt. V. Kriščiūnaitė), Rickevičiūtė Ugnė IIa kl., (mokyt. A. Spangevičienė), Pauža Dominykas IVc kl. (mokyt. A. Spangevičienė). 

 
Svečiai
 

   Vasario 9 dieną gimnazijoje viešėjo psichologė Virginija Servutienė. Ji su mokiniais aptarė kaip pažinti save ir motyvuoti sėkmei. Lektorė skatino mokinius patiems rūpintis savo ateitimi, rinktis labiausiai patinkančius dalykus ir savo ateitį sieti su mėgstamom veiklom.
 

 
 
Puiki pilietiškumo pamoka gimnazijoje

 

Vasario 10 d. gimnazijoje viešėjo ekspedicijos "Misija Sibiras 2016" dalyvis Lukas Jankūnas. Dėkojame už nuostabią pilietiškumo pamoką ir dalinamės akimirkomis iš susitikimo.

 
Konferencija „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje“
 

   2017 m. vasario 10 d. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje“. Šioje konferencijoje tarp Vilniaus, Kaišiadorių, Liudvinavo, Sasnavos, Sūdavos ir Pilviškių mokyklų pranešimą skaitė ir mūsų gimnazijos mokinės Evelina Mackevičiūtė ir Ieva Puidokaitė. Jos pristatė kartu su Ugne Rickevičiūte ir Skaiste Navickaite atliktą tyrimą „Medaus tyrimas: ar visada valgome kokybišką medų“.  Visiems pranešimus pristačiusiems mokiniams pastabų ir patarimų negailėjo VDU profesorės  Vida Mildažienė ir Eugenija Kupčinskienė. Po pranešimų visi pasiskirstė į dvi grupes. Viena grupė vadovaujama profesorės Vidos Mildažienės atliko praktikos darbą „Kaip prakalbinti augalų žioteles“, kita klausėsi profesorės Eugenijos Kupčinskienės paskaitos „Invazinių augalų fenologinių rodiklių parinkimas ir matavimas“.

   Grįžome iš konferencijos įgiję patirties, su palinkėjimu nesustoti ir tęsti darbą toliau ir su dovanomis.

 
 
Sveikiname
 

Sveikiname 2017 m. Technologijų olimpiados „Mes – kūrybingi ir išmanūs“ II turo laimėtojus:

Akvilę Prochorovaitę, IVb -  I v. (11-12 kl.);

Skaistę Navickaitę, IIa – II v. (8-10 kl.).

Luką Treikauską IIa kl - olimpiados dalyvis.

 
 
Tiesioginė interaktyvi vaizdo pamoka „Saugus internete“
 

   Vasario 8 d. Ic klasės mokiniai dalyvavo projekto „Kam to reikia?" iniciatyvos „Augu internete“ e. pamokoje „Saugus internete“.

   Tiesioginės interaktyvios vaizdo pamokos metu „Augu internete“ iniciatyvos mokytojas, „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas kalbėjosi su moksleiviais apie: įrenginių saugumą, pagarbų bei atsakingą elgesį internete; kaip atpažinti virusu užkrėstą el. laišką arba SMS; kas gresia prisijungiant prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo; į ką atkreipti dėmesį siunčiantis programėles; kokios informacijos apie save geriau neviešinti; ką daryti, jei tapai elektroninių patyčių auka.

   Šioje interaktyvioje pamokoje mokiniai įgijo nemažai žinių, kurios yra svarbios kiekvienam šiuolaikiniam informacinių technologijų vartotojui.

I.Paulikaitienė

 
Saugaus interneto dienos renginys
 

   Š. m. vasario 7d. mūsų komanda: V. Kokanskytė, B. Surutkevičiūtė, I. Antanavičiūtė (IIc), važiavome į sostinę, Saugaus interneto dienos renginį. Čia dalyvavome nemokamai, nes vaizdaraščių – filmukų konkurse laimėjome II-ąją vietą.

   Nuvykus mus paskirstė į grupes ir skirtingas veiklas. Pirmoji veikla - imrovizacinė vaidyba. Čia žaidėme judrius žaidimus, kūrybiškai susipažinome su saugiu internetu. Išbandėme robotiką, kur mums pačioms teko sutverti robotą, kuris turėjo nurungti konkurentus.  Fotografijos studijoje, turėjome galimybę išbandyti virtualios realybės akinius ir nusifotografuoti atsiminimui. Paskutinioji veikla – Protmūšis saugaus interneto tema. Čia mūsų komanda „sužibėjo“ ir pateko į geriausiųjų penketuką, kuris buvo apdovanotas prizais.

   Pavalgę sočius pietus sulaukėme iškilmingosios apdovanojimų ceremonijos. Buvo apdovanojami piešinių, tinklaraščių ir vaizdaraščių konkurso prizininkai. Tarp jų buvo ir mūsų komanda, užėmusi garbingą II-ąją vietą.

   Iš Vilniaus grįžome susipažinę su bendraminčiais, išbandę naujas veiklas ir su glėbiu prizų.

Vilma Kokanskytė

 
 
Populiariosios dainos festivalis „Baltumo šventė 2017“
 

   Jau tapo tradicija mūsų gimnazijos vokalinės studijos mokiniams (vadovas Artūras Hube) kasmet dalyvauti tarptautiniame populiariosios dainos festivalyje "Baltumo šventė", kuris vyksta Kaune. Šiais metais festivalyje dainavo Odeta Štaraitė, Gediminas Stankevičius, Paulina Menčinskaitė ir Laura Stančiauskaitė. Džiaugiamės jų puikiu pasirodymu ir sveikiname Odetą, kuriai buvo įteiktas festivalio laureato "Baltumo diplomas". Dalijamės akimirkomis iš renginio.

 
 
Profesinis orientavimas gimnazijoje
 

   Vasario 3 dieną gimnazijoje vyko profesinio orientavimo diena. Į gimnaziją atvyko ASU (Aleksadro Stulginskio universitetas), VIKO (Vilniaus kolegija), VU (Vilniaus universitetas), KMPMC (Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras)  mokyklų dėstytojai ir studentai. Taip pat dalyvavo Vilkaviškio darbo biržos darbuotoja.

   Gimnazistams vyko paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. KMPMC (Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras) moksleivius praktiškai supažindino su paramediko, kirpėjo ir visažisto profesijomis. Darbo Birža – su šiandienos ir ateityje profesijų pasirinkimo realijomis ir paklausa. ASU pristatė universitetą bei įdomias paskaitas "Kaip gimsta miškas?"  ir "Augalų biotechnologija" paskaitas. Gabrielius Zaveckas ir Diana Ustinovaitė  - buvę gimnazijos ugdytiniai pasakojo apie savo patirtis VU. Nuoširdžiai dalinosi savo sėkmės istoriją bei kuo patrauklus VU jaunimui. VIKO dėstytojos pristatė įstaigą kaip patrauklią jaunimui studijuoti, o mūsų ugdytinė Meda Mikalainytė supažindino su savo profesija bei dėl ko pasirinko VIKO.   

   II, III – IV klasių mokiniams buvo suorganizuota išvyka į Litexpo parodų rūmus. Vasario 2 - 4d. vyko aukštųjų ir profesinių mokyklų paroda „Studijos 2017“.

   Mokiniai lankėsi įvairiose paskaitose, kurias vedė garsūs Lietuvos žmonės, įstaigų dėstytojai, studijuojantis jaunimas. Domėjosi būsimomis studijomis, stojimo reikalavimais. Rinkosi naudingą informaciją savo ateičiai.

   Parodos metu galėjo išbandyti įvairius studentų sukurtus prietaisus, pasilepinti grožio procedūromis, išplėsti žinias dominančioje srityje.  

Litexpo (1)
Litexpo (2) Litexpo (3)
 
 
Sveikiname
 

   Sveikiname Matą Aleknavičių, rajono meninio skaitymo konkurse laimėjusį I vietą. Matą konsultavo mokytojas M. Bučinskas.
   Linkime jam sėkmės besirungiant vasario 25 d. su Kauno, Jonavos, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių, Lazdijų, Kauno, Jurbarko, Raseinių, Tauragės rajonų ir Marijampolės miesto raiškiojo žodžio meistrais regioniniame ture.
   Taip pat sėkmė lydėjo dar dvi mūsų skaitoves: Vilmą Kokanskytę (IIc) ir Ugnę Kerutytę (IIIa). Jos šiame konkurse užėmė III-ąsias vietas. Abi mokines konsultavo mokytoja N. Černauskienė.

   Sveikiname.

 
Projektai
 

   Erasmus + projektai!
Džiaugiamės, kad Kybartų K. Donelaičio gimnazija yra pakviesta dalyvauti tarptautiniame projekte Lenkijoje, Barlinek mieste!!! Balandžio 24-29 dienomis! 
Projekto tema - Teatras.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Lenkija, Turkija ir Italija.
Projekto tikslas - suburti jaunimą ir atskleisti teatro ypatumus, bei praktiškai dalyvauti teatrinėse veiklose. 
 

 
Sveikiname
 

   IIc klasės komanda (Kokanskytė Vilma, Antanavičiūtė Ieva, Surutkevičiūtė Brigita) Švietimo informacinių technologijų centro (Saugesnio interneto centras Lietuvoje) tinklaraščių, vaizdaraščių-filmukų konkurse „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ laimėjo  II -ąją vietą. Sveikiname merginas.

   Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami Saugesnio interneto dienos 2017 renginyje „Vienykimės“, kuris vyks 2017 m. vasario 7 d. Vilniuje. 

   Kviečiame susipažinti su merginų darbu.

 

 
Patirtis nugali jaunystę
 

   2017 m. sausio 30-ą dieną Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos sporto salėje vyko draugiškos tinklinio varžybos tarp gimnazijos mokytojų ir IV klasių rinktinės komandų. Pirmą kartą mūsų mokyklos istorijoje į aikštelę išbėgo III-IV klasių merginų rinktinės. Labiau sirgalių palaikomos trečiokės žaidė geriau ir rezultatu 2-0 (25-11; 25-17) nugalėjo IV klasių merginų komandą.

   Po šio susitikimo įvyko labai lauktas mokytojų ir mokinių susitikimas. Nors varžybos ir draugiškos, tačiau netrūko įtampos, kovingumo bei noro laimėti. Rezultatu 2-0 (25-17; 25-13) mokytojai nugalėjo IV klasių rinktinę.

   Tinklinio varžybos buvo surengtos siekiant populiarinti šią sporto šaką, ugdyti kilnų elgesį sporte, lavinti žaidimo techniką, skatinti mokinių užimtumą, stiprinti mokinių ir mokytojų sveikatą.

 

Kūno kultūros mokytojas Aurelijus Viliušas

Renginio akimirkos (1) Renginio akimirkos (2)
 
Konkurso „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ rezultatai
 

Konkursas yra skirtas tarptautinei Saugesnio interneto dienai paminėti. Ši diena visoje Europoje bus minima 2017 m. vasario 7 d. Norime, kad mokiniai atkreiptų dėmesį į internete tykančius pavojus ir suprastų, kad saugesnio interneto tema yra aktuali visiems.

Konkurse dalyvavo I-III klasių mokiniai. Jie turėjo sukurti vaizdaraštį-filmuką tema „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“. 

  Skelbiame rezultatus:

  I-ją vietą laimėjo IIc klasės komanda, II vietą - Ic klasės komanda, na o III vietą  - IIIc klasės komanda. Dėkojame komandų dalyviams. I-osios vietos laimėtojų vaizdaraštis-filmukas dalyvaus Švietimo informacinių technologijų centro Saugesnio interneto dienos konkurse.

  Kviečiame susipažinti su laimėtojų darbais.

 

 

 

 

 
Įvyko II-asis IT konkurso „Bebras“ etapas
 

   Sausio 28 d. aštuoniose Lietuvos miestų aukštosiose mokyklose vyko Tarptautinis informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ 2-asis etapas. Dalyvauti šiame etape buvo pakviesti mūsų gimnazijos moksleiviai Paulius Sabaliauskas (IIB kl.), Aivaras Balickas (IIC kl.) ir Vilius Birštonas (IIIA kl.).

   Konkurso dalyviai rinkosi į KTU Informatikos fakultetą. Mūsų gimnazijos moksleiviai kartu su kitais beveik 160 jaunųjų informatikų iš Kauno apskrities mokyklų per ribotą laiką (30 min.) turėjo išspręsti 15 konkurso uždavinių. Po užduočių sprendimo susirinkusieji lankėsi KTU „Santakos" slėnyje,  kuriame Universiteto atstovė vedė ekskursiją ir supažindino su čia vykdomais mokslo tyrimais, kuriamomis inovacijomis bei naujausiomis technologijomis. 

   Renginio uždarymo metu KTU Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša tarė baigiamąjį žodį, o konkurso organizatorė paskelbė konkurso „Bebras“ 2-ojo etapo rezultatus ir įteikė diplomus, pagyrimo raštus ir atminimo dovanėles KTU Informatikos fakultete dalyvavusiems konkurso laimėtojams.

   Geriausiai šiame konkurse sekėsi Viliui Birštonui. Jis buvo apdovanotas Pagyrimo raštu, nes 11 klasių moksleivių tarpe Viliaus rezultatas pateko tarp kitų penkių geriausių Kauno apskrities moksleivių.

Plačiau apie tai skaitykite
http://ktu.edu/lt/informatikos-fakultetas/naujiena/kauno-miesto-moksleiviai-buvo-apdovanoti-it-konkurse-bebras

 
Sveikiname
 

   Sveikiname IIIc klasės mokinę Ievą Žarskytę.
 50-ojoje Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje užėmusią III vietą ir 55-ojoje  Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje užėmusią taip pat III vietą.

Pilietiškumo pamoka
 

   Sausio 20 d. pilietiškumo pamoką gimnazijos mokiniams vedė LR Seimo narys Algirdas Butkevičius.

 
 
Sveikiname
 

Sveikiname 2016-2017 m. m. gimnazijos matematikos olimpiados i-ojo turo nugalėtojus: 
I vieta - Rickevičiūtė M. Ib kl., Antanavičiūtė I. IIc kl., Žarskytė I. IIIc kl., Pauža D. IVc kl.
II vieta - Kokanskytė V. IIc kl., Birštonas V. IIIb kl., Geištoraitytė G. IVb kl., Pauža R. ir Mickevičius M. Ic kl. dalinasi II-III vietomis.
III vieta - Ryckis D. IIb kl., Rickevičiūtė U. IIa kl., Povilaitis R. IIIc kl., Aleknavičius M. IIIb kl., Gražulytė G. IVb kl.

PAMOKA KITOKIOJE ERDVĖJE
 

   Mokyklų bendruomenės vis dažniau kalba apie įvairų, originalų ir, svarbiausia, aktyvų, rezultatus teikiantį mokymosi procesą. To paties kabineto sienos neretai pabosta ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Mes net nepajaučiame, kai rutina, kasdienybė, nuolat besikartojanti veikla tarsi užsidusina. Tuomet padeda išvykos, aplinkos pakeitimas. Mokymasis  kitokioje erdvėje arba mokymasis kitaip leidžia pažiūrėt į save ir kaupiamą bei išsakomą informaciją kiek kitaip, nauju žvilgsniu, galbūt net smalsesniu ar aštresniu. Sausio 17 dieną III klasės lietuvių kalbos ir literatūros kurso mokinių grupė kartu su savo tėvais mokėsi netradicinėje aplinkoje ir gimnazijos kabineto erdvę iškeitė į Paežerių dvaro menes. Apibendrindami Kristijono Donelaičio kūrybą gimnazistai pristatė savo požiūrį siu šiuo klasiku, autoriaus poemą „Metai“ analizuodami pasitelkiant ne tik literatūrą, bet ir kultūrą. Išraiškingi, muzikalūs ir teatrališkumu paremti mokinių pristatymai leido susimąstyti ne tik jų mokytojui, bet ir gausiai į pamoką susirinkusiems mokinių tėvams.

   Dėkojame Paežerių dvaro kolektyvui už suteiktą galimybę pakeisti mokymosi aplinką. Smagu, jog prie šio mokymosi būdo prisijungė tėvai. Džiugu, kad mokiniai sumaniai ir atsakingai įvertino paskirtą užduotį.

 
Projektas “Rankų prisilietimas”
 

   Gyvendami vartotojiškoje visuomenėje net nepastebime, kaip mūsų gyvenimą įtakoja materialinės gėrybės. Kinta žmonių prioritetai, vertybės, požiūris į gyvenimą. Kiemuose stovi mažiausiai dvi mašinos, stalčiuose guli trys nenaudojami išmanieji telefonai, o rūbų spintos lūžta nuo drabužių, iš kurių daugumos net nenešiojame. Daiktai mums tapo pačia svarbiausia vertybe. Praktiškai visi vaikosi garsių prekės ženklų ir pasirengę atiduoti didžiulius pinigus, kad įsigytų trokštamą daiktą. Vartotojiškos visuomenės atstovai lipa per kitų galvas, kad tik gautų naujus daiktus, tačiau pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, panaudoti daiktai gali būti dar kartą prikelti naujam gyvenimui.

   Technologijų pamokų metu II klasių mokiniai gavo užduotį iš seno nenaudojamo daikto padaryti visiškai naują, kitaip tariant suteikti jam antrą gyvenimą.

   Pasigrožėkite mokinių darbais ir pasidžiaukite jų išradingumu.

 

 

Technologijų mokytoja Dalia Viliušienė
 

 
 
Sausio 13-osios rytas gimnazijoje
 

Akimirkos.

 
Svečiuojamės Gutkaimio globos namuose
 

   Jau tapo tradicija, kad gruodžio mėnesį  mūsų gimnazijos mokiniai aplanko Gudkaimio  globos namų gyventojus ir įteikia jiems dovanėles.

   Šį kartą seneliai mus nustebino, nes rankų darbo dovanų  gavome ir mes.

   Keletas susitikimo akimirkų...

 
Vykome į svečius
 

   Gimnazijos mokinių tarybos nariai prieš Kalėdas aplankė lopšelio-darželio “Kregždutė” ugdytinius.

 

 

 

 

 

 

 

Atsisveikinome su viešnia iš JAV
 

   Nuo šių metų rugsėjo 1-osios gimnazijoje mokėsi pagal mainų programą atvykusi Backer Mckenzi Kaleen iš JAV. Laikas prabėgo nepastebimai ir teko atsisveikinti. Tačiau patirti įspūdžiai pasiliks ilgam ir Mckenzi, ir mūsų mokiniams. Visų pirma, tai buvo puiki proga pasimokyti anglų kalbos, nes mokiniai ne tik bendravo, bet ir buvo vertėjai per įvairius renginius, susitikimus, padėjo susikalbėti su viešnia mokytojams, nesimokiusiems anglų kalbos. Be to, turėjo galimybę pažinti kitą kultūrą, kitokį gyvenimo suvokimą, suprasti ,,amerikietišką“ požiūrį - ,,All is ok!“ Malonu buvo matyti, kad Mckenzi domisi tuo, kas vyksta gimnazijoje, bando spręsti matematikos ar fizikos užduotis, aktyviai dalyvauja anglų kalbos pamokose, nepraleidžia nė vieno užklasinio renginio. Sunkiausia buvo ją mokyti lietuviškai, bet viešnia išvyko tikrai žinodama, ką reiškia ,,ačiū“, ,,kaip sekasi“, ,,šalta“... Ji sakė, kad norėtų daugiau kalbėti mūsų kalba, bet tai nėra lengva. Tikimės, kad toliau viešėdama Marijampolėje ji išmoks naujų žodžių ir plės pažintį su mūsų šalimi. O mes laukiame kitais metais iš JAV sugrįžtančios Austėjos Dabrišytės ir jos įspūdžių.

R.Gutkovienė

 
Karnavalas 2016
 

 

 

 
Konkursas „Jauna piniginė“
 

   Spalio 27 d. – gruodžio 11 d. vyko Lietuvos banko organizuojamas finansinio raštingumo konkursas „Jauna piniginė“.  Konkurse dalyvauti  galėjo visų klasių moksleiviai,  bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai iš visos Lietuvos.

   Išbandyti savo jėgas konkurse nusprendė ir mūsų gimnazijos III-ių klasių moksleivių komanda „Donelaičio finansai“, kurios nariai G.Bylaitė, L.Grigaitytė, G.Gudaitytė, E.Krečikaitė, D.Ryckis, E.Čajkovski, E.Jablonskis. Komanda privalėjo atlikti I ir II etapo užduotis, kurios skatino kūrybiškai ir įdomiai lavinti finansinio raštingumo įgūdžius.

I etapo metu moksleiviams reikėjo užpildyti registracijos formą, parengti kokybišką bendrą visų komandos narių ir ją koordinuojančio mokytojo nuotrauką arba logotipą, profesinės savanorystės platformoje „Kam to reikia?!“ pasirinkti  ir kartu su komanda peržiūrėti 2 finansinio raštingumo  e. pamokas: „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“ ir „Saugūs negrynieji pinigai“, aptarti savo nuomonę apie pateikiamą medžiagą ir ją pateikti pildant vertinimo anketas.

   II etapo metu komandai reikėjo parengti trumpą animacinio filmo,  pasakos, vaidinimo ar pan. patariamojo pobūdžio scenarijų asmeninių finansų valdymo tema ir parengto scenarijaus kadruotę arba scenarijumi paremtą komiksą. Tai reikėjo padaryti kūrybiškai ir autentiškai į scenarijų įtraukiant raktinius žodžius (ne mažiau kaip 45 raktažodžiai) asmeninių finansų valdymo tematika. Raktažodžius reikėjo išsirinkti iš konkurso organizatorių pateikto bendro raktažodžių sąrašo, jų kiekis priklausė nuo amžiaus kategorijos. Atlikdami konkurso užduotis moksleiviai gilino ekonomikos dalyko žinias, susipažino su naujomis finansinio raštingumo sąvokomis, kūrė įtraukiančią istoriją, išsiaiškino, kaip tinkamai užrašyti scenarijų, tobulino savo komunikavimo kompetencijas. 

   Nors mūsų gimnazijos mokinių komanda „Donelaičio finansai“ netapo Lietuvos banko finansinio raštingumo konkurso „Jauna piniginė“ nugalėtojais, tačiau džiugu, kad mokiniai įveikė nelengvas užduotis, konkuravo su daugiau nei 600 Lietuvos moksleivių komandomis ir kitokia forma išreiškė savo finansinio raštingumo išprusimą.

   Kviečiame susipažinti su mūsų gimnazijos mokinių komandos „Donelaičio finansai“ konkursui „Jauna piniginė“ parengtu scenarijumi ir kadruote. Plačiau apie tai www.facebook.com/JaunaPinigine

 

Mokinių komandos koordinatorė mokytoja I.Paulikaitienė

 
Informacinių technologijų olimpiada
 

Gruodžio 12 d. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių informatikos olimpiados II etapas.
   Sveikiname mūsų gimnazijos moksleivius aplenkusius savo konkurentus ir užėmusius prizines vietas:
1. IIa gimnazijos klasės mokinę Eveliną Mackevičiūtę užėmusią II vietą
2. IIIc gimnazijos klasės mokinį Ramūną Povilaitį užėmusį II vietą
3. IIIa gimnazijos klasės mokinį Vilių Birštoną užėmusį III vietą
4. IVc gimnazijos klasės mokinį Gediminą Stankevičių užėmusį III vietą

   Gediminas Stankevičius, Ramūnas Povilaitis ir Vilius Birštonas surinkę daugiau negu 50 taškų 2017 m. sausio 27 d dalyvaus  LMIO Šalies etapo atrankinėje dalyje. Linkime jiems sėkmės kitame etape.

Tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas "Kalėdinis atvirukas"
 

   Žiemai įsisukus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre gausiai snigo Kalėdų svajų kupinais, su dideliu įkvėpimu ir begaliniu kruopštumu pieštais, atvirukais. Atsiųsti 749 atvirukai iš daugybės Lietuvos mokyklų, taip pat Latvijos ir Rusijos.

   Darbų vertinimo komisija iš kiekvienos amžiaus grupės atrinko po 35 kūrinius, o iš jų – dar po 5 pačius gražiausius atvirukus. Šių 15 darbų autoriai apdovanoti laureatų diplomais. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad iš tokio mažo miestelio kilusi mokinė SKAISTĖ NAVICKAITĖ  tapo Tarptautinio mokinių meninės kūrybos konkurso "Kalėdinis atvirukas" laureate.

   Kalėdinių atvirukų paroda bus eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje 2016 m. gruodžio 12-27 dienomis. Parodą globoja Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

 

MAŽOJI KNYGŲ MUGĖ KYBARTŲ KRISTIJONO DONELAIČIO GIMNAZIJOJE
 

   Rudenį, kai margalapis kilimas nutiesia kelią rašytojams, menininkams, pagaliau priartėjame prie literatūrinių renginių, kurie, lyg ir opoziciškai, labiausiai atgyja šaltuoju metų laiku, kai viskas kvepia ramiu sąstingiu. Tik ne literatūrinėse ir kultūrinėse erdvėse – čia visi keliai veda ten, kur kažkas tą susikaupusią intelektualią išsisakymo duotybę būtinai nori išgirsti. Vienas iš tų kelių praėjusį ketvirtadienį (12. 08) atvedė į Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos aktų salę, kurioje vyko susitikimas su dviem knygų autoriais: jaunuoju poetu Mantu Balakausku (metų poezijos knygos rinkimai - „Roma“) ir prozininke, lietuvių kalbos mokytoja Daina Opolskaite – paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja (romanas „Ir vienąkart, Richi“).

   Prieš šią jaukią literatūrinę popietę mokomąja ir grožine literatūra prekiavo Marijampolės „Pegaso“ knygynas, todėl vyraujanti atmosfera, pasak lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Černauskienės, priminė knygų mini mugę, kur vykstančiose konferencijose skaitytojai susipažįsta artimiau su mylimais knygų autoriais. Nijolė Černauskienė pasidžiaugė, kad į šią literatūrinę popietę, vykstančią kamerinėje aplinkoje, atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė su vyriausiąja specialiste, mokiniai ir mokytojai iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos, grupė neabejingų knygai kybartiečių, rajono lietuvių kalbos mokytojai, taip pat ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Anelauskienė iš Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos, nuolat dalyvaujanti įvairiuose dainuojamosios poezijos renginiuose, ir šį kartą džiugino lyrinėmis dainomis.

   Po Vilmos Anelauskienės atliktų muzikinių kūrinių Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas Mindaugas Bučinskas pristatė pirmąjį šios neeilinės popietės svečią poetą Mantą Balakauską, kurio poezijos knyga „Roma“ mokytoją M. Bučinską ir poetą M. Balakauską pakvietė išskirtiniam pokalbiui.

„Šiandien pas mus svečiuojasi neeiliniai žmonės. Kodėl sakau – neeiliniai? Būtent todėl, kad jie turi labai gerą nervą, šuns uoslę, nes viską, kas vyksta aplink mus, užuodžia puikiai,“ – pristatydamas jaunąjį kūrėją kalbėjo M. Bučinskas, kuris neabejoja – poezijos knyga „Roma“ savyje talpina labai daug informacijos. Įdomu vien tai, kad poetas M. Balakauskas yra baigęs istorijos mokslus, o kaip visa tai persipina knygoje – su knygos autoriumi subtiliai aiškinosi M. Bučinskas. Į Mindaugo klausimą, kaip šio jauno žmogaus gyvenime atsirado rašymas, poetas atsakė trumpai: „Rašymas mano gyvenime atsirado labai paprastai ir nuobodžiai. Rašau, nes man to reikia, be to jau nebeįmanoma. Rašymas tikriausiai atsirado iš paaugliško maišto, kas man tuo metu atrodė neteisinga ar negražu.“

M. Bučinskas labai taikliai akcentavo tai, kad skaitydami M. Balakausko knygą, aiškiai suprantame, kad poezijos forma yra ryškiai pakitusi, todėl mokiniams darosi vis sudėtingiau interpretuoti vyresnės ir naujosios kartos poetų kūrybą. Tačiau poetas neabejoja – poezijoje yra išlikusios tos pačios temos, kinta tik pati kalba, mūsų pačių bendravimas, todėl tarsi savaime keičiasi ir pati poezijos forma, nes vyresnių kartų atstovų eilėraščiai jau nebeturi nieko bendro su šiuolaikiniu kontekstu. Jaunasis kūrėjas M. Balakauskas neslėpė, kad mokykloje jis visiškai neskaitydavo poezijos, nes nebuvo to reikalingo kontakto su autoriais, tačiau atėjo laikas, kai, pradėjus domėtis užsienio autoriais, vis tik teko sugrįžti prie lietuvių autorių, kurie ir padarė jam, kaip kūrėjui, didžiausią įtaką.

   Po Mindaugo ir Manto diskusijos lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė juokavo, kad vieną akimirką jau buvo kilusi mintis, jog jeigu jie diskutuos dar ilgiau – nepastebės, kada visi išėjo, mat brandūs mokytojo Mindaugo klausimai ir įdomūs poeto Manto atsakymai nė kiek nenusileido Rašytojų sąjungoje vykstantiems knygų pristatymams.

   Antroje šios literatūrinės popietės dalyje vedėjos vaidmenį perėmė mokytoja Nijolė Černauskienė, gimnazijoje susirinkusiems svečiams ir mokiniams pristačiusi Pilviškių gimnazijos mokytoją lituanistę ir rašytoją Dainą Opolskaitę-Kovalčikienę, kuri yra leidyklos „Alma litera“ 2014 m. skelbto pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtoja.

   „Rašydama knygą „Eksperimentas gyventi“, išgyvenau tikrą kūrybinį proveržį, jeigu, aišku, toks egzistuoja. Visa tai išsiliejo iš mano vidaus labai impulsyviai, todėl galiu drąsiai sakyti, kad rašydama pajutau įkvėpimo jausmą ir tarsi energetiškai įkroviau visus savo knygos veikėjus,“ – apie jautrią knygos istoriją, kurioje gyvenimo išbandymai tarsi laužo jauną žmogų, augantį globos namuose, o vėliau ir suaugusiųjų pasaulyje, apie savo, kaip autorės, išgyvenimus pasakojo rašytoja Daina Opolskaitė. Ši knyga, pasak autorės, atliko savo misiją, todėl kartais nebūtina kažko išgyventi, nes rašytojo vidinė logika dažniausiai nuveda ten, kur ir reikia. Mokytoja Nijolė Černauskienė juokavo, kad dabar pasidarė aišku, jog moteris į kūrybą veda logika, o vyrus – mūza.

   Netrukus literatūrinėje popietėje sulaukėme ir netikėtos staigmenos – pirmą kartą lietuvių kalbos mokytojas Mindaugas Bučinskas gimnazijos mokinius ir svečius pradžiugino netikėtai pagrojęs Domanto Razausko kūrinį.

   Po gražių pokalbių ir diskusijų renginio pabaigoje padėkos dovanos buvo įteiktos poetui Mantui Balakauskui, rašytojai Dainai Opolskaitei ir kitiems literatūrinėje popietėje dalyvavusiems svečiams. Net ir po renginio neskubėta išsiskirstyti – rašytojos Dainos ir jaunojo poeto Manto knygas su parašais bei dedikacijomis skubėjome įsigyti visi, kas nėra abejingi literatūrinei gelmei.

Buvusi gimnazijos ugdytinė, laikraščio Sūduvis žurnalistė Kristina Bidočiūtė-Radzevičienė

 
 
Prisilietimas prie praeities
 

   Gruodžio 6 dieną gimnazijos mokiniai kartu su mokytoja R. Gutkoviene ir į mūsų mokyklą atvykusia mainų programos dalyve Mckenzi Baker vykome į senųjų amatų centrą ,,Virbalio vartai“. Ten vykdoma edukacinė programa ,,Duonos kelias“, kurios metu mes sužinojome, kaip duona atsiranda ant mūsų stalo, ir patys ją kepėme. Pradžioje išgirdome patarlių, prietarų ir pasakojimų apie duoną, žaidėme žaidimus, vėliau patys savo rankomis formavome ir žymėjome duonos kepalėlius, kuriuos pašovė į senovinę krosnį. O kol duona kepė, galėjome išbandyti įvairius senovinius amatus – žvakių liejimą, virvių vijimą, molio lipdymą ir audimą. Didžiulio susidomėjimo susilaukė senoviniai galvosūkiai. Galiausiai mūsų laukė gardus vaišių stalas, kurį paruošė amatų centro šeimininkės. Skaniai pavalgę, su pačių kepta duona, lietomis žvakėmis, nulipdytais molinukais, pintomis virvelėmis ir svarbiausia, laimingi bei patenkinti tokia patirtimi grįžome namo.

 

 

 

 

 

 

 
GIMNAZIJOS METODINĖ TARYBA IRGI ATRANDA NAUJŲ ERDVIŲ
 

   Kadangi paskutiniu metu ypač kalbama apie mokinių pojūčius naujose erdvėse, mokytojai taip pat leidosi jų paieškoti ... po rajono įžymias vietas. Ir atrado. Ožkabaliuose. Ne, ne lapus ąžuolyne grėbė (ten laiku ir pavyzdingai sutvarkyta), o mėgavosi kvapniu kavos pakaitalų aromatu: gilių, saulėgrąžų, cikorijos, miežinės kavos.

   Iš tikrųjų, tokį žvarbų vakarą prie puodelio natūralaus gėrimo labai tiko ir metodinės grupės susirinkimo tema „Įveikti erdvės standartus“. Mokytojos J. Judickienė ir D. Viliušienė  ne tik diskusiją, bet ir darbą grupėje meistriškai organizavo – jau vien puodeliai iš spalvoto popieriaus sukėlė nuostabą (labai atitiko temą ir nuotaiką). Įnikome rašyti tris netradicinių erdvių pliusus ir du minusus. Atradome. Padiskutavome. Parvežėme visus pasiūlymus kolektyvui paskaityti,  aktyvesnius kviečiame ir toliau mūsų mintis pratęsti. O kad mokytojams taip pat reikia patirti nestandartinių erdvių „skonį“ – faktas. Kaipgi nepažindami mes mokinius jomis viliosime?

                     

   Na, o smalsiausioms akims dar ir kelios nuotraukos.

 

 

 
Jauki literatūrinė-muzikinė popietė
 

   Turbūt ne vienam iš mūsų girdėta aktorės Virginijos Kochanskytės pavardė, ji ir televizijoje matomas veidas. Tačiau pastaruoju metu aktorė važinėja po Lietuvą ir skleidžia ... gėrį. Turbūt taip reikėtų pavadinti jos ir tarptautinių konkursų laureatės pianistės Ingos Maknavičienės dueto pasirodymus. Labai apsidžiaugėme, kad lapkričio 29 d. abi menininkės apsilankė ir mūsų gimnazijoje. Šį kartą klausėmės programos, skirtos Vincui Kudirkai. Tai naujas pilietiškas žvilgsnis į tautinio sąjūdžio Lietuvoje šauklį. Programoje buvo skaitomos satyros, eilėraščiai, skambėjo kūrėjo pjesės, o juk daugelis jį pažinojome tik kaip „Tautinės giesmės“ autorių. Bet užteks abstrakcijų, paskaitykite pačių mokinių įspūdžius pasibaigus popietei:

 

   „Ši literatūrinė-muzikinė pamoka man labai patiko. Tai, ką išgirdau, jau per penkias pirmąsias minutes, nuteikė pakiliai, išgyvenau, manau, labai panašiai tai, ką išgyveno ir skaitanti tekstus aktorė, įsiklausiau į kiekvieną pianistės išgautą garsą. Lauksiu daugiau tokių renginių...“

 

   „Tai buvo pats nuostabiausias ir įsimintiniausias pasirodymas, kokį esu matęs. Aktorė – tikra profesionalė. Ji taip mane įtraukė į programą, kad vienu momentu net pasijaučiau besiklausąs paties Vinco Kudirkos.“

 

   „Įdomiai perteikė net ir jau žinomus tekstus, labai mokėjo sudominti. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti šį reginį.“

 

   „Gyvai atliekama muzika su tobulu aktorės meistriškumu. Sudomino, prajuokino, palietė, manau, kiekvieną. Kas gali būti smagiau...“

 

   „Iš pradžių maniau, kad bus popietė apie Kristijoną Donelaitį, bet paaiškėjo, kad apie Vincą Kudirką. Na, bet nenusivyliau – aktorė iš tiesų myli savo darbą. Pianistė grojo profesionaliai, o mūsų salė, pasirodo, tinka tokiam grojimui (akustika).“

 

   „Manau, kad susitikimas buvo abipusiai naudingas ir mums, ir aktorei: ji mokėjo prisijaukinti publiką, o mes klausytis. Renginys tikrai neprailgo, kaip paprastai būna. Reikėtų dažniau tokių pamokų-susitikimų.“

 

   „Nuostabi ir informatyvi patirtis. Labai įdomia forma perteikta rašytojo biografija“.

 

   „Kai aktorė skaitė, per kūną ėjo šiurpuliukai. Moka pasakoti įtaigiai, o svarbiausia, su humoru.“

 

   „Net nepajaučiau, kaip prabėgo laikas. Ar yra dar Lietuvoj daugiau tokių aktorių?“

 

   „Labai nuotaikinga, muzikalu, jauku... Humoras mums leido pasijusti patogiai.“

 

   „Gavau naujų žinių ir muzikos pamokoms. Renginys, kuris vertas daugiau nei 2 eurų paramos. Kada kitas?“

 

   „Beveik nieko nežinojau apie V. Kudirką. Ačiū V. Kochanskytei ir mokytojams, kurie organizavo.“

 

 

Iš tikrųjų AČIŪ.      

 

 

 

 

 

                                                                         

 Gimnazijos trečiokai

 
Pasaulinė AIDS diena
 

   Gruodžio 1d. Kybartų K.Donelaičio gimnazijoje vyko Pasaulinės AIDS dienos paminėjimas. Ankstų rytą mokinius mokyklos foje pasitiko iš žvakelių sudėliotas simbolis kaspinas AIDS aukoms atminti, o po pietų vyko viktorina. 

 

 

 
Poezijos rudenėlis
 

   „Kūryba – tai tyriausia laisvo žmogaus proto ir širdies išraiška“ – sako K. Paustovskis. Gimnazijoje   lapkričio 23 dieną vyko jauki jaunųjų kūrėjų popietė – „Poezijos rudenėlis“. Pasiklausyti mokinių susirinko tiek mokytojai, tiek mokiniai. Taip pat atvyko jau mokyklą baigę, kiekvienų metų „Poezijos rudenėlio“ dalyviai, dabartinai studentai - Aida Barkauskaitė ir Gabrielius Zaveckas.

   Popietę pradėjo N. Černauskienės mokinės pasiruošę skaityti savo kūrybos miniatiūras. Po jų atsiskleidė ir kūrėjai, užantyje slepiantys eilėraštį ar miniatiūrą. Sunku patikėti, kokios gražios mintys liejasi iš jų širdžių. Prasilenkdami koridoriuose, sėdėdami klasėse net neįtariame kokie kūrybingi ir talentingi yra mūsų draugai. O jie išties talentingi – tai parodo gausus dalyvių būrys.

   Smagu, jog kiekvienas mokinys buvo įvertintas ir apdovanotas. Prie to prisidėjo mūsų mokyklos buvęs mokinys Edvinas Korcas, kuris neseniai išleido savo knygą – „Niekados neleisk man išeiti“. Jis puikus pavyzdys, kad iš tokių mokinių, kurie dalyvauja šiame renginyje, gali gimti nuostabūs rašytojai, džiuginantys savo kūriniais kiekvieno žmogaus sielą.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                            Vilma Kokanskytė, II c kl.

 
VAKARAS ŠEIMOS RATE
 

   Senųjų amatų centre vykdoma edukacinė programa „Duonos kelias“, kurios metu II a klasės mokiniai ir jų tėveliai praėjo visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonos patekimo ant mūsų stalo. Susipažinome su senoviniais įrankiais ir rakandais. Spėliojome, kuriam javų pėdui priklauso grūdai supilti maišeliuose. Išgirdome patarlių, prietarų susijusių su duona. Rankinėmis girnomis malėme grūdus ir patys formavome ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą vežėmės namo. Po visų nudirbtų darbų (žvakės liejimo, virvių vijimo, molio minkymo ir audimo) vaišinomės bendruomenės „Virbalio vartai“ gaspadinių kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, spaudžiamu sūriu, mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra.

   Dėkojame už puikiai praleistą vakarą ir padovanotą šilumą.

 

 

 

 

 

 

II klasės mokiniai, jų tėveliai, kl. vadovė

 
„Gamtukai 2016“
 
   Lapkričio 25 dieną, Šakių ,,Žiburio“ gimnazijoje vyko 12-asis tiksliųjų gamtos mokslų konkursas „Gamtukai 2016“. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Pagrindinę komandą sudarė 5 dalyviai: Dominykas Pauža, Aleknavičius Matas, Gražulytė Greta, Astrauskas Rytis, Ziegoraitis Domas, o palaikymo komandoje buvo II-IV gimnazijos klasių mokiniai.

   Konkurse dalyvavo net 9 gimnazijos: Šakių ,,Žiburio“ gimnazija, Griškabūdžio gimnazija, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazija, Marijampolės Rygiškių gimnazija, Lukšių Vinco Grybo gimnazija, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija.

   Užduotys buvo iš 5 mokomųjų dalykų: matematikos, fizikos, biologijos, chemijos ir informatikos. Konkurso metu kiekviena komanda turėjo atsakyti į 2 klausimus, sudalyvauti dviejuose protmūšio turnyruose, atlikti kūrybinę užduotį bei dalyvauti žaibo ture.

   Nors mūsų komanda ir neužėmė pirmosios vietos, bet be apdovanojimų nelikome. Gavome paskatinamąjį prizą knygomis. Visos komandos gavo knygų skirtukų, padėkos raštus ir šokoladus.

 

 

 
Tolerancijos diena
 

   Lapkričio 16 dieną gimnazijoje minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Tolerancija – tai  nei privilegija, nei abejingumas. Tai pasaulio kultūrų, išraiškos formų ir buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas, vertinimas ir gerbimas. Tolerancija moko mus būti pakančius ir gebančius suprasti kitą ir kitokį, išmokti žvelgti į pasaulį smalsiai, be išankstinio nusistatymo bei ribotumo. Būdami tolerantiški mes vertiname savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai, suvokiame empatiškai.

   Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Mes pasirinkome pelėdą, kuri yra ne tik mūsų gimnazijos, bet ir mokslo žinių ir išminties simbolis. Pelėdą gaminome iškirpdami savo rankų trafaretus. Ačiū klasėms, kurios gamino rankas ir mokinių tarybos mokinėms, padėjusioms nupiešti ir suklijuoti mūsų simbolį – tolerantiškumo pelėdą. 

Džiaugiamės dovana

 

Gimnazijos bibliotekos vedėja pateikė paraišką akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ organizatoriams poezijos knygoms įsigyti. Paraiškoje aprašėme planuojamus poezijos kategorijos knygų pristatymo renginius. Džiaugiamės, kad mūsų paraiška atrinkta tarp geriausių ir vienintelei mokyklai rajone padovanotas „Metų 2016“ poezijos kategorijos knygų penketukas. Dėkojame Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai už dovaną.

   Gal tai yra knygos, kurias svajojot perskaityti? Laukiame Jūsų bibliotekoje.

 
 
 
 
Netradicinė literatūros pamoka - performansas
 

Ruduo – tai metas, kai  kiekviename žmoguje nubunda ilgai miegojęs kūrėjas. Mintys ima lietis viena po kitos, viena už kitą gražesnės. Tai puikus metas kūrybai, todėl spalio 28-osios rytą tai įrodė II-os klasės mokiniai, nustebinę mokytojus, klasės draugus ir net patys save. Paraginti mokytojos N. Černauskienės, gavome užduotį sukurti 3-5 miniatiūras, kaip sakė mokytoja, pagaliau pakelti akis nuo mobilių telefonų ekranų ir pažvelgti pro langą į nuo rudens apsvaigusią gamtą.

   Tai buvo tikras, žvarbus rudens rytas: dangų juosė stora debesų paklodė, vėjas draskė paskutinius nuplikusių medžių lapus. Buvo vis dar tamsu, tačiau tik ne mūsų kabinete. Jaukiai įsikūrėme žvakių šviesoje, skambėjo rami melodija. Buvo galima matyti, kaip rankose laikomi sąsiuviniai, lapai retkarčiais sudreba, kaip lūpos nejučia ima krutėti ir kartoti tekstą. Kiekvienas rankose tarytum laikė dalelę savęs, todėl nenuostabu, jog buvo nedrąsu visiems ją atskleisti. Kiek gi daug telpa žmogaus jausmų, išgyvenimų tokiame mažame tekste...

   Susipažinome su nauja sąvoka performansas – tai atlikimo menas, kurio metu atliekami trumpi teatrališki veiksmai žiūrovų akivaizdoje. Skaitydami miniatiūras, turėjome visišką laisvę improvizuoti: skaitomą tekstą išreikšti ir kūno kalba. Savo veiksmus taikėme prie miniatiūros temos: kalbantys apie baimę - atsistojo šalia šiurpiųjų raganų, skaitantys apie tamsą - užpūtė rankose laikomą žvakelę,  pasakojantys apie naktį – tyliai žvelgė pro langą. Išgirdome ir brazdinamos gitaros muziką, visiems žinomą Hiperbolės dainą – „Aš taip myliu“.

   Mokytojai, atėję pabūti mūsų literatūriniame rytmetyje ir išgirdę visas miniatiūras, liko apstulbę. Vieną minutėlę, kaip jie sakė,  pasijautė tarytum šalia dvyliktokų ar net studentų.  Sunku buvo patikėti ir mums patiems, kad klasės draugai, būdami dar tokie jauni ir neturėdami kūrybinės praktikos, išsako neįtikėtinai svarias egzistencines mintis. Niekada negali įtarti, koks kūrybingas žmogus sėdi šalia tavęs, toje pačioje klasėje. Mes patys nusistebėjome, kad  tikrai galime kurti. Atradome tą mažąjį kūrėją, gyvenantį mumyse ir laukiantį progos išlįsti.

   Taigi, tokį apniukusį rytą nušvietė ir parskaidrino mokinių mintys. Tokios pamokos kaip ši leidžia atrasti savo dar nepažįstamas kerteles, išgirsti talentingus draugus ir jų mintis, o svarbiausia, įrodyti, kad visi (21 mokinys) galime kurti.

 

Vilma Kokanskytė, IIc

Konkursas “Dovanokime viltį gyventi”
 

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Vilkaviškio rajono nefrologinių ligonių draugijos pirmininku Vitu Jablonskiu spalio 20 d. organizavo konkursą „Dovanokime viltį gyventi“, kurio tikslas – propaguoti organų donorystę, ugdyti jaunų žmonių pilietiškumo jausmą, skatinti savanorišką veiklą populiarinant donorystę. Konkurse dalyvavo rajono mokyklų 8–9 klasių mokiniai. Mūsų gimnaziją atstovavo I a klasės komanda “Pelėdžiukai”. 
   Prieš prasidedant konkursui, visi susirinkusieji buvo pakviesti į lauką uždegti žvakutes gyviems ir mirusiems donorams atminti (iš žvakučių buvo suformuota širdis). Po to visi dalyviai sugrįžo į salę kur komandos turėjo prisistatyti, išspręsti testą, komandos vadovai turėjo išspręsti kryžiažodį, bei kiekviena komanda turėjo būti paruošusi namų darbus. Nors užėmėme tik 4 vietą, buvome apdovanoti padėkos raštais ir Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais.
 

 

 

 
Sveikatos projekto „Sveikata – teisingas požiūris“ renginiai
 

Spalio 18-24 dienomis gimnazijoje vyko visuomenės sveikatos projekto „Sveikata – teisingas požiūris“ renginiai. Mokiniai ir gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo akcijoje „Rūpinuosi savo sveikata“.

   I-oms klasėms biologijos mokytojos organizavo viktoriną „Maitinuosi sveikai“, kurios metu mokiniai turėjo atspėti vaistažolių pavadinimus, nupiešti katiną, kurio mityba yra nesubalansuota ir įvertinti jo savijautą, taip pat atsakinėjo į pateiktus klausimus.

   Ketvirtadienį (10-20) pirmos pamokos metu merginos dalyvavo rytinėje mankštoje. Mankštą vedė šokių studijos „Šokantys bateliai“ zumbos  trenerė Vilija Jakubauskė. Tai nebuvo paprasta mankšta, kurią atlieka mokiniai kūno kultūros pamokose. Merginos visą pamoką šoko linksmąją zumbą. Zumba – tai nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Tai paprastos, bet žaismingos choreografijos kombinacijos, daug nuotaikos ir sudegintų kalorijų. Ir visa tai lengva, paprasta ir smagu! Treniruotės metu atliekami ne tik šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai pagal paskutines fitneso tendencijas.                                       

   Tą pačią pamoką vaikinai jėgas išbandė tarpklasinėse tinklinio varžybose su kūno kultūros mokytojais.

   Pirmadienį (10-24) vaikinai jėgas išbandė baudų metimo varžybose „Taiklioji ranka“. Geriausiai sekėsi I b klasės vaikinams. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžia dovanele.

 

 

 

 

 

 
Naujų technologijų išbandymas neformaliojo švietimo metu: metalo apdaila
 

Š. m. spalio 17 d. technologijų mokytojų Dalios Viliušienės ir Alfonso Juškevičiaus iniciatyva į Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją  buvo atvykęs technologijų mokytojas Vitalius Griučkiūnas, dirbantis Vištyčio P. Kriaučiūno mokykloje-daugiafunkciniame centre. Visų susirinkusių tikslas buvo neformaliojo švietimo metu išbandyti naujas technologijas.  Pirmuoju sakiniu „Mokausi metalo apdailos technologijų“ V. Griučkiūnas pradėjo savo veiklos pristatymą, ko pasekoje sulaukė didelio vaikų, mokytojų bei svečių iš ŠPT ir kitų ugdymo įstaigų susidomėjimo. Svečias  trumpai pristatė savo amatą, supažindino su įvairių rūšių metalais, darbo įrankiais, pačiu procesu, bei pristatė savo mokinių gamintus dirbinius. Buvo suteikta galimybė viską išbandyti praktiškai. Vaikai sužinojo gausybę naujų terminų: pavyzdžiui cheminės medžiagos  „patinas“, „lituvka“. Pasakojimo metu buvo kalbama apie juvelyrišką metalo pritaikymą buitinėje aplinkoje, dirbant su oda ir mediena. Įspūdžiais dar ilgai dalinosi trijų skirtingų neformaliojo švietimo būrelių vaikai. Viską vainikavo gyva demonstracija, papuošalo - saulės ženklo gamyba ir teikiamos  asmeninės konsultacijos.

 

 

 

 

 

Evelina Baliūnaitė, IV c

 
Bibliomūšis

 

 „Bibliotekos – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas“, sakė G. Leibnicas. 2016 – ieji metai - paskelbti bibliotekų metais. Per šiuos metus žmonės buvo skatinami apsilankyti bibliotekose, praturtinti savo sielą skaitant knygas. Todėl nebe reikalo mūsų gimnazijoje vyko knygų skaitymo žaidimas  „BINGO“, rašinių konkursas „O kas gi Tau yra Knyga šioje neišvaikščiotoje grožio šaly?“, taip pat spalio 18 d. vyko viktorina - „Bibliomūšis“.

   Šioje viktorinoje dalyvavo mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai, todėl komandos buvo sudarytos burtų keliu. Protmūšį sudarė keturi turai, kurie privertė komandas susimąstyti, prisiminti skaitytas knygas ir jų autorius, pakartoti seniai išmoktus eilėraščius, grįžti į vaikystę ir dar kartą prisiminti mamos ar senelės sektų pasakų. Dalis viktorinos buvo skirta mūsų krašto poetei – Salomėjai Nėriai. Ji mums paliko nepaprasto grožio kūrinių, kuriuos išmokome jau pradinėse klasėse. Augome klausydami sekamos „Senelės pasakos“, o vėliau jau patys dainavome daina pavirtusį eilėraštį – „Mūsų dienos kaip šventės“.

 

 

 

 

 

 

   Susirinkęs gausus būrys vaikų, mokytojų ir tėvelių tikrai nenuobodžiavo. „Bibliomūšis“ nebuvo vien „sausi“ teorijos klausimai – sulaukėme ir kūrybinių užduočių. Teko sudėti posakį iš išsibarsčiusių žodžių, pataisyti eilėraščių eiles, žinomiems autoriams priskirti tinkamus kūrinius. Teko ir pajudėti! Užduotis tūnojo vienoje iš bibliotekos lentynų, tad turėjome patys nubėgti ir kuo skubiau ją parsinešti.

   Po keturių turų paaiškėjo nugalėtojai, tačiau nė vienas dalyvis nebuvo nuskriaustas. Visi buvo apdovanoti saldžiais prizais. O kas gali būti geriau už saldumynus ir įgytas žinias smagiai leidžiant laiką? „Bibliomūšio“ dalyviai gavo gerų emocijų, naujų žinių, patobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, o eidami pro biblioteką būtinai užsuks išsirinkti knygų. Už šias emocijas ir darbą ruošiant „Bibliomūšį“ dėkoti reikia mūsų bibliotekininkei Almai Kalinauskienei ir mokytojai Ritai Bylienei.

                                                                                      Vilma Kokanskytė, II c klasės 

 
Evakuacijos pratybos Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje
 

Mūsų gimnazijoje š.m. spalio mėn. 11d. 11.00 val. buvo surengtos  evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui ar kitoms ekstremalioms situacijoms.
   Apie susidariusią ekstremalią situaciją gimnazijoje buvo pranešta per radijo mazgą ir suskambėjęs įspėjamasis pavojaus signalas (trys ilgi  skambučio skambėjimai). Taip buvo pradėta evakuacija. Visi gimnazijos mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per avarinius išėjimus ir susirinko nurodytoje vietoje – mokyklos stadione, kur mokytojai pranešė apie apie evakuotų mokinių skaičių. Evakuacija truko 8 minutes. Šios pratybos parodė, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai.

 

 

 

 
Neišsemiama kultūrinė pažintis
 

Spalio 11 d. Kybartų Kristijono Donelaičio  gimnazijos 45 mokiniai ir trys mokytojos turėjo galimybę apsilankyti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose ir Atviro rato spektaklyje „ Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“. Nacionaliniame muziejuje mokiniai turėjo progą  pamatyti įvairių amžių radinius: seniausią ratą Lietuvoje, išlikusias skrybėles, krėslus, kuriuose sėdėdami svečius priiminėdavo Lietuvos valdovai, netgi tuometinius kanalizacijos medinius latakus, stebuklingu būdu išsaugotus per keletą šimtų metų.  Pateiktuose  maketuose ekskursijos dalyviai galėjo pamatyti,  kaip keitėsi rūmų dydis, architektūriniai stiliai. Ekskursantus vedžiojusi vadovė  mokinius stengėsi sudominti valdovų rūmų istorija, legendomis (jai pavyko, nes visi jautėme, kaip ji mėgsta savo darbą). Nors muziejus dar labai jaunas ( atidarytas vos prieš trejus metus), tačiau turi ką parodyti lankytojams. 

 

Sostas valdovo pokylių salėje

 

Sostas, kuriame buvo įrengtas seifas

 

Bendras menės vaizdas

 

   Tačiau gal net svarbesnis kelionės tikslas Vilniuje buvo pamatyti Atviro rato spektaklį „Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“. Spektaklyje  nepriekaištinga aktorių kūno kalba sugebėta atkreipti ir įtraukti žiūrovą į visą pasirodymo vyksmą. Gimimas, tėvai, vaikystė, paauglystė, mokykla, draugai, meilė, šeima, skyrybos, nuosmukis, sargavimas zoologijos sode, kur ir įvyksta susitikimas su Gulbe bei jos nužudymas - štai ką spektaklis vaizduoja, aprėpia visą žmogaus gyvenimą, priverčia  žiūrovą gerai susimąstyti ir  kelti  žmogaus gimimo, būties ir mirties bei kitus  moralinius klausimus. Kitaip tariant, buvo vaizduojama  paprasto žmogaus nepaprasta, žiaurumo pilna  gyvenimo istorija. Aktoriai savo vaidyba puikiai perteikė žiūrovams jausmus,  privertusius  viduje patirti įvairias emocijas, tokias kaip liūdesys, vidinis skausmas, nusivylimas. Nors ir buvo nemažai negatyvumo, šypseną kėlė ekrane rodomi komentarai, galbūt iš „facebook‘o“ arba kitų internetinių svetainių, kurie parodė mūsų lietiuvių „kasdieninę“ kalbėseną su įvairiausiom klaidom bei keiksmažodžiais, be kurių, deja, jau nebeapsieiname. Taigi, vis dėlto, kaip teigė lietuvių k. mokytoja Nijolė Černauskienė,  iš pradžių sunku „suvirškinti“,  ką mums norėjo aktoriai pasakyti, atsakymas atėjo  ne iš karto, o po ilgų, gilių pamąstymų. Aš pati norėčiau pabaigoje pridurti, kad apsilankymas teatre buvo nuostabi patirtis ir ateityje, manau,  dar ne kartą  jame apsilankysiu.

 

Evelina Mackevičiutė ir Ieva Kemerzūnaitė,  Ia klasės mokinės

 
Gimnazijų protų kovų lyga
 

Spalio 13 d. smagiai sužaidėme Gimnazijų protų kovų lygoje. Žaidime rungėsi 8 komandos. Labai džiaugiamės, kad visos pirmos klasės išdrįso varžytis su vyresniais gimnazistais.
   Po 5 turų kovos nugalėtojais tapo ketvirtokai. Tiesa, tai buvo jungtinės visų trijų ketvirtų klasių komanda. Antra vieta dalinosi trečiokai: III a klasė ir jungtinė III b bei III c komandos. Trečioji vieta atiteko IIc klasės komandai. Sveikiname ne tik nugalėtojus, bet ir visus dalyvius. Šis žaidimas buvo tikra “smegenų mankšta”.

 

 

 

 

 

III-iasis Solidarumo bėgimas
 

Spalio 11 d. gimnazija dalyvavo III-ajame Solidarumo bėgime. Didžiuojamės savo mokiniais, jų tėveliais ir mokytojais, prisijungusiems prie kilnios misijos, kurią inicijuoja organizacija "Gelbėkit vaikus". Dalyvių paaukoti pinigai yra skiriami Lietuvos vaikų dienos centrams bei vaikams, gyvenantiems Zambijoje.

 

 

 

 

Sugrįžimas į vaikystę
 

Spalio 5 dieną grupelė III-IV klasių mokinių aplankė Kybartų darželį ,,Kregždutė“. Gimnazistai pasveikino auklėtojas su Mokytojo diena ir leido joms valandėlę atsikvėpti, patys tapdami grupių auklėtojais. Mokiniai šiai užduočiai ruošėsi labai atsakingai, domėjosi, kas patinka tokio amžiaus vaikams, kaip su jais derėtų elgtis, darėsi muzikos įrašus ir mokėsi vaikiškų dainelių. Dalis mokinių dirbo grupėse, kurias patys kažkada lankė. Tai buvo ir puiki darželio auklėtojo profesijos išbandymo patirtis, ir malonus sugrįžimas į vaikystę, ir gerumo pamoka. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko bendravimas su vaikais:

 

   ,,Iš tikrųjų buvo labai smagu su jais žaisti. Smagu matyti, kaip jie viskuo džiaugiasi, net pačiais mažiausiais dalykėliais. Kai žaidėme ,,Batų mišrainę“, vaikai tiesiog krykštavo gavę ne savo batą. Išeinant visi vaikai labai šiltai atsisveikino apsikabindami ir klausė, kada vėl ateisim.“ (Laura Griškaitytė)

 

   ,,Visi vaikai įsitraukė į veiklą: dainavom, šokom, skaičiavom, žaidėm įvairius žaidimus...“ (Gabrielė Aleksynaitė)

 

   ,,Vaikai buvo draugiški, klausė, kvietė žaisti su jais. Keletas net bandė krėsti išdaigas, pavyzdžiui, atrišinėti batus. Jiems patiko piešti, rodyti turimus žaislus. Buvo gera, smagu, bet triukšminga.“ (Marius Palionis)

 

   ,,Patiko būti su vaikais, smagu su jais žaisti. Smagu prisiminti tuos laikus, kai pats buvau mažas.“ (Oskaras Remeika)

 

 

 

 

 

 

 

 

   ,,Tai man buvo pirmas kartas, bet labai patiko. Vaikai labai faini, smagu su jais būti, kai žinai, ką veikti. Norėčiau tai dar pakartoti.“ (Giedrius Lišauskas)

 

   ,,Įspūdžiai tikrai geresni nei tikėjausi. Vaikų elgesys tikrai geras, visus žaidimus žaidė su mielu noru. Atsisveikinant net nenorėjo mūsų išleisti.“ (Deividas Danisevičius)

Mokytoja R.Gutkovienė

 
 
Kviečiame į lauko klasę
 

Plečiasi gimnazijos edukacinės erdvės. Mokinių tėvų, gimnazijos darbuotojų ir rėmėjų pastangomis įrengta lauko klasė. Kviečiame mokinius ir mokytojus pasinaudoti naujai atsiradusia erdve, o taip pat teikti pasiūlymus, kaip šią klasę patobulinti.

 

 

 
Kalbų diena
 

Rugsėjo 26 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje minėjome Kalbų dieną.  Antrų ir trečių gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ar žinai kalbas?“ , kur pirmą vietą pasidalino II B ir III B klasės, II A tapo antros vietos laimėtoja, o trečios – III C.

   Pirmų gimnazijos klasių mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti „Train Your Brain“ viktorinoje, kur pirmą vietą laimėjo I A, antrą I C, trečią – I B.

   Dalyvavusios klasės turėjo užduotį, pristatyti tradicinius pasirinktų šalių patieklus.

   I klasės  paruošė Didžiosios Britanijos, II klasės - Rusijos, III klasės - Amerikos virtuvės tradicinius patiekalus.

   Mes, organizatoriai, labai džiaugiamės estetišku patiekalų pristatymu, bei šalių skonių atskleidimu.

   O gausus dalyvių skaičius įrodė, kad Kalbų dieną paminėjome puikiai!

Susitikimas
 

 Mūsų gimnazija 2015–2016 mokslo metais dalyvavo projekte „Tobulėk ten, kur gyveni|“. Šių mokslo metų pradžioje įvykdėme paskutinę projekto užduotį - suorganizavome paskaitą apie verslą, kurią pravedė buvęs gimnazijos ugdytinis Kęstutis Lukoševičius ( „Baltic Led“ įmonės įkūrėjas, direktorius, taip pat ir kitų 8 įmonių įkūrėjas). Paskaitoje dalyvavo 16 mokinių (6 iš jų projekto dalyviai).

   Paskaitoje kalbėjome kaip ir kur kurti verslą, iš kur gauti idėjų, kaip išsirinkti darbo komandą , ką daryti, kad parduotum savo sukurtą produktą, kaip tvarkyti savo finansus ir kaip išsikelti savo tikslus.

   Po paskaitos mokiniai neskubėjo išeiti, uždavinėjo klausimus, dalinosi savo mintimis bei idėjomis. Paskaita visiems labai patiko, o jos metu kilusias idėjas bandysime įgyvendinti mūsų gimnazijoje.

 

 

 

Išvyka į Tyrėjų nakties renginius Kaune
 

 Tyrėjų nakties renginiuose Kaune buvome svetingai sutikti VDU Gamtos ir informatikos fakultete. Dalyvavome laboratoriniame darbe ,,Sumodeliuok ir sužinok oro taršą savo rajone“ ir galėjome nustatyti azoto oksidų kiekį savo namų teritorijoje. Darbą pravedė mūsų kraštietis mokslininkas Audrius su  doktorantėmis, o renginį moderavo dr. Asta. Sėkmė mus lydėjo kai mokslininkai iš neurobiologijos laboratorijos  nesulaukę užsiregistravusios grupės, netikėtai pakvietė mus įdomiems kūno varžos, magnetinio lauko matavimo ir kitiems  tyrimams. Patyrėme daug gerų emocijų, klausėmės įdomaus pasakojimo.

   Popietę ir pavakarę praleidome VDU Botanikos sode, kur mokslininkės botanikės Gertrūda, Jolanta ir Raminta mikroskopu demonstravo įdomius preparatus, buvo galima ir patiems juos pasigaminti, vėliau susipažinome su gausybe augalų eterinių kvapų,  pasigaminome įvairių spalvų druskų su norimų augalų kvapais.

   Egzotinių drugelių oranžerijoje stebėjime įvairių vystymosi stadijų drugius, pamatėme jų sparnų ir skraidymo grožį, maistą ir aparatus, drėkinančius orą. Klausėmės nuoširdaus mokslininkės Editos pasakojimo. Vėliau susipažinome su  botanikos sodo lauko augalų ekspozicijomis, rudens gėlėmis, vaikščiojome nuostabia spalvų gama pasipuošusiais sodo takeliais.

Smagiai ir įdomiai praleidome šią dieną Kaune.

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas su mokslininku
 

2016 m. rugsėjo 28 d. gimnazijoje lankėsi buvęs gimnazijos ugdytinis dr. Ramutis Drazdys. Iš pradžių jis papasakojo apie savo mokyklinius ir studijų metus, po to apie darbą Fizinių ir technologijos mokslų centre. R.Drazdys vadovauja optinių dangų laboratorijai, kurioje kuriamos ir tobulinamos interferencinės optinės dangos ir optiniai komponentai, skirti lazerinėms ir kitoms optinėms sistemoms.

   Mokslininkas susirinkusiems mokiniams labai paprastai ir aiškiai papasakojo apie lazerius, apie optinių dangų gavimo būdus.

   Mokinius sudomino tai, jog studijuojant fiziką jau nuo antro kurso galima pradėti dirbti ir visai neblogai užsidirbti. Šios srities specialistai labai reikalingi, nes Lietuva gamina apie 10% lazerių pasaulio mokslo rinkai.

Dėkojame dr.Ramučiui Drazdžiui už išsamią ir aiškią informaciją, po kurios daug kam nesuprantamas mokslas jau neatrodo toks nepasiekiamas. Ir labai didžiuojamės, jog turime tokių nuostabių žmonių, kurie nepamiršta savo buvusios mokyklos.

 

 

 
Mažieji svečiai
 

 2016 m. rugsėjo 28 d. gimnazijoje svečiavosi „Saulės“ progimnazijos penktokai. Jie stebėjo įdomiuosius chemijos bandymus ir patys atliko keletą nesudėtingų, bet daug gerų emocijų suteikiančių darbelių...

 

 

 

 

Jaunieji tyrėjai
 

   2016 m. rugsėjo 27 d. mokytojos R.Lazdauskienė ir J.Judickienė leido mokiniams pasijusti jaunaisiais tyrėjais. Chemijos ir fizikos pamokų metu mokiniai atliko įvairius darbus: gamino medžių lapų atspaudus, tyrė morkų ir burokėlių cukringumą, nitratų ir nitritų kiekį daržovėse, skaičiavo kerpių rūšis ir pan.

 

 

 

 

Susitikimas su mokslininku Ramūnu Valioku
 

2016 m. rugsėjo 26 d. gimnazijoje svečiavosi buvęs ugdytinis dr. Ramūnas Valiokas. Trumpai papasakojęs apie darbovietę ir savo kolektyvą (Ramūnas dirba fizinių ir technologijos mokslų centre – vadovauja nanoinžinerijos skyriui), mokslininkas supažindino mokinius su jo atliekamais darbais nano ir biotechnologijų srityje.  Sunku suvokti, kad tai, kas prieš keletą metų buvo tik svajonė, dabar tampa realybe. Pvz. sintetinė akies ragena, kuri gali grąžinti žmonėms regėjimą, vienos ląstelės diagnostika (projektas METASENS) ir daugybė kitų produktų, kuriuos gamina Lietuvos mokslininkai bendradarbiaudami su Japonijos, Švedijos, Kanados ir kt. šalių mokslininkais.

   Sunku patikėti, kad šis jaunas, energingas žmogus yra tiek daug pasiekęs, todėl didžiuojamės, kad jis baigė mūsų mokyklą ir visada mielai atvyksta pasidalinti savo žiniomis. Tai pavyzdys mokiniams, kad viską galima pasiekti, tik reikia MOKYTIS!

 

 

 

 
,,Tyrėjų naktis“

 

 „Tyrėjų nakties“ renginių savaitės pirmąją dieną, grupelė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos ketvirtokų ir mokytoja V.Maknavičiūtė apsilankėme Kybartų Meteorologijos stotyje. Buvome svetingai sutikti stoties viršininkės D.Šalvaitienės. Ji labai vaizdžiai ir įdomiai papasakojo apie tyrimų aikštelės prietaisus, jų veikimą, orų rūšis, fenologinius reiškinius, stebėjimus aikštelėje ir miške, meteorologinį laiką, kuris visur pasaulyje yra toks pat.

   Stoties patalpose viršininkė ir vyriausioji stebėtoja L.Masaitienė parodė kitus informacijos rinkimo prietaisus: barometrus,  žemųjų debesų aukščio  matuoklius ir kt. Galiausiai visus pradžiugino galimybe  iš archyvo sužinoti apie orą tą dieną, kada kuris gimė.

   Smagiai praleidome laiką ir daug sužinojome apie Kybartų meteorologijos stoties darbą.

   Apsilankykite ir jūs!

 

 

SUSITIKIMAS PASKAITA
 

  Rugsėjo 21 d. gimnazijoje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė, kuri skaitė paskaitą apie nepilnamečių atsakomybę padarius tam tikrus pažeidimus (patyčios, smurtas, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimas, rūkymas ir kt.).

   Taip pat pristatė „Jaunųjų policininkų mokyklėlę“. Šios mokyklėlės tikslas – skatinti 14-18 metų paauglius dalyvauti papildomo užimtumo veikloje, ugdyti pilietinį sąmoningumą, teisinę sąmonę ir atsakomybę.

 

 

INTEGRUOTA MATEMATIKOS-FIZIKOS PAMOKA VILNIUJE
 

 

   Šių metų rugsėjo 15 dieną trečių klasių mokiniai su mokytojomis A.Spangevičiene ir A.Žakiene vykome į Vilnių. Ten aplankėme vieną didžiausių ir moderniausių Vilniaus universiteto fakultetų - matematikos ir informatikos fakultetą. Turėjome galimybę susitikti su mūsų gimnazijos buvusiu mokiniu, dabartiniu informatiku, mokslų daktaru, programų sistemų katedros vedėju Romu Baronu. Išklausėme prodekano dr. Mindaugo Skujaus paskaitą apie vektorius ir  sužinojome šių metų perspektyvias profesijas. Taip pat aplankėme fakulteto muziejų - pasisėmėme istorinių žinių, apžiūrėjome paveikslus bei vertingus eksponatus. 

 

 

 

 

 

   Kita smagi patirtis - tai dalyvavimas didžiausiame mokslo populiarinimo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2016“. Būdami šio festivalio dalimi nukeliavome į Lietuvos technologijų ir inovacijų centrą. Pamatėme garsųjį 3D spausdintuvą.

 

 

   Ne paslaptis, jog Lietuva garsėja greitai besiplėtojančia lazerių pramone, tad ir mes pamatėme ir išgirdome lazerių gamybos proceso eigą. Mūsų apsilankymo pabaigoje buvome maloniai nustebinti lazerių šou. 

 

 

 

 

 

 

   Kelionę užbaigėme apsilankymu Vilniaus miesto senamiestyje. Ten aplankėme pinigų muziejų, Užupio respubliką, pasivaikščiojome Bernardinų sode, Gedimino prospekte, Pilies gatve. Pasigrožėjome Gedimino pilimi, Trijų Kryžių kalnu, Vilniaus Katedra.

   Kelionė namo neprailgo - aptarėme savo įspūdžius, pasidalinome ateities planais. Labai malonu, jog mokiniai grįžo motyvuoti kibti į mokslus ir ,,statyti“ savo ateitį. Nuoširdžiai dėkojame mokyklai už šią kelionę, o ypatingai mokytojoms A. Spangevičienei ir A. Žakienei už malonią palydą ir suteiktą galimybę plėsti mūsų akiratį mokslo aspektu.

Greta Bylaitė


Mokinių nuomonė apie šią kelionę:

 

Man įdomiausia ekskursijos dalis buvo galimybė pašnekėti su matematikos prof. Baronu ir inovacijų centro doktorantais, paklausinėti apie jų patirtis studijuojant bei dėstant paskaitas universitetuose. Džiaugiuosi, kad važiavau, nes sužinojau daug apie Lietuvos universiteto programas, kas, manau, padės man, kai ateis laikas nuspręsti, į kurį universitetą stoti.

Matas Aleknavičius

 

Labai patiko paskaita apie vektorius. Taip pat buvo smagu apsilankyti Lietuvos inovacijų centre ir sužinoti apie lazerius, pamatyti lazerių šou. Galų gale gavome labai šiuolaikiškus bei išmanius tušinukus, kurie yra piršto alternatyva liečiamajam telefonui.

Ramūnas Povilaitis

 
Kybartuose praūžė gatvės krepšinio turnyras

 

   Penktadienį, rugsėjo mėn. 9 d., naujai įruoštoje krepšinio aikštelėje Eitkūnų gatvėje  Kybartuose,  vyko 3x3 gatvės krepšinio turnyras „Sportuok ir būk sveikas“  Kybartų bendruomenės prizams laimėti. .Projektas vykdomas trečius metus ir jį finansuoja Vilkaviškio rajono savivaldybė.  Turnyre dalyvavo 8 komandos, kuriose žaidė ne vyresni kaip 19 metų  iš  Kybartų K.Donelaičio gimnazijos ir  seniūnijos bendruomenių vaikinai. 

   Oras pasitaikė  itin vasariškas ir tai padėjo  krepšinio entuziastams pasinerti į kovų įkarštį –  vyko atkakli kova dėl organizatoriaus įsteigtų prizų, geros emocijos liejosi per kraštus, o dalyviai žiūrovams demonstravo akiai patrauklų žaidimą, kadangi prizai išties įspūdingi.

   Tris pirmas vietas iškovojusios komandos buvo apdovanotos specialiai turnyrui pagamintais aukso, sidabro ir bronzos medaliais ir nemokama kelione į Kauno „Žalgirio“ areną stebėti Eurolygos varžybas, kai žais „Žalgirio“ krepšinio komanda. Dviems tritaškių metimų nugalėtojams įteiktos gražuolės taurės ir taip pat nemokama kelionė į Kauno „Žalgirio“ areną stebėti Eurolygos varžybas.

   Pirmąją vietą ir aukso medalius laimėjo komandos žaidėjai, kurie pasivadino „Agurkiniai“. Komandoje žaidė R. Astrauskas,  A. Alkevičius, K. Bradūnas, V. Burdulis. Jie rezultatu 14:4 nugalėjo antrąją vietą iškovojusius ir sidabro medaliais pasipuošusius  „Nemoku žaisti“ komandos žaidėjus H. Krašauską, M. Grybą, O. Remeiką.

   Trečią vietą  laimėjo  „Užgelškelės “ komanda( I. Mačiokaitis, D. Ziegoraitis, I. Kasparavičius, T. Račkauskas) dramatiškoje kovoje 9:8 įveikusius ,,Šeimininkų“ komandą..

   Populiarųjį tritaškių metimų konkursą laimėjo D. Ziegoraitis ir I. Kasparavičius iš „Užgerškelės“ komandos.

  Turnyras vyko labai sklandžiai, vyravo šilta ir draugiška atmosfera..Teisėjai G.Gražulis ir A.Viliušas tramdė žaidėjų emocijas ir puikiai  susidorojo su savo pareigomis.

   Turnyro svečiu ir renginio globėju buvo daugkartinis Lietuvos ir pasaulio kovinės savigynos čempionatų nugalėtojas, pasaulio bušido čempionatų prizininkas Kęstutis Smirnovas.

 

 

                                                                                                                       

                                                                                                                          Juozas Murinas

                                                                                                                          Turnyro teisėjas

Išleista 90-oji abiturientų laida

 

   Liepos 15 d. gimnaziją pabaigė ir brandos atestatus gavo 90-osios laidos abiturientai. Šiais metais 4 mokinių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtukais, o IV b klasės mokinė Eglė Buzaitytė gavo atestatą su pagyrimu.

   Džiaugiamės kartu su jais ir linkime puikaus skrydžio!

   Aukščiausius įvertinimus iš valstybinių egzaminų gavę abiturientai:

Lukas Gasiūnas (mokytoja Ina Paulikaitienė) – 100 balų informacinių technologijų egzamine;

Geda Murinaitė (mokytoja Ina Paulikaitienė) – 100 balų informacinių technologijų egzamine;

Emilija Socilaitė (mokytoja Albina Ščitnik) – 100 balų užsienio kalbos (anglų) egzamine;

Povilas Šlikas (mokytoja Ina Paulikaitienė) – 100 balų informacinių technologijų egzamine.

   Vieno balo užsienio kalbos (rusų) egzamine iki šimtuko pritrūko Augustui Raudoniui (mokytoja Regina Valiokienė), tačiau mes džiaugiamės šiuo puikiu rezultatu.

 

 

 

   Tradiciškai atestatų įteikimo šventės metu abiturientams buvo išdalintos rėmėjų premijos:

Geriausiam abiturientui – Eglei Buzaitytei – miesto seniūno premija;

Geriausiai išlaikiusiam lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – Gabrieliui Zaveckui – Viktorijos Jurkšaitytės premija;

Geriausiai išlaikiusiam gamtos mokslų egzaminą – Eglei Buzaitytei – dr. Ramūno Valioko premija;

Geriausiai išlaikiusiam istorijos egzaminą – Gabrieliui Zaveckui – Genios, Juozo ir Mindaugo Jurkynų premija;

Už labai gerą lankomumą – Margaritai Aleksynaitei – tėvų komiteto premija;

Už puikius akademinius ir sportinius rezultatus – Augustui Raudoniui – buvusių gimnazijos ugdytinių, šiuo metu Lietuvos kariuomenės karininkai.

 

 

   Mokytojas Juozas Murinas ir futbolo klubo „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius padėkojo ir medalius įteikė komandos žaidėjams Gerdui Levendrauskui ir Edvinui Pautieniui.

 


2015-16 m.m. straipsniai

 

 

Kūrybinis gamtos mokslo konkursas „Mūsų eksperimentas“

 

   Ia klasės komanda – Ugnė Rickevičiūtė, Evelina Mackevičiūtė ir Skaistė Navickaitė – su mokytoja Rimute Lazdauskiene dalyvavo  respublikiniame kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis kūrybiškai ir gerinti mokinių pasiekimus, atliekant tiriamuosius darbus kasdieninėje pamokoje.

   5–11 klasių mokiniai ar jų komandos turėjo atlikti kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – formuluoti hipotezes, kelti tikslą ir uždavinius, o atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą pristatyti pačių kurtu trumpu filmuku. Šiemet gamtos mokslų konkurse dalyvavo net 255 mokiniai – iš viso pristatyti 89 tiriamieji darbai: integruoti fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai. 

   Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniam lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbų autoriai. Renginyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Nors prizinių vietų mūsų komanda neužėmė, tačiau buvo pakviesta į renginį ir apdovanota pagyrimo raštais. Kadangi konkurse dalyvavo pirmą kartą ir pateko tarp 30 geriausių darbų, tai paskatins mokines kitais mokslo metais siekti dar aukštesnių rezultatų.

 

 

 

Technologijų mokyklinis brandos egzaminas - taikomasis menas, amatai, dizainas
 

   Šiemet pirmi mokslo metai 7 mokiniai laikė taikomojo meno, amatų, dizaino programos krypties egzaminą. Egzaminas  prasidėjo sausio 18 dieną ir baigėsi baigiamojo darbo pristatymu gegužės 19-ąją. Keturi mėnesiai pasiruošimui technologiniams, aprašo rengimo ir pristatymo darbams prabėgo greitai ir turiningai. Darbo eskizų piešimas, technologiniai procesai ir jų fiksavimas nuotraukose bei apraše buvo vykdomas nuosekliai, atsakingai ir kūrybingai. Kiekvienas mokinys pagal geriausiai per technologijų pamokas įvaldytą techniką ir medžiagas pasirinko baigiamojo darbo temą. Buvo sukurti ir pagaminti labai kokybiški odos gaminiai, papuošalų rinkinys, interjero detalė floristikos parduotuvei. Mokiniai įgijo daug naujų kompetencijų, tokių kaip mokėjimo mokytis, komunikavimo, pažinimo, savarankiškumo, sužinojo daug naujo apie odos apdailos technologijas, papuošalų kūrimo techniką naudojant karoliukus bei interjero dizaino subtilybes.

   Džiaugiuosi, kad visi mano mokiniai savo darbus pristatė ir išlaikė egzaminą.

 

Samanta Burokaitytė „Knyga“

 

Jovita Andriuškevičiūtė „Papuošalų dėžutės“

 

Karina Griūnaitė „Papuošalai“

 

Vaida Paužaitė „Odinis knygos aplankas ir knygos žymeklis“

 

 

Neda Markevičiūtė „Odinis knygos aplankas“

 

Miglė Paplauskaitė „Odinis užrašų knygelės aplankas“

 

Technologijų mokytoja Dalia Viliušienė

 

Mokinių darbai
 

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje jau įpusėjo 2015-2016 m. m. egzaminų maratonas. Technologijų mokyklinio brandos egzamino metu mokinių gaminti dirbiniai papuoš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bei Virbalio pagrindinės mokyklos erdves bei išorės vaizdą.

 

 

 

 

 

 

 

 

PKD PREMIJOS GABIEMS MOKINIAMS
 

   Šių mokslo metų pabaigos šventėje sulaukėme malonios staigmenos - gimnaziją atvyko Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas Leonas Narbutis bei valdybos nariai Romas Baronas ir Violeta Mickevičiūtė. Jie pirmą kartą mūsų gimnazijos ugdytiniams įteikė kybartiečių mokslininkų įsteigtas premijas. Sveikiname IIc klasės mokinę Ievą Žarskytę, IVv klasės mokinį Luką Gasiūną, IVb klasės mokinį Gabrielių Zavecką bei IIb klasės mokinį Matą Aleknavičių, kuriem šiais metais ir buvo įteiktos premijos.

   Esame labai dėkingi PKD už glaudų bendradarbiavimą su gimnaziją,  nuoširdų rūpestį Kybartų jaunimu ir paramą skatinant gabius mokinius

   Dalijamės akimirkomis iš apdovanojimų ceremonijos.

 

 

 

 

 

Ekskursija

 

   Ketvirtadienį, birželio 2 dieną, Ic klasės mokiniai kartu su mokytojomis R. Byliene, J. Janulaityte ir A. Žakiene vyko į ekskursiją Vilniuje. Kelionės metu mes turėjome galimybę apsilankyti Europos parke, Fizinių ir technologijos mokslų centre veikiančioje CERN parodoje ir pasivaikščioti sostinės senamiesčiu.

   Pirmoji mūsų maršruto stotelė buvo Europos parkas. Aplankius jį nekyla klausimų, kodėl šis parkas yra įtrauktas į įdomiausių meno vietų pasaulyje 50-tuką. Viename didžiausių muziejų po atviru dangumi pamatėme unikalių meno kūrinių: į Gineso rekordų knygą įtrauktą televizorių labirintą ir Europos parko pažibą – krėslą, moterį, žvelgiančią į mėnulį. Smagu, kad radome Gintaro Karoso dailės kūrinį, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

   Pabuvoję Europos parke, keliavome į Vilniaus centrą – senamiestį. Čia turėjome laisvo laiko aplankyti Gedimino pilį, Vilniaus katedrą, Pinigų muziejų, pasivaikščioti Pilies gatve, atsigaivinti senamiesčio kavinėse arba tiesiog pasimėgauti puikiu vasarišku oru Bernardinų sode.

   Kelionę užbaigėme apsilankymu Vilniaus universiteto organizuojamoje CERN parodoje. Čia mums papasakojo apie Visatos atsiradimą, naujausius mokslinius atradimus fizikos ir chemijos srityse, mažiausias daleles, iš kurių sudaryti ir mes. Parodos metu galėjome naudotis interaktyviomis instaliacijomis, filmukais ir kompiuteriniais žaidimais, kurie padėjo pasijusti tikrais fizikais.

   Namo parsivežėme daug gerų emocijų, įspūdžių, todėl galime drąsiai sakyti, kad vasaros atostogas pradėjome turiningai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vilma Kokanskytė Ic

 

Bendra mokinių, dalyvaujančių neformaliajame technologijų švietime, ir jų tėvų kūrybinė veikla
 

   Veiksmo menas - postmodernizmo atšaka, kurios pagrindinė mintis - ne galutinis kūrybos vaisius, o pats procesas. Nors ši meno šaka buvo paplitusi šeštajame dešimtmetyje, ji neliko pamiršta - jai paminėti buvo suorganizuotas neformalios veiklos susibūrimas, kuriame buvo būtent susitelkta į veiksmo meną ir jo procesą.

   Veikloje dalyvavo ne vien mokiniai ir jų tėvai, bet ir darželinio amžiaus berniukas Dovydas (3 m.). Jis mūsų mokyklai paliko paveikslą, kuriame labiau naudojo tapybą, o tuo tarpu pirmų klasių mokinės drobę margino dažus liejant ir taškant. Vienos mokinės mama taip pat nepabūgo ir panaudojo šią meno kryptį, tik ne ant drobės, o dekupažuojant.

   Su medžiu dirbo vaikinai, kurie padėjo „Saulės“ progimnazijos mokiniui pritaikyti savo darbe naujas medžio apdirbimo technologijas.

   Kūrybos pabaigoje visi buvo laimingi - tiek dažais susitepęs trijų metų berniukas, tiek mokinės, kurios su dažais galėjo „išsilieti“ visus paskutiniųjų mokslo metų savaičių sunkumus, tiek svečias iš progimnazijos, tiek mama, kuri nors ir dirbo ramiau, bet atskleidė veiksmo meno motyvus.

   Darbai yra eksponuojami mokyklos antrame aukšte.

   Dėkojame neformalaus švietimo mokytojams D. Viliušienei ir A. Juškevičiui už organizuotą veiklą ir puikiai praleistą laiką.

 

 

 

 

Milda Abraitytė, Ib

 

MATEMATIKOS POPIETĖ
 

   Šių metų gegužės 25-ąją dieną vyko diferencijuotos matematikos pamokos visų mokslo metų apžvalga su tėveliais ir vaikais. Per šį susirinkimą buvo aptarti: visi mokslo metai, motyvacijos skatinimas, vaikų mokymosi būdai ir lygis diferencijuotoje grupėje. Taip pat buvo surengtos draugiškos matematikos varžybos tarp vaikų ir tėvelių.

Štai keletas vaikų nuomonių apie šį susirinkimą:

 

   Susirinkimas prasidėjo mokytojai A. Spangevičienei pradėjus pasakoti apie mūsų mokinių išdaigas per pamokas, apie kurias mūsų teveliam tikriausiai buvo labai įdomu pasiklausyti, o vėliau vyko matematikos žinių patikrinimas - kovojo mokiniai prieš tėvelius. Šios dvikovos nekantriai laukė visi mokiniai, nes norėjo savo tėvams parodyti kokie jie protingi, tik gaila, kad buvo papirkti teisėjai (pajuokavimas), todėl mokiniai pralaimėjo aršią dvikovą, kuri baigėsi vos pusės taško pusiausvyra. Manau visiem buvo labai smagu.

Matas Aleknavičius

 

   Mano nuomone, ši diferencijuota matematikos pamoka buvo naudinga tiek mokiniams, tiek tėvams, nes mokiniai turėjo galimybę palyginti jėgas matematikoje su jų tėvais, o tėvai gavo žinių kaip efektyviau bendradarbiauti su atžalomis ruošiant namų darbus ir ne tik.

Deividas Petkus

 

   Manau, kad susitikimas buvo naudingas. Tėvai sužinojo, kaip sekasi jų vaikams, pasitikrino savo žinias bei susidarė teigiamą nuomonę apie diferencijuoto mokymosi naudą vaikams. Viskas pavyko puikiai, laikas nepraėjo veltui.

Emilija Galeckaitė

 

Laikas buvo smagiai praleistas. Labai patiko pasitikrinti, kas geresni matematikai - mes ar tėvai.

Ramūnas Povilaitis

 

  Buvo labai smagu pabūti "mokiniu". Tokie susitikimai suartina tėvus, mokytojus ir mokinius. Buvo labai naudinga informacija, kurią pateikė mokytoja, pamokos pristatymo metu. Taip pat buvo smagu spręsti įdomius protmušio uždavinius.

Jolita Dabrišienė

 

   Buvo įdomu ir smagu pabendrauti su mokytoja ir kitais tėvais. Esu patenkinta ir dėkinga, kad mokytoja A.Spangevičienė padeda mūsų vaikams tobulėti.

Aušra Povilaitienė

 

   Renginys man labai patiko. Buvo smagu pabendrauti tiek su klasės mokiniais, tiek su mokinių tėvais.

Jolanta Aleknavičienė

 

   Buvo labai smagu padėti mokytojai A. Spangevičienei organizuoti šį susirinkimą. Tėvai tarp vaikų buvo labiau atsipalaidavę, o vaikai prie tėvų ne tokie susikaustę. Viso susirinkimo atmosfera buvo labai maloni, draugiška. Mokytoja motyvavo ne tik mokinius kelti sau mokymosi kartelę matematikoje, tačiau skatino ir tėvelius padėti savo atžaloms matematikoje. Esu labai patenkinta šiuo susirinkimu.

Greta Bylaitė

 

 

 

 

 

2014-15 m.m. straipsniai

 

Šventė rašytojui A. Vaičiulaičiui atminti

2015-06-18

   Birželio 13 dieną Vilkaviškio r. Didžiųjų Šelvių kaime jau devintą kartą vyko tradicinio konkurso „Gimtoji žemė tavęs ilgisi ir savo širdyje tavęs didžiai pasigenda“ baigiamoji šventė, kuri yra savitas padėkojimas rašytojui Antanui Vaičiulaičiui.

Konkursas yra istorinio, tautinio ir kultūrinio ugdymo renginys, skirtas rašytojui Antanui Vaičiulaičiui atminti. Rašytojo kūryboje ryškus krikščioniškų vertybių spektras: meilė artimui, meilė Tėvynei, meilė Dievui. Savo novelėse, apsakymuose, legendose, padavimuose, pasakose rašytojas piešė gyvenimo nuskriaustųjų paveikslus ir dažnai išreiškė krikščionišką pasaulėžiūrą.

   Renginyje buvo skaitomi savos kūrybos kūriniai, skirti poetui, skambėjo muzika, buvo pagerbiami geriausių darbų autoriai ir apdovanojami Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro, Vilkaviškio krašto muziejaus, Vilkaviškio viešosios bibliotekos padėkomis, prizais, saldžiosiomis dovanėlėmis ir Danutės, Joanos ir Aldonos Vaičiulaityčių įsteigtomis premijomis.

   Džiugu, kad Kybartų Kristijono Donelaičio mokiniai šventėje dalyvauja nebe pirmą kartą ir užima prizines vietas. 9–12 klasių mokinių grupės II vietos nugalėtoja tapo Kybartų Kristijono Donelaičio  gimnazijos mokinė Greta Paulauskaitė (mokytoja D. Viliušienė), III vieta atiteko  Eglei Buzaitytei  (mokytoja D. Viliušienė).

Malonu, kad mano mokinės atrado naują konkursą ir linkiu toliau eiti kūrybos keliu.

 

 

 

Eglė Buzitytė III vietos laimėtoja

 

Greta Paulauskaitė II vietos laimėtoja.

 

mokytoja D. Viliušienė

 

Nominacijos

2015-06-15

   2015 m. birželio 12 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Vilkaviškyje, kur įteikė nominacijas geriausiems Vilkaviškio rajono moksleiviams už mokslo, sporto ir kultūrinės veiklos pasiekimus.

Didžiuojamės, kad tarp būrio nominantų buvo  ir mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas. Šiais mokslo metais Gabrielius laimėjo net penkias prizines vietas Respublikiniuose konkursuose:

 • I vieta respublikiniame mokinių konkurse, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėmis „Kam reikalinga Lietuvos valstybė?“;
 • II vieta už rašinį „Pasaulis be išradimų – (ne)geresnis pasaulis“ respublikiniame literatūriniame konkurse „Į mokslo pasaulį per kūrybą“;
 • III vieta už gerą publicistiką ir eseistiką respublikiniame 47-ajame Lietuvos jaunųjų filologų konkurse;
 • I vieta respublikiniame vyresniųjų klasių moksleivių rašinio ir esė konkurse, skirtame Baltijos kelio 25-erių metų sukakčiai paminėti;
 • Vilniaus universiteto teatro projekto „Drama SOS“ prizininkas.

Sveikiname Gabrielių ir jį ruošusią mokytoją Nijolę Černauskienę ir linkime, kad naujų minčių ir idėjų nepritrūktų ir kitais mokslo metais.

 

3x3 krepšinio turnyras K.Jasiulevičiui atminti

2015-06-14

   Penktadienį (birželio 12 d.) Kybartų Kristijono Donelaičio  gimnazijos stadione sporto klubas „KristiDo“ organizavo 3x3 gatvės krepšinio turnyrą. Antrą kartą jis skirtas buvusio mokyklos mokinio Lietuvos moksleivių 1969 m. čempiono Kęstučio Jasiulevičiaus atminimo medaliams laimėti.

   Oras ne taip kaip pernai buvo puikus, ir visi dalyviai nekantriai laukė varžybų .Į Kybartus atvyko keletas komadų iš Vilkaviškio.

   Atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Kęstučio bendraklasis-šių eilučių autorius. Jis papasakojo apie Kęstučio sportinį kelią su komanda, kuri tapo Lietuvos moksleivių čempionais ir palinkėjo visiems būti tokiems kovingiems, mylintiems krepšinį kaip Kętutis Jasiulevičius.

   Į turnyrą susirinko 10 komandų. Jos varžėsi dviejuose pogrupiuose, o po to vietas aiškinosi olimpine sistema.Pusfinaliuose ,,Dubleriai" iš Vilkaviškio 11:6 nugalėjo ,,Robedos" trejetą, ,,Titanas" 15:8 įveikė,,Vietinių"komandą. Rungtynėse dėl trečios vietos  gana lengvai 20:6,,Vetiniai" (A.Bujauskas, G.Jegorovas, J.Abraitis, E.Račkauskas) įveikė ,,Robedos" (R.Kivylius, R.Dailidavičius, E.Baltrušaitis, A.Vaičaitis) komandą.Finale susikovė vilkaviškiečių komandos. Po įtemptos, gražios kovos ,,Dublerių" komados žaidėjai (G.Vaitkus, V.Markevičius, P. Liepinaitis)  13:10 įveikė ,,Titano" krepšininkus (U.Barauskas,J.Bagurskis,T.Kumpys,Ž.Vasiliauskas).

   Uždarymo metu varžybų prizininkams buvo įteikti atitinkamos iškovotos vietos Kęstučio Jasiulevičiaus atminimo medaliai. 

   Visi varžybų dalyviai buvo patenkinti renginiu ir dėkojo rėmėjams ir organizatoriams.

                                                                

 

 

 

 

Turnyro organizatorius Juozas Murinas

 

PASKELBTA METŲ KLASĖ IR METŲ MOKINYS

2015-06-05

Sveikiname 2014-2015 m. m. Metų mokinį Dovydą Valioką ir Metų klasę – IIb klasę.

 

 

Mokslo metų pabaigos šventės akimirkos

2015-06-04

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas

2015-06-01

   Gegužės 25 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją aplankė Kybartų "Saulės" progimnazijos technologijų būrelio mergaitės ir jų mokytoja V. Murinienė. Mokines maloniai priėmė dailės ir technologijų mokytoja D. Viliušienė dailės studijoje. Pagrindinis tikslas – supažindinti mokines su odos apdirbimo technologijomis ir pasigaminti suvenyrą.

   Mergaitės įdėmiai klausėsi pasakojimo apie odos kelią, vėliau rinkosi savo gaminiui patinkančią odos spalvą, piešė gėlių lekalus, kirpo detales ir po viso to pasigamino puikius darbelius, kuriuos galėjo parsinešti namo.

   Veiduose buvo matyti tik geros emocijos. Mergaites teigė, jog kitais metais taip pat norės sugrįžti į dailės studiją!

 

 

P. Menčinskaitė

 


Paskutinio skambučio šventės akimirkos

 

Paskutinio skambučio šventės akimirkos

2015-06-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ Jurgeli, meistreli...2015“

2015-05-25

       Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai 2015m. balandžio mėn. 10–22 dienomis dalyvavo Marijampolės kultūros centro organizuojamoje Tradicinėje tarptautinėje mokytojų ir mokinių parodoje „ Jurgeli, meistreli...2015“  ir įgijo teisę dalyvauti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, respublikiniame ture,  kuriame Andrius Albaitis IIIa kl., Edvardas Broniška IIIb kl., ir Tadas Eidukaitis IIIb  kl. buvo apdovanoti II –ojo laipsnio diplomais, o Rokas Žilinskas Ib kl. padėkos raštu.

       Technologijų mokytojas Alfonsas Juškevičius.

 

 

 

 

 

Laimėjimas projekto MARCH veikloje „Gamtos mokslų tiriamieji darbai“

2015-05-24

   Ugdymo plėtotės centras įgyvendina Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos projektą MARCH (angl. Make Science Real in Schools). Projekte dalyvauja partneriai iš 7 šalių (Bulgarijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Portugalijos, Serbijos ir Vokietijos).  Projekto tikslas – pateikti gamtamokslinio ugdymo mokyklose apžvalgą, padėti kurti Mokymosi visą gyvenimą programos tema ir turiniu susijusių projektų tinklą, skatinti įžvalgų, gerosios praktikos, taikant inovatyvias metodikas gamtos mokslų ugdymui, sklaidą.

   Mūsų gimnazijos chemijos mokytoja Rimutė Lazdauskienė ir dvi mokinių komandos dalyvavo šio projekto veikloje „Gamtos mokslų tiriamieji darbai“, kurios tikslas – didinti gamtos mokslų patrauklumą, įtraukti mokinius į praktinę veiklą, skatinti tyrinėti ir spręsti problemas bendradarbiaujant. Lietuvoje dalyvavo 25 mokyklos.

   Mokykloms reikėjo pasirinkti po 2 tiriamuosius darbus (biologijos, chemijos, fizikos ar integruoto gamtos mokslų kurso), kuriuos atliktų keliais būdais: naudodami realias priemones ir prietaisus, šias priemones ir prietaisus naudodami kartu su kompiuterine laboratorija, naudodami virtualią laboratoriją.

   Po to reikėjo paruošti pristatymus ir .... laukti rezultatų. Džiugu, jog ketvirtokų – Evos Kakliuginos, Rūtos Kriaučiūnaitės, Tomos Mikelkevičiūtės, Gerdos Vendzinskaitės ir Eimanto Kazlausko –   atliktas darbas „Vitamino C ir pH nustatymas apelsinų sultyse“ laimėjo III vietą.

   Sveikiname komandą!

 

 

Dalyvavimas konkurse jau tampa tradicija

2015-05-21

   Jau šeštą kartą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras pakvietė šiemet visos Lietuvos vyresniųjų klasių mokinius dalyvauti rašinio ir esė Tėvynės naujausios istorijos temomis konkurse, skirtame Baltijos kelio 25 metų sukakčiai. Jį tradiciškai globoja LR užsienio reikalų ministerija. Mūsų gimnazija šiame konkurse dalyvauja trečią kartą. Užpernai dvi abiturientės tapo nominantėmis, na, o pernai dalyvavusiam ir II vietą užėmusiam trečiokui Gabrieliui Zaveckui minėtas konkursas jau tapo savotišku užkratu. Gerąja prasme, žinoma, kadangi jaunasis eseistas ir šiemet susidomėjo viena iš pateiktų temų - „Morali politika – realiai egzistuojanti vertybė ar naivus pramanas?“

   Šį kartą laureatų ir dalyvių apdovanojimo ceremonija vyko Juozo Urbšio tėviškės sodyboje (Panevėžio raj., Čiūrų k., Zaosės vnkm.). Gegužės 14 d. daugiau nei trisdešimt dalyvių, nepabūgę lietaus, sugužėjo į buvusio tarpukario užsienio ministro gryčią susipažinti su ekspozicija, kurioje gal labiausiai dėmesį atkreipė nuotrauka – greta A. Hitlerio sėdintis J. Urbšys diplomatinių derybų metu. Apdovanojimo ceremoniją pradėjo komisijos pirmininkas Giedrius Puodžiūnas – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius. Jis pasidžiaugė, jog atsiranda vis daugiau pilietiškų jaunų žmonių, kurie patriotizmą laiko viena iš svarbiausių vertybių.

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų

ryšių departamento direktorius Giedrius Puodžiūnas

 

Su aktoriumi Evaldu Stoke J. Urbšio sodybos fone

 

   Toliau visų laukė staigmena: Panevėžio teatro aktorius Evaldas Stokė perskaitė patį geriausią konkurso darbą, kurio autoriaus pavardė nebuvo įvardinta. Tačiau man ir Gabrieliui sutukseno širdis: taip, aktorius skaitė jo esė. Besiklausant atrodė, kad kūrinys skamba vėl naujai. Natūralu, juk skaitė meninio žodžio meistras. Taigi, kaip jau ir supratote, Gabrielius Zaveckas tapo konkurso esė I vietos laureatu, susilaukė ne tik fotografų, žurnalistų, bet ir komisijos dėmesio, tačiau atsakinėjo į klausimus kaip visada santūriai ir kukliai.

   Po ceremonijos paragavę  aukštaitiškos Starkakojų (garšvų) sriubos, Urbšynės pyrago, naminės duonos, sūrio, medaus pajudėjome namų link smagiai nusiteikę –  saulutė jau šypsojosi pro debesį. Na, o Gabrieliui turbūt visi linkime sėkmės ir kitais metais – azartas dalyvauti konkursuose taip lengvai nedingsta.

 

   Gabrieliaus esė galite paskaityti čia.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė

Svečiuose – Kelmės pedagogai

2015-05-18

   Antradienį gimnazijoje lankėsi Kelmės rajono ugdymo įstaigų direktorių delegacija. Pagal programą mūsų gimnazijoje vyko diskusija apie mokyklų pertvarkos tinklo reorganizavimą. Direktorius Saulius Spangevičius pristatė mūsų gimnazijos sukūrimo istoriją, pasakojo apie miesto mokyklų tinklo pertvarką bei pristatė bendradarbiavimo su Kybartų „Saulės“ progimnazija mokymosi pereinamumo ir tęstinumo projektą „Tiltas“. Bendroje diskusijoje svečiai džiaugėsi, kad bendradarbiaudami galime pasimokyti vieni iš kitų. Po diskusijos svečiai apžiūrėjo gimnazijos erdves ir tęsė savo kelionę į Kybartų muitinės rūsius.

 

 

 

Varžybos „Išgelbėk draugą“

2015-05-13

   Balandžio 29 d. gimnazijos komanda, kurią sudarė Ia klasės mokiniai, dalyvavo rajoninėse pirmos pagalbos varžybose “Išgelbėk draugą”. Nors prizinės vietos neužėmėme, mokiniai įgavo daug žinių apie žmogaus saugą.

 

 

 

 

TRADICINĖ MARIJAMPOLĖS REGIONO GIMNAZIJŲ ŠVENTĖ

2015-05-11

   Gegužės 6 d. gimnazija dalyvavo jau aštuntąjį kartą surengtoje Marijampolės regiono gimnazijų šventėje, kuri šiais metais vyko Kalvarijoje. Čia laukė susitikimas su prieš 110 m. gimusio rašytojo K. Borutos sukurtu personažu  Jurgiu Paketuriu.  Jo  šmaikštaus pasakojimo lydimi, visi leidomės į  etnografinę kelionę po Suvalkiją, iš naujo atradome jos įdomybes.

   Šventėje, skirtoje etnografinių regionų metams, gimnazistai susirungė išmintingųjų varžytuvėse, suteikusiose galimybę atskleisti žinias apie Suvalkiją, menų kiemelyje pynė vainikus, rišo šiaudines skulptūras, domėjosi demonstruojamais liaudies amatais.

   Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė kompoziciją “Istorijos kryžkelėje”.

 

 

 

 

,,Kūrybos paukštė - 2015“

2015-05-04

   ,,Visa, kas mes esame, gimsta iš mūsų minčių. Savo mintimis mes sukuriame pasaulį,“– tokia Budos mintimi Vilniaus Gabijos gimnazija pasitiko Respublikinio moksleivių integruoto technologijų ir literatūros konkurso ,,Kūrybos paukštė - 2015“ nugalėtojus. Šis konkursas vyksta jau treti metai. Iš mūsų gimnazijos į konkursą savo kūrybos noveles siuntė Edvinas Krocas, IVc kl. Džiugu buvo sužinoti, kad esame kviečiami į baigiamąją popietę. Atvykusius  dalyvius šeimininkai pakvietė į aktų salę pažiūrėti mokyklos saviveiklininkų pastatytą miuziklą ,,The Great Gatsby“. Po jo vyko savos kūrybos darbų skaitymas ir vizualiojo meno darbų pristatymai. Mokiniai kūrėjai savo kūrybą siuntė iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų (Akmenės, Jonavos, Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Telšių, Trakų, Vilniaus ir kt.) Edvinas Krocas 9-12 klasių grupėje laimėjo II-ąją vietą ir buvo apdovanotas II laipsnio diplomu bei atminimo dovanėle – kūrybos paukšte.

 

Lietuvių kalbos mokytoja R.Gutkovienė

 

SVEIKINAME JAUNĄJĮ ESEISTĄ

2015-05-04

   Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu už gerą publicistiką ir eseistiką buvo apdovanotas ir mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas (lietuvių k. mokytoja Nijolė Černauskienė). 
    Jaunojo kūrėjo esė "Liga, nuo kurios nenorėčiau pasveikti" buvo gerai įvertinta ne tik komisijos, bet ir publicistikos sekcijos dalyvių. Rašytoja, eseistė Gintarė Adomaitytė bei „Naujosios Romuvos“ vyriausias redaktorius filosofas Andrius Konickis pagyrė Gabrielių už originalumą ir kūrinyje perteiktą atidumą greta esančiam žmogui. 

 

 

 

Svečiai

2015-04-27

   Balandžio 27 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto kursantai bei Vilkaviškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Vilija Grybauskienė ir Arūnas Kinderis.

   Policijos kursantai gimnazistams pristatė savo ugdymosi mokyklas, supažindino su reikalavimais ir dokumentais, kurių reikia stojant į šią specialybę.

   Gimnazistai kursantams pateikė daugybę klausimų, paprašė, kad pademonstruotų apsigynimo būdų, papasakotų apie tazerį.

   Jei yra susidomėjusių policijos studijomis daugiau informacijos rasite internetiniuose puslapiuose http://www.mruni.eu/ ir http://lpm.policija.lt/.

 

 

 

Svečiai

2015-04-24

   Gimnazijoje lankėsi Marijampolės kolegijos dėstytojai ir studentės. Karjeros centro vadovė Daiva Rutkauskienė pristatė kolegiją, joje esančias specialybes, apgyvendinimą bendrabučiuose, neformalųjį ugdymą po paskaitų. Studentės pristatė savo studijų programas: teisę ir socialinį darbą.

   IT dėstytojas rekomendavo studijuoti technologinės krypties specialybes, nes jos ne tik perspektyvios, bet ir gerai apmokamos.

   Daugiau informacijos apie Marijampolės kolegijos studijų programas ieškokite internetiniame puslapyje www.marko.lt

 

 

 

IMIGRACIJA – EUROPOS JAUNIMO AKIMIS

2015-04-17

   Daugelis žmonių, ypač jaunimo tarpe, tikriausiai yra girdėję tokį stebuklingą žodžių derinį kaip „jaunimo mainai“. Jų būna visokių tipų – nuo trumpų, keleto dienų kelionių į kitą šalį, iki šešis mėnesius ir ilgiau trunkančių studijų mainų programų.    Mainų metu susitinka jauni žmonės iš skirtingų šalių, skirtingų kultūrų. Jie dalinasi patirtimi, bendrauja, aplanko vietinės šalies apylinkes ir, priklausomai nuo mainų tipo, užsiima temine veikla.

   Misty mountains, sunny beaches,

   Lemons, oranges and peaches…

   Fields of roses, hills of oak,

   Hearts of locals are worth more than gold.

   Aplinka, įkvėpusi parašyti šias eiles, puikiai apibūdina Agros kaimelį, įsikūrusį Troodos kalnuose, aukščiau kaip 1000 metrų virš jūros lygio, garsėjantį rožių pramone, vyno daryklomis bei švariu šaltinių vandeniu. Šiuo „perlu, nušvietusiu kasdienybę“, kovo 26 – balandžio 5 dienomis mėgavosi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda, atstovavusi savo šalį tarptautiniame ERASMUS + jaunimo mainų projekte „SPREAD YOUR WINGS“ („Išskleisk sparnus“): III klasės mokiniai Eglė Buzaitytė, Ovidijus Dubauskas, Diana Ustinovaitė, Gabrielius Zaveckas, ir, be abejo, jų vadovė, anglų kalbos vyr. mokytoja Monika Lukoševičiūtė. Projektas vyko Kipre – Viduržemio jūros valstybėje, trečioje pagal dydį šios jūros saloje. Nedideliame, maždaug 800 gyventojų turinčiame Agros kaimelyje, 10 dienų gyveno dešimties skirtingų šalių komandos – iš viso 50 žmonių: kipriečių, graikų, italų, ispanų, prancūzų, vokiečių, kroatų, rumunų, lietuvių ir estų.

   Projekto tema – imigracija. Dalyviai keletą dienų analizavo šią temą – nuo pabėgėlio iš Izraelio asmeninės patirties klausymosi iki vaidinimų, kaip kiekviena šalis priima imigrantus. Per neformaliąją veiklą jaunimas dalinosi patirtimi susijusia su imigracija integracijos procese ir siūlė sprendimo būdus palengvinti šį procesą. Taip pat veiklos metu dalyviai ugdė tolerantiškumą imigrantams, ypač kitos rasės, religijos ir etninių grupių žmonėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“

2015-04-17

   Kiekvienais metais kovo mėnesį gimnazijoje vyksta veiksmo savaitės „Be patyčių“ renginiai. Jų metu mokiniai stebėjo savo savijautą gimnazijoje lipindami lapelius ant „Jausmų lapo“. Mokinių taryba dalijo emblemas, kuriomis siekė, kad visa gimnazijos bendruomenė būtų tolerantiška ir draugiška. Organizavo apkabinimų dieną.

I-II klasių mokiniai kūrė prevencinius filmukus, kuriuos visi peržiūrėjome gimnazijos fojė. Originaliausiu išrinktas II a klasės filmukas.

   Savaitės pabaigoje rinkome draugiškiausią gimnazijos mokinį, kuriuo tapo III b klasės mokinys Gabrielius Zaveckas.

 

 

 

 

KYBARTŲ MIESTO III-jų TINKLINIO PIRMENYBIŲ NUGALĖTOJA – „UŽKARDOS“ KOMANDA

2015-04-16

   Baigėsi 2015 metų Kybartų miesto tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvavo 6 komandos, buvo sužaista 17 rungtynių. Balandžio 3 dieną Kybartų Kristijono Donelaičio sporto salėje vyko finalinis varžybų etapas.

   Į finalinį varžybų etapą nepatekusios komandos turnyrinėje lentelėje išsidėstė sekančia tvarka: penkta vieta atiteko „Tornado“ komandai, šešta vieta „Pataisos namų“ komandai.

   Dėl trečios vietos ir bronzos medalių šių metų tinklinio pirmenybėse kovojo „Virbalio“ komanda ir „Liepos“ komanda. Permainingoje kovoje pergalę rezultatu 3:2 (21:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:13) iškovojo „Liepos“ komanda (Mantas Stebuliauskas, Marius Vaišnora, Kęstutis Žeimys, Aidas Burbulis, Darius Kereiša, Robertas Bradūnas, vadovas H. Katilius).

   Po šių rungtynių finale susitiko „Kybartų užkardos“ (Žydrūnas Aželskas, Deividas Aželskas, Andrius Ciganskas, Tadas Lasevičius, Gintaras Mykolaitis, Alvaras Bagvila, vadovas E. Dobiliauskas) ir „Gimnazijos“ ( Mindaugas Želvys, Augustas Raudonius, Arnas Penkaitis, Dovydas Španagelis, Dovydas Valiokas, vadovas A. Viliušas) komandos. Šioje dvikovoje žiūrovai intrigos neišvydo. „Kybartų užkardos“ komanda pademonstravo gražų žaidimą ir sėkmingai nukeliavo iki pat finalinio rungtynių švilpuko, po kurio rezultatas 3:0 (25:17, 25:15, 25:22) „Kybartų užkardos“ komandos naudai.

 

I vieta -  komanda „Kybartų užkarda“

 

II vieta - komanda „Gimnazija“

   Nugalėtojus ir prizininkus sveikino ir apdovanojimus įteikė varžybų vyr. teisėjas ir sporto klubo „Kristido“ pirmininkas Aurelijus Viliušas.

 

Komandos užėmusios I-III vietas

          

  Tinklinio pirmenybių  vyr. teisėjas A. Viliušas

INDIVIDUALIŲ KONSULTACIJŲ DIENA

2015-04-15

   Š. m. balandžio 22 d., trečiadienį, gimnazijoje organizuojama INDIVIDUALIŲ KONSULTACIJŲ DIENA visų klasių mokinių tėvams (globėjams).

   Nuo 17.00 iki 19.00 val. visų dalykų mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai ir gimnazijos administracija lauks tėvelių (globėjų) savo kabinetuose, priims juos bei atsakys į iškilusius klausimus. Galite atvykti ir su savo vaiku (globotiniu).

   Maloniai kviečiame Jus apsilankyti gimnazijoje. Tik bendraudami ir bendradarbiaudami kartu galime spręsti kylančias problemas bei ieškoti sprendimų gimnazijos veiklos tobulinimui.

   Iškilus neaiškumams, kreipkitės į klasės vadovą.

   Taip pat informacija teikiama telefonu 8-342-30671 (pavaduotojos ugdymui).

Mokytojų ir kabinetų sąrašas:

 

PAGERBTAS JONO DIRVONSKIO ATMINIMAS

2015-04-14

   Kybartų ,,Saulės“ progimnazijos sporto salėje vyko tradicinis, jau keturioliktasis krepšinio turnyras buvusiam mokyklos direktoriui J. Dirvonskiui atminti.

   Šių metų turnyre dalyvavo Vilkaviškio rajono gimnzijų komandos: Vilkaviškio ,,Aušros“, Pilviškių ,,Santakos“, Gražiškių ir šeimininkai K. Donelaičio gimnazistai.

   Varžybos vyko olimpine sistema. Pirmame pusfinalyje Kristijono Donelaičio gimnazistai po dramatiškos kovos paskutinę rungtynių sekundę rezultatu 44:46 nusiledo pilviškiečiams. Rezultatyviai žaidė G. Jegorovas (12 tšk.). Svečių komandoje rezultatyviai žaidė J. Urbonavičius (20 tšk.).

   Antrame pusfinalyje Gražiškių komanda pateikė didžiausią turnyro staigmeną kur po labai įtemptos kovos 51:49 nugalėjo Vilkaviškio ,,Aušros“ komandą.

   Nugalėtojų komandoje rezultatyviai žaidė E. Keleris (22 tšk.).Pralaimėjusių – K. Jasulaitis (20 tšk.).

   Po šių rungtynių vyko iškilmingas varžybų atidarymas. Tylos minute buvo pagerbtas J. Dirvonskio atminimas, nuvežtos gėlės ir uždegtos žvakutės ant jo kapo.

   Po pietų pertraukos rungtynėse dėl trečios vietos susitiko K.Donelaičio ir Vilkaviškio ,,Aušros“ krepšininkai. Nuo pat rungtynių pradžios vilkaviškiečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir pelnytai nugalėjo 80:39. Nugalėtojų gretose nesulaikomi buvo K. Jasulaitis pelnęs 20 taškų ir P. Neiberka (18 taškų). Pralaimėjusių gretose rezultatyviai žaidė A. Raudonius (15 tšk.) ir G. Jegorovas (21 tšk.).

   Finale Pilviškių krepšininkai turėjo pripažinti Gražiškių gimnazijos krepšininkų pranašumą. Nors po pirmo kėlinio rezultatas buvo 16:15 gražiškiečių naudai, vėliau neatsilaikė prieš galingesnius varžovus ir pralaimėjo rungtynes 66:43. Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė S. Urbonavičius (18 tšk.), laimėtojų gretose M. Smigelskas (19 tšk.).

   Varžybų pertraukos metu vyko tritaškių konkursas. Jame  geriausiai sekėsi kybartiečių duetui A. Raudoniui ir V. Paškevičiui finale įveikusiems Vilkaviškio duetą: K. Jasulaitį ir Ž. Vasiliauską.

   Varžybų uždarymo metu komandų prizininkių žaidėjai buvo apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais. Juos  įteikė J. Dirvonskio sūnus Rūtenis. Geriausi komandų žaidėjai: P. Neiberka, A. Raudonius, E Keleris, J. Urbanavičius, apdovanoti asmeniniais prizais.

   Varžybų organizatoriai dėkingi Rūteniui Dirvonskiui,  K. Donelaičio gimnazijos ir ,,Saulės“ progimnazijos administracijai prisidėjusiems rengiant šią gražią šventę.

 

 

 

 

 

 

 

Juozas Murinas

Varžybų organizatorius

 

SVAJOJA TAPTI MOKYTOJA

2015-04-07

Jau ne vienerius metus Lietuvos edukologijos universitete (LEU) organizuojama „Jaunojo pedagogo akademija", į kurią atvyksta moksleiviai iš visos Lietuvos. Šiemet, gavusi gimnazijos rekomendacijas, Vilniuje su pedagogo profesija artimiau susipažino ir III a klasės mokinė Aida Barkauskaitė. Visą gimnazistės interviu su sūduvis.lt  žurnaliste galite pasiskaityti adresu http://vilkaviskis.info/index.php/home/svietimas/6600

 

Angliškos dainos vakaras „Welcome to English song event“

2015-03-27

   Praėjusį penktadienį (kovo 20 d.) Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje praūžė jau tradicija tapęs angliškos dainos vakaras „Welcome to English song event“. Čia savo muzikiniais gebėjimais ir puikia pavasarine nuotaika dalinosi mokiniai gyvenantys muzika. Kaip bebūtų keista, tačiau šiais metais konkursas sulaukė tik vienų svečių, į angliškos dainos vakarą nepasididžiavo atvykti Kybartų kultūros centro jaunimo vokalinė grupė „VIVO“. Mokiniai, besimokantys Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje subūrė vokalinę grupę vadovaujamą Vilijos Gaurienės 2012-aisiais metais. Vakarą kaip ir pridera pradėjo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinys Marius Kijauskas atlikęs dainą „Your man“, Marius savotiškai suteikė drąsos kitiems „dainorėliams“ laukiantiems savo eilės pasirodant. Po Mariaus Kijausko savo pasirodymo laukė kybartiečiai, kurie pasirinko smagią ir jaunatvišką dainą „We are young“, sulaukusi gausių aplodismentų grupė „VIVO“ vietą scenoje užleido vienam iš grupės narių – Gyčiui Jasulaičiui, kuris atliko jausmingą solinę dainą „Let her go“, beje, jo pasirodymą papuošė jautrus Viktorijos Jurkšaitytės ir Edvino Kroco šokis. Vėliau renginį pagyvino merginų kvartetas iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos, žavesio suteikė merginų vokalinė grupė  „Aušrinė“ atlikusi gerai žinomo Bruno Mars dainą „Just the way you are“. Išties, pasirodymai buvo vienas už kitą gražesni, buvo be galo malonu klausytis Silvijos Krocaitės bei jos anglų kalbos mokytojos Eglės Dumčiūtės dueto. Angliškos dainos vakarą užbaigė jį pradėjęs Marius Kijauskas, į pagalbą pasikvietęs muzikinę gyvo garso jaunimo grupę „How2music“, susikūrusią 2014 m. lapkričio 29 d.

   Dėl įvairių renginių gausumo jauni žmonės gali plėsti savo akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis, atrasti ir sužinoti kažką naujo. Po kiekvieno renginio, konkurso ar festivalio mokiniai parsiveža „kibirą“ įspūdžių, potyrių ir prisiminimų, kuriuos su šypsena prisimins net baigus mokyklą.

 

 

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasė mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

Tinklinio pirmenybių naujausi rezultatai

2015-03-23

Kovo 20 dienos susitikimų rezultatai:

 

• „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Pataisos namai“ komandą rezultatu 3:0

 

• „Tornado“ pralaimėjo 0:3 „Kybartų užkardos“ komandai (9:25, 15:25, 21:25);

 

• „Virbalis“ pralaimėjo 2:3 „Liepos“ komandai (25:14, 25:27, 25:23, 19:25, 12:15).

 

Kovo 21 dienos susitikimų rezultatai:

 

• „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Kybartų užkardos“ komandą rezultatu 3:1 (25:20, 25:22, 25:27, 25:19)

• „Tornado“ pralaimėjo 2:3 „Virbalio“ komandai (22:25, 15:25, 26:24, 25:22, 8:15);

 

 

03-27

1700 Kybartų užkarda - Liepa

1815 Pataisos namai - Virbalis

1915 Tornado - Gimnazija

2015 Liepa- Pataisos namai

 

Startavo III- osios Kybartų miesto salės tinklinio pirmenybės

2015-03-23

   Kovo 13-ą prasidėjo ilgai lauktos Kybartų  miesto salės tinklinio pirmenybės į kurias užsiregistravo 6 komandos: „Gimnazija“, „Liepa“, „Pataisos namai“, „Kybartų užkarda“, „Tornado“, „Virbalis“.

 

Kovo 13 dieną įvyko pirmieji komandų susitikimai. Rezultatai:

 • „Tornado“  pralaimėjo 2:3 „Liepos“ komandai (25:22, 9:25, 17:25, 25:22, 5:15 );
 • „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Virbalį“  rezultatu 3:2  (25:22, 25:27, 12:25, 25:23, 15:4).
 • „Pataisos namai“ pralaimėjo 0:3 „Kybartų užkardos“ komandai (19:25, 11:25, 20:25).

Kovo 14 dienos susitikimų rezultatai:

 • „Gimnazijos“ komanda laimėjo prieš „Liepos“ komandą rezultatu 3:2 (25:23, 15:25, 25:18, 18:25, 15:8);
 • „Pataisos namai“ pralaimėjo 1:3 „Tornado“  komandai (25:20, 19:25, 22:25, 16:25);
 • „Virbalis“ pralaimėjo 1:3 „Kybartų užkardos“ komandai (17:25, 25:23, 20:25, 16:25).

Kovo 20 dieną susitinka:

1700  „Virbalis“ – „Liepa“

1815  „Pataisos namai„Gimnazija“

1915 „Kybartų užkarda“ - „Tornado“ 

Kovo 21 dieną susitinka:

1200  „Gimnazija“ „Kybartų užkarda“

1315  „Liepa“„Pataisos namai

1415 „Virbalis“ - „Tornado“ 

          Klubo ,,KRISTIDO“ pirmininkas,

kūno kultūros mokytojas A. Viliušas

 

Tėvų susirinkimas

2015-03-23

   Trečiadienį gimnazijoje vyko mokinių tėvų susirinkimas. Kalbėjome apie šiuolaikinės pamokos reikalavimus, demonstravome filmuotas pamokas, tėvams aiškinome kokias pagrindines kompetencijas turi išsiugdyti mokiniai mokykloje.

 

 

 

Lankėsi Vilkaviškio darbo biržos jaunimo darbo centro specialistė

2015-03-20

   2015 - 03 - 19 gimnazijoje lankėsi Vilkaviškio darbo biržos jaunimo darbo centro specialistė Jūratė Drunienė, kuri supažindino mokinius su atsakingo specialybės rinkimosi etapu. Pristatė darbo rinkos profesijų reikalingumo barometrus Lietuvoje ir Marijampolės savivaldybėje. Informavo apie savęs pažinimo projektą, kurio metu mokiniai gali užsiimti savanoryste.    

   Norintiems daugiau sužinoti apie darbo biržos veiklą paspauskite šią nuorodą www.ldb.lt

 

 

 

 

PROJEKTAS MOKINYS-MOKINIU

2015-03-20

   Startuoja gimnazijos projektas "Mokinys-mokiniui", kurio tikslas - padėti vieni kitiems mokytis. Jeigu turite mokymosi sunkumų arba norite mokytis bendradarbiaujant, kreipkitės į mokinius-konsultantus, kurie padės įveikti mokymosi sunkumus. Mokinių konsultantų sąrašas prisegamas. Dėl konsultacijų kreipkitės asmeniškai.

 

Eil. Nr.

Dalykas

Mokinio - mokytojo

Pavardė, Vardas

El.paštas

 

Koordinatorė

Diana Ustinovaitė

ustinovaite@gmail.com

 

Matematika

Jonas Valaitis

Greta Geištoraitytė

Margarita Aleksynaitė

Geda Murinaitė

j.valaitis97@gmail.com

gretute170@gmail.com

telefonine6@gmail.com

g.murinaite@gmail.com

 

Informatika

Povilas Šlikas

Vilius Birštonas

povilasslikas@gmail.com

vizoriand@inbox.lt

 

Istorija

Brigita Kazlauskaitė

Ieva Žarskytė

k3dsss@gmail.com

ieva.zarskyte@gmail.com

 

Geografija

Margarita Aleksynaitė

telefonine6@gmail.com

 

Rusų kalba

Ieva Žarskytė

ieva.zarskyte@gmail.com

 

Lietuvių kalba

Morta Kriščiūnaitė

Emilija Galeckaitė

ekspyglys@gmail.com

emilija58538@gmail.com

 

Biologija

Brigita Kazlauskaitė

k3dsss@gmail.com

 

Chemija

Vilius Birštonas

vizoriand@inbox.lt

 

Muzika

Edgaras Merkevičius

edgaras.merkevicius@gmail.com

 

 

 

Pasiektas gimnazijos rekordas!

2015-03-16

    Minint skaičiaus „Pi“ dieną, gimnazijoje vyko šio skaičiaus skaitmenų po kablelio rašymo konkursas. Smagu teigti, kad IIc klasės mokinė Greta Šomkaitė pasiekė šios užduoties rekordą. Ji įsiminė net 112 skaitmenų po kablelio ir tapo absoliučia nugalėtoja. Žinant, kad skaičiaus „Pi“ po kablelio skaitmenys neturi tam tikros sistemos, juos įsiminti yra sudėtinga.

   Kiti mokiniai, užėmę prizines vietas, parašė kur kas mažiau skaitmenų: nuo 19 iki 25. Formulių su skaičiumi „Pi“ rašymo konkurse pirmavo ketvirtokai, juk jie ruošiasi egzaminui. Taip pat gimnazijos fojė per pertraukas buvo demonstruojamos pačių mokinių paruoštos kompiuterinės pateiktys, apie matematiką ir skaičių „Pi“ bei paruošta fotografijų paroda „Matematika fotografijoje“.

Matematikos mokytoja A. Spangevičienė

 

Kovo 11 -osios minėjimas gimnazijoje

2015-03-13

 

 

 

 

 

 

Paskaita

2015-03-13

   2015 m. kovo 13 d. AB „Swedbank“ banko pardavimų vadybininkė Dovilė Luckuvienė mūsų gimnazijos mokiniams skaitė paskaitą tema „Asmeniniai finansai ir investavimas“. Klausytojai išgirdo apie taupymą, atsakingą skolinimąsi, investavimą ir investavimo priemones, investicijų riziką, išsilavinimo svarbą būsimai karjerai, darbo vertę ir reikšmę žmogui bei visuomenei.  Pranešėja mokiniams pristatė „Swedbank“ jaunimo programą - tai  programa, kuri skatina moksleivių ir studentų kūrybiškumą, padeda ugdyti finansų valdymo ir investavimo įgūdžius.

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-03-06

   2015-02-27 d. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados regioninis etapas, kuriame šauniai pasirodė mūsų gimnazijos IVA klasės mokinys Dovydas Valiokas. Sveikiname Dovydą šiame konkurse užėmusį III-ią vietą.

 

Sveikiname!

2015-03-03

   63-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapo rezultatai:

 

Gintarė Gudaitytė, I klasė III vieta

Greta Geištoraitytė, II klasė III vieta

 

Sveikiname!

2015-03-03

25-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados II etapo rezultatai:

 

Deividas Petkus, I klasė I vieta

Ieva Žarskytė, I klasė II vieta

Lukas Gasiūnas, III klasė II vieta

Gabrielius Zaveckas, III klasė III vieta

Eva Kakliugina, IV klasė I vieta

 

„Praūžė“ „Smegenų mankšta“

2015-02-27

   „Negali negerbti to, kuris moka parašyti žodį TREČIADIENIS, nors ir su klaidomis“, kas taip pasakė? Vasario 25 d. vakare Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje „praūžė“ „Smegenų mankšta“. Smagus žaidimas verčiantis didžiuotis savimi, kai nežinodamas staiga sumąstai atsakymą, kai draugiškai bendradarbiaudami mokiniai, mokytojai ir tėvai randa bendrą sprendimą. Džiugu , kad komandose dalyvavo tėvai. Jų gyvenimo patirtis ir žinios labai padėjo ieškant atsakymų į kai kuriuos klausimus. Visą žaidimą pirmavo dvi komandos, IIb Grifų gūžta ir Virbalio skyriaus Bonos komandos. Prireikė papildomo turo, kad būtų išaiškinta nugalėtojų komanda. Vieno taško persvara laimėjo IIb klasės komanda Grifų gūžta, nes jie žinojo kas taip kalbėjo „Negali negerbti to, kuris moka parašyti žodį TREČIADIENIS, nors ir su klaidomis“.  Sveikiname nugalėtojus!

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-25

   Kūryba – nuolatinė kaitos palydovė, skatinanti stabtelėti, atsigręžti į praeitį, susivokti dabartį, projektuoti ateitį. Kiekvienas iš mūsų esame kūrėjas... Ir nuvilnijus olimpiadų bangai galime pasidžiaugti mūsų mokyklos kūrėjų puikiais pasiekimais. Sveikiname technologijų olimpiados „Po kūrėjo delnu...“ II turo laimėtojus:

   III c klasės mokinę Gedą Murinaitę, 11-12 klasių tarpe užėmusią I vietą. Mokinė deleguota atstovauti Vilkaviškio rajoną respublikinėje olimpiadoje, kuri įvyks balandžio 7-8 d. Kaune.
   II b klasės mokinę Akvilę Prochorovaitę, 9-10 klasių tarpe užėmusią I vietą.
   IIIc klasės mokinį Andrių Litvinavičių, 11-12 klasių tarpe užėmusį II vietą.

 

 

 

 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-24

mokinius labai gerai baigusius I -ąjį pusmetį:


Simoną Cimblerytę Ib
Eglę Buzaitytę IIIb
Gabrielių Zavecką IIIb
Dovydą Valioką IVa
Evą Kakliuginą IVb
Eloną Paulikaitytę IVb

 

Sveikiname nugalėtojus!

2015-02-19

Vasario 18 dieną vyko Suvalkijos krašto  dr. Kazicko moksleivių informacinių technologijų taikymo ir programavimo konkursai. Šauniai pasirodė mūsų gimnazistai:

 

  Dovydas Valiokas IV klasė, I vieta programavimo konkurse.

 

  Rūta Kriaučiūnaitė IV klasaė, I vieta informacinių technologijų taikymo konkurse.

 

Skaitovas ir regioniniame konkurse nenuvylė
2015-02-17
 

   Savivaldybės meninio skaitymo konkurso komisijos verdiktas buvo kiek netikėtas: "Skaitėte tragiškai, todėl paskelbsime tik pirmos vietos laimėtoją - žmogų, kuris dar galėtų atstovauti rajoną regioniniame konkurse. Džiugu, kad mūsų gimnazistas (ir humoristas) Jonas Valaitis tapo geriausiu skaitovu rajone ir gavo teisę dalyvauti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyksiančiame regioną atstovaujančių vienuolikos savivaldybių raiškaus žodžio mėgėjų konkurse. Didelis įpareigojimas.   Tačiau Jonas nesutriko ir grįžo su III laipsnio diplomu. 
   Sveikiname jį ir linkime sėkmės kitais metais.
 

1 nuotr. Prieš vyresniųjų grupės pasirodymą Lazdijuose Jonas, kaip matote, visai nesijaudina.

 

2 nuotr. Jonui Valaičiui diplomą teikia konkurso komisijos pirmininkė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė, doc., humanitarinių mokslų dr. Danutė Vaigauskaitė.

 

3 nuotr. Jonas kartu su laimėjusiais skaitovais ir meninių kompozicijų dalyviais.

 

Baigėsi MoMoLab vizitas

2015-02-13

   Vasario 13 d. baigėsi MoMoLab vizitas. Per tris dienas mokiniai atliko tiriamuosius darbus, susipažino su įvairiais metodais, dirbo su moderniais prietaisais. Penktadienį vyko tiriamųjų darbų pristatymas: mokiniai turėjo pristatyti savo darbą, papasakoti, kaip jį atliko, kur galėtų pritaikyti gautus rezultatus.

   Laboratorijoje nedirbę mokiniai galėjo klausytis paskaitos „Funkcionalus maistas“, stebėti įdomiuosius chemijos bandymus, apsilankyti vilkiko viduje. 

 

 

 

Sveikiname!

2015-02-13

   Sveikiname rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiados II turo nugalėtoją IIIc klasės mokinį Augustą Raudonių. Mokinį olimpiadai paruošė mokytoja Regina Valiokienė.

 

Sveikiname!

2015-02-13

   Sveikiname IIIb klasės mokinę Emiliją Socilaitę, tapusią XXI Lietuvos dailės olimpiados  “Lietuvos dvarų istorijos" II turo nugalėtoja. Mokinę olimpiadai ruošė dailės mokytoja Dalia Viliušienė.
   Emilija atstovaus Vilkaviškio rajoną respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks balandžio 23–24 d. Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje.

 

 

 

 

Svečiuojasi „MoMoLab“

2015-02-11

   Šiandien į mūsų gimnaziją atvyko mobilioji mokslinė laboratorija. 15 gimnazistų kartu su mokslininkais atlieka tiriamuosius darbus. Penktadienį 13.30 val. kviečiame į jų atliktų darbų pristatymą.

 

 

 

 

 

„MoMoLab“ vizitas

2015-02-10

   Jau vasario 11 d. į mūsų gimnaziją atvyksta unikali mokslinė mobilioji laboratorija „MoMoLab“. Išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje klasėje – gausu mokslinės įrangos, įrengta 20 darbo vietų, o paskaitų vienu metu gali klausyti apie 30 mokinių.

    „MoMoLab“ vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų.

   3 dienų trukmės edukacinės programos metu I-III  klasių mokiniai kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais atliks mokslo tiriamuosius darbus, klausysis paskaitų apie mokslo naujoves, stebės ir patys atliks mokslinius eksperimentus, kurs ir įgyvendins mokslines idėjas. Šioje laboratorijoje mokiniai galės daryti fizikos, biologijos, gamtos mokslų, elektronikos ir robotikos, vaizdų ir duomenų analizės tyrimus.

   Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitai į mokyklas – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ (sutrumpintai – „Jaunasis tyrėjas“) veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC).

   Daugiau informacijos apie projektą rasite adresu www.jaunasis-tyrejas.lt

 

 

Saugesnio Interneto diena

2015-02-10

   Vasario 10 dieną visame pasaulyje yra minima Saugesnio Interneto diena. Gimnazijoje informacinių technologijų pamokų metu mokinia turėjo galimybę atlikti testus, kurių pagalba galėjo pasitikrinti ar jie moka saugiai elgtis iinternete. Taip pat žiūrėjo dokumentinį filmą „Tinklas“,

   Filme „Tinklas“ pasakojama apie tai kas slypi virtualioje erdvėje. Patyčios, vaikų seksualinis išnaudojimas, priklausomybė nuo kompiuterio, kompiuterinių žaidimų, interneto ar socialinių tinklalapių – pagrindinės TINKLO temos. Žymūs pramogų pasaulio atstovai, psichologai, pedagogai, valstybinių, verslo, tarptautinių organizacijų atstovai filme pasakoja apie savo patirtį, apie interneto privalumus ir trūkumus, pateikia tėvams patarimus, į ką jie turi atkreipti ypatingą dėmesį. Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, aktyviausia interneto vartotojų grupė – 12–15 metų paaugliai. Tad pagrindinis filmo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į virtualios erdvės bei interneto įtaką vaikams ir paaugliams.

 

 

Savaitė, skirta K.Donelaičio 301-osioms gimimo metinėms paminėti

2015-01-30

   Sausio 19-23 dienomis gimnazijoje vyko renginiai, skirti K.Donelaičio 301-osioms gimimo metinėms paminėti.

   Pirmadienis prasidėjo radijo laida, kurioje be skaitytų K.Donelaičio ,,Metų“ ištraukų buvo  supažindinta su hegzametru parašyta savaitės programa.

 

   Antradienį papuoštoje sporto salėje vyko koncertas. Jame dalyvavo visi gimnazijoje veikiantys meniniai kolektyvai: šokėjai, dainininkai, skaitovai, muzikantai. Aidint gausiems aplodismentams buvo stengiamasi sujungti K.Donelaičio ,,Metų“ tekstą su šiuolaikiniu šokiu, daina ar giesme.

 

 

 

 

 

   Trečiadienį I-ų klasių mokiniai lankėsi mokyklos muziejuje, susipažino su K.Donelaičio vardo suteikimo istorija. Antrokams vyko lietuvių kalbos pamokos, skirtos K.Donelaičiui. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai žiūrėjo bei aptarė fotografo ir žurnalisto Z.Kazėno sukurtus filmukus, skirtus K.Donelaičio gyvenimui ir kūrybai.

   Ketvirtadienį I-ų ir II-ų klasių komandos dalyvavo viktorinoje, kurioje pasitikrino žinias apie K.Donelaitį. Pirmąją vietą, surinkusios vienodą taškų skaičių, laimėjo Ia ir IIc klasių komandos, antrąją – IIa kl. , trečiąją – IIb kl .

 

 

 

   Penktadienį buvo apdovanoti nugalėtojai, padėkota visiems dalyviams ir organizatoriams už aktyvų darbą.

 

Projektas „Rankų prisilietimas“

2015-01-28

        Dauguma žmonių savo gyvenamoje aplinkoje turi susidėvėjusių, nenaudojamų, nereikalingų ar tiesiog nedėvimų daiktų. Nusipirkus naują daiktą, kurį laiką esame juo patenkinti, tačiau laikui bėgant jis susidėvi ir mums nusibosta, tampa nereikalingas. Juk niekas nėra amžinas ir patiems mums norisi kažko naujesnio ir šiuolaikiškesnio. Todėl seni daiktai ar drabužiai tampa nereikalingi ir tik užima vietą mūsų spintose.

    Tačiau kiekvieną seną daiktą galima prikelti naujam gyvenimui- suteikti jam naujų spalvų, pridėti naujų elementų. Toks ir buvo projekto „Rankų prisilietimas“ tikslas.

    Mokytojai pranešus projekto užduotis ir reikalavimus, mokiniai susimąstė. Keletą pamokų jie konsultavosi su mokytoja, galvojo, kokiam daiktui suteiks naują gyvenimą, kokias medžiagas naudos. Iš pradžių darbas atrodė sudėtingas, tačiau pamoka po pamokos, ir jis nesunkiai buvo atliktas. Kiekvienas mokinys, įdėjęs nuoširdaus ir kruopštaus darbo, gavo puikų rezultatą.  Juk žmogaus rankos gali padaryti daug gerų darbų, reikia tik noro ir užsispyrimo.

    Mokinių darbai buvo labai įvairūs. Keletas dirbo su senais drabužiais- iš jų sukūrė linksmą meškiuko kaukę, prijuostę, šiuolaikišką aprangą pasivaikščiojimui vasarą. Taip pat keletas gimnazistų gamino knygas. Jų  lapus patys klijavo, siuvo,  padarė joms norimus viršelius su savo inicialais. Taip pat buvo mielai papuošta pagalvė su meškiuko veidu, įvairių suvenyrų, kurie papuoštų bet kurio namus.

      Projekto „Rankų prisilietimas“  drabų paroda surengta antrame aukšte, kur kiekvienas mokinys gali apžiūrėti šiuos gražius darbelius. Jų  kūrėjams yra labai smagu grožėtis savo darbais praeinant, laikyti juos rankose ir žinoti, kad tai tavo rankų darbo kūrinys!

 

 

 

 

 

 

Meninio skaitymo konkursas gimnazijoje

2015-01-22

   Atrodo sunku patikėti, bet kasdien susiduriame su meno apraiškomis: ryte suvelti plaukai, išpiltos arbatos ar kavos puodelio dėmės, naujai, dar nematytai apsnigtos medžių šakos, giliau nei kasdien paliktos pėdos kelyje į mokyklą ar darbą. Sakysime – tai tik smulkmenos, kurios kasdienybės chaose tėra suvokiamos kaip pilkuma. O kaip vertiname tuos reiškinius, įvykius, žmones ar objektus, kuriuos sugrąžiname iš praeities, kuriais iš naujo kvėpuojame, vertiname, bandome pažinti?

   Sausio penkioliktosios ketvirtadienį gimnazija atidarė duris į praeitį, alsuojančią ateitimi. Vadinamojo raudonojo pastato sienos išgirdo ne tik statybos remontais besirūpinančių vyrų istorijas, bet ir meninio žodžio skambėjimą. Dar ne iki galo įrengtose aktų salės patalpose rinkosi mokiniai, neabejingi literatūrai, raiškiai tariamam žodžiui – meninio skaitymo konkurso dalyviai. Šiais metais dėl geriausio skaitovo vardo eilėn stojo aštuoni gimnazistai. Nepabūgę įveikti ne tik scenos jaudulio, bet ir nulinės temperatūros šalčio salės aplinkoje, kurdami gyvą scenografiją iš burnų leidžiant dvasios šilumos garą, skaitovai pasakojo viena už kitą stipresnes istorijas. Savo balsu, protu, jausmais atskleidė charakterius, kurie pagauna gan ilgam, priverčia ne tik jausti, bet ir mąstyti. Vertinimo komisija jaučiasi laiminga tik tuomet, kai sunku apsispręsti, kai sunku išrinkti žmones, kurie įvardijami nugalėtojais. Šis skaitovų konkursas tokią laimę ir leido patirti, kadangi visi konkurso dalyviai pademonstravo savo stiprias vietas. Kaip bebūtų, kalbam ne tik apie meną, bet ir apie konkursą. Todėl dar kartą sveikinam Dianą Ustinovaitę, Gabrielių Zavecką ir Joną Valaitį, kurie pasidalino pirmąsias vietas ir sausio 30 dieną išmėgins savo jėgas rajoniniame meninio skaitymo konkurso ture. Dėkojame visiems, kurie sausio penkioliktosios popietę norėjote ir nutarėte praleisti kitaip – atidarant duris į praeiti, kvepiančią ateitimi ir meniniu žodžiu.

 

 

 

 

Sveikiname

2015-01-15

   Šių metų sausio 14 dieną gimnazijoje vyko matematikos olimpiados I-asis etapas, kuriame dalyvavo geriausi pirmų - ketvirtų klasių matematikai, iš viso 41 gimnazistas. Prizines vietas laimėjo:


IV kl. - I vieta Kakliugina Eva IVb
           II vieta Valiokas Dovydas IVa
           III vieta Kriaučiūnaitė Rūta IVc


III kl. - I vieta Buzaitytė Eglė IIIb
           II vieta Murinaitė Geda IIIc
           III vieta Aleksynaitė Margarita IIIc


II kl. - I vieta Geištoraitytė Greta IIb
          II vieta Mažerimas Modestas IIb
          III vieta Ziegoraitis Domas ir Dobilaitė Aistė IIb


Ikl. - I vieta Jegorovas Gediminas Ia
       II vieta Kuliešius Paulius Ia
       III vieta Aleknavičius Matas Ib


Sveikiname nugalėtojus!

 

Akcija ,, Atmintis gyva, nes liudija“

2015-01-14

   Minint sausio 13- osios įvykių  24 – ąsias metines, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija prisidėjo prie akcijos ,, Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą, dešimčiai minučių, prie langų degėme žvakutes, taip pagerbėme žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. Mokytojai pirmos pamokos metu pasakojo apie savo to laikmečio  išgyvenimus, dalijosi informacija, diskutavo ar dabartiniam jaunimui svarbūs sausio 13-osios įvykiai?

 

 

 

Sveikiname

2015-01-13

   Jaunųjų filologų konkurso II etapo laureatus:

 

Evą Kakliuginą IVb,

Aidą Barkauskaitę IIIa,

Gabrielių Zavecką IIIb.

 

   Jų darbai išsiųsti į respublikinį turą.

 

Atvirumo valandėlė su Londone studijuojančia Rūta Dailidavičiūte

2015-01-07

   Ką tik pasibaigusios žiemos atostogos vėl sukvietė visus atgal – mokyklon.  Atostogų metu  gerokai atsikvėpėme, pailsėjome ir atitrūkome nuo kasdieninės rutinos  –  ko gero, priešingai nei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojai, kurie, kol mes atostogavome, galvojo,  kaip paįvairinti niūrias abiturientų dienas  naujais susitikimais su įdomiais žmonėmis.

   Taigi vos tik spėjus mums  sugrįžti į pamokas,  lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė iškart mus informavo apie antradienį (š.m. sausio 6 d.) vyksiančią paskaitą (tiksliau  – atvirumo valandėlę) su pernai puikiai gimnaziją baigusia Rūta Dailidavičiūte. Ši mergina pernai iš valstybinio lietuvių kalbos egzamino gavo 100 balų ir šiuo metu  Londone Greenwich‘o universitete studijuoja tarptautinį verslą bei papildomai mokosi prancūzų kalbos.  Rūta dėl labai gerų egzaminų rezultatų buvo priimta ir į nemokamas studijas Vilniaus universitete –  „krimsti“  tarptautinių santykių  ir politikos mokslų.  Tačiau vis dėlto savo pasirinkimo prioritetą skyrė  Londono universitetui.

   Rūtos „misija“ buvo supažindinti abiturientus su studijomis užsienyje bei papasakoti apie savo ilgą ir sunkų kelią  siekiant nepriekaištingų egzaminų rezultatų. Svarbiausiu tikslu siekiant tobulumo  Rūta įvardijo ateities vizijų planą arba bent planelį, kuris mums padėtų sparčiai judėti svajonės link. Anot merginos, jei mes nežinosime,  ko tiksliai norime, mums nepavyks „išspausti“  rezultatų  maksimumo. Rūta pasakojo, kiek daug pastangų reikia įdėti norint iš egzaminų gauti daugiau nei esi užsibrėžęs, o tam, kad atsirastų noras dirbti visu pajėgumu, būtina motyvacija ir tikslas, dėl kurio ir tampa svarbus  rezultatas.  Rūta įdomiai kalbėjo apie studijas užsienyje (trūkumus ir privalumus), sakė, jog  galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad mokytis užsienyje yra smagu ir lengva ( tarsi kokia atrakcija), tačiau anaiptol: mokslas  užsienyje reikalauja itin daug ištvermės ir stiprybės. Mergina atviravo, kad jai nėra Londone  lengva, nors dabar jau  yra susiradusi nemažai draugų.  „Į svetimą šalį  atvažiuoji visiškai vienas – be šeimos, be tikrųjų draugų...“ , tad tikriausiai didžiausias trūkumas yra atstumas ir ilgesys tėvynei bei artimiems žmonėms. Tačiau privalumų yra kur kas daugiau:  turi galimybę studijuoti viename iš didžiausių pasaulio miestų (jei ketini studijuoti Londone), susipažinti su įvairių šalių žmonėmis, jų kultūromis, plėsti savo akiratį, keliauti, didinti karjeros galimybes ir svarbiausia – tobulinti savo anglų kalbos žinias. Rūta noriai atsakinėjo į visus abiturientų užduodamus klausimus ir atvirai pasakojo apie tai, kaip ji kasdien, ruošdamasi  brandos egzaminams,  parašydavo po vieną lietuvių kalbos rašinį, informavo apie  buto nuomos Londone kainą, pragyvenimo lygį ir papildomo darbo paieškas.

   Susitikimai su buvusiais moksleiviais mums,   abiturientams,  duoda kur kas daugiau nei pokalbiai su universitetų atstovais. Studentai papasakoja visus potyrius – tiek gerus, tiek blogus, supažindina su realybe, net jei ši nėra tokia graži,  kaip gali atrodyti. Ir Rūtos , ir kitos mūsų pažįstamos – buvusios  gimnazijos aktyvistės Gerdos „atvirumo valandėlės“  buvo labai naudingos, nes gavome aiškius  atsakymus  į visus rūpimus klausimus, kurie šiandien yra ypač aktualūs abiturientams,  vis dar neatrandantiems  savęs.     

 

 

 

         

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasės moksleivė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Kalėdinis 3x3 krepšinio turnyras

2014-12-23

   Gruodžio 22 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis sporto klubo „KristiDo“ organizuojamas  Kalėdinis 3x3 krepšinio turnyras. Šiemet turnyre pareiškė norą žaisti rekordinis komandų skaičius. Dalyvavo 7 jaunimo ir 11 suaugusiųjų komandos. Jaunimo grupėje savo pajėgumu išsiskyrė trys komandos: „Kačiokai ir draugai“ iš Kybartų (D.Ziegoraitis, G.Jegorovas, A.Raudonius), „Vištytis“ (A.Ryckis, J.Vasaitis, P.Račkauskas, M.Šeštokas) ir „Garažo“ komanda iš Vilkaviškio (M.Klova, J.Juškauskas, T.Janušaitis).Tarp šių komadų vyko bekompromisinė kova. Kybartiečiai 12:12 sužaidė su „Vištyčiu“. Pastarieji 13:15 pralaimėjo „Garažui“. Įsibėgėjęs „Garažas“ 15:13 palaužė kybartiečių pasipriešinimą ir tapo čempionais, antri - kybartiečiai treti - vištytiečiai.

   Vyrų varžybos vyko dviejuose pogrupiuose. Po kovų juose paaiškėjo pusfinalininkai. Juose „Robeda-2“ 7:9 pralaimėjo „Raudonų“ komandai, o „Dikembės“ komanda 11:14 pralaimėjo „Nedagavariliui“. Rungtynėse dėl trečios vietos labiau patyrusi „Robeda-2“ (E.Baltrušaitis, R.Dailidavičius, E.Siaurusaitis) 7:5 nugalėjo „Dikembę“ (S.Ramanauskas, L.Papartis, G.Jegorovas, D.Verbyla). Finale „Nedagavarilis“ (K.Akuckas, D.Galinaitis, K.Jasulaitis, L.Marčiulionis) nepaliko vilčių „Raudonų“ (M.Petukaitis, M.Žiurinskas, M.Vaičiūnas) komandai nugalėdami juos 13:5.

    Varžybų uždarymo metu komandos prizininkės buvo apdovanotos sporto klubo „KristiDo“ įsteigtais medaliais. Visi varžybų dalyviai apdovanoti Kauno „Žalgirio“ bukletais su A.Sabonio atvaizdu. Visiems varžybų dalyviams vyr. teisėjas palinkėjo gražių Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų bei pakvietė krepšininkus dalyvauti 2015 metų Kybartų miesto krepšinio pirmenybėse A.Žako taurei laimėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karnavalas 2014

2014-12-22

 

 

Adventiniame susikaupimo vakare – sakrali muzika ir kvepianti naminė duona

2014-12-19

   Visų Šventųjų dienos išvakarėse jau baltutėlėje atnaujintoje Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijos bažnyčioje vyko neįprastas ir labai gražus renginys. Tąkart parapijiečiai buvo kviečiami kartu melstis už visus šventuosius Šv. Mišiose, po kurių skambėjo pasaulietinė-sakralinė muzika ir skaitymai su Kybartų KC pučiamųjų orkestru „Kybartai" bei aktore Doloresa Kazragyte.

   Labai panašus sakralumu ir savo idėja adventinis susikaupimo vakaras – koncertas „Ištiesinkime ateinančiam kelią" - Kybartų bažnyčioje įvyko ir vakar. Šio susikaupimo vakaro vedėjais tapo Kybartų dvasinis vadovas, Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas ir miestelio seniūnas Romas Šunokas. Abu jie susirinkusius skatino mąstyti išpažinties tema, kuri prieš didžiausias metų šventes yra būtina.

   Šio adventinio vakaro-koncerto metu pamatėme daug gražių, talentingų ir jaunų žmonių, kurie dalinosi muzikiniais intarpais, vaidinimais, ramiais šokių judesiais. Kiekviename iš mūsų jaukumo ir šilumos ugnelę uždegė Irenos Šunokienės vadovaujami šokėjai, savo rankose nešini jaukiais žvakių žiburėliais. Kybartų „Saulės" progimnazijos ir Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai vakaro metu vieningai sukūrė jautrią ir pakilią nuotaiką. „Tiek talentingų žmonių!" – džiaugėsi vyresnieji.

   Ir koks gi adventinis vakaras be Kybartų pučiamųjų orkestro? Nors renginyje dalyvavo tik maža dalis orkestrantų, tačiau net ir to užtenka, norint kažką labai giliai pajusti ir tiesiog pamilti muziką. Išskirtinių plojimų sulaukė Donatas, Domas ir Povilas Ziegoraičiai, kuriems žiūrovai negailėjo gražių pagiriamųjų žodžių ir gėlių. Vakaro pabaigoje pasirodė svečiai iš Klaipėdos: aktorė Regina Šaltenytė bei tarptautinių konkursų laureatės Dalia Kužmarskytė (mecosopranas) ir Inga Maknavičienė (fortepijonas).

   Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas visus susirinkusius kvietė susikibti už rankų, o šalia esantįjį - apkabinti ir palinkėti ko nors gražaus ir šilto. Po tokio sakralaus vakaro Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazistai žiūrovams dalino naminės duonos, kurią visi kartu laužėme ir dalinomės su kitais. „Ir ko daugiau gali reikėti žmogui..." – atsiduso šalia sėdėjęs renginio žiūrovas.

 

 

 

 

 

 

 

Kelionė į Vilnių

2014-12-19

   Gruodžio  17 d. gimnazijos mokiniai ir mokytojai, pakviesti buvusio auklėtinio Pauliaus Daukaus, dalyvavo TV3 laidos ,,Ginčas be taisyklių“ filmavime. Jie susipažino su filmavimo specifika, apžiūrėjo studijas, susitiko su žymiais žmonėmis ir smagiai praleido laiką.

 

 

 

 

Gamtos mokslų turnyras „Filtras“

2014-12-18

   Gruodžio 9 d. vyko gamtos mokslų turnyras „Filtras“. Jame dalyvavo 55 mokiniai - gimnazistai ir svečiai iš Virbalio vidurinės mokyklos. Sveikiname nugalėtojus:


I vieta - Ieva Žarskytė, Ic kl. mokinė
II vieta - Greta Geištoraitytė, IIb kl. mokinė
III vieta - Erikas Čajkovski, Ib kl. mokinys
 
Taip pat išrinkome nugalėtojus pagal dalykus:
Chemija - Monika Šomkaitė, IVa kl. mokinė
Biologija - Elona Paulikaitytė, IVb kl. mokinė
Fizika - Dovydas Valiokas, IVa kl. mokinys.
 
Linkime sėkmės gamtos mokslų olimpiadose.

 

Sveikiname nugalėtojus

2014-12-17

   Gruodžio 16 dieną vyko informacinių technologijų olimpiados II-asis turas.

 

   Sveikiname nugalėtojus:

 

III klasių tarpe:
I vieta - Lukas Gasiūnas,IIIv kl. mokinys,
III vieta - Povilas Šlikas, IIIc kl. mokinys.


IV klasių tarpe:
I vieta - Dovydas Valiokas, IVa kl. mokinys.
 
Linkime sėkmės III ture.

 

Lietuvių Fondo (Čikaga) Algirdo Karaičio premija

202014-12-17

   2014 m. gruodžio 13 d. Pasaulio kybartiečių draugijos susirinkime (PKD) buvo įteiktos Lietuvių Fondo (Čikaga) Algirdo Karaičio vienkartinės stipendijos mūsų gimnazijos 2013 m. laidos abiturientėms Paulai Demenytei ir Rūtai Paulauskaitei. Stipendijas įteikė PKD valdybos narys Leonas Narbutis.
  Nuo 2001 iki 2014 metų ši premija jau įteikta 22 mūsų gimnazijos buvusiems ugdytiniams. Vadovaujantis Fondo taisyklėmis, A. Karaičio premija buvusiam gimnazistui įteikiama vieną kartą, jis turi studijuoti ekonomiką, verslą arba vadybą, turėti gerus ir labai gerus studijų įvertinimus bei būti nusipelnęs lietuvybei.
   Labai džiaugiamės, kad mūsų abiturientai turi tokį paskatinimą ir didžiuojamės šią premiją buvusiais ugdytiniais.

 

 

Ekskursija į Vilnių

2014-12-16

   Liaudies išmintis sako "Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti", todėl 2014m.  gruodžio 12 dieną išsiruošėme aplankyti, ne kartą per televizorių ir interneto platybėse matytą Vilnių ir valstybės "širdį" -  seimą.  Beveik visi mūsų ekskursijos dalyviai  čia lankėmės pirmą kartą. Žaisdami galėjome pasimatuoti seimo pirmininkės kėdę, teigti švietimo pataisas, organizuoti diskusijas ir balsuoti. Visi padarėme tą pačią išvadą, kad ilgą kelią turi nukeliauti seimo nario pasiūlymas, kol jis tampa įstatymu.

   Antroji ekskursijos dalis, apsilankymas Valdovų rūmuose. Pajausti Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės dvasios negalėjome (juk jie atstatyti), tačiau pasitelkę vaizduotę ir rūmuose esančius eksponatus bei žvelgdami mūsų valdovų paveikslus susidarėme nuomonę kaip jie seniai seniai gyveno. 

   Dėkojame gimnazijai, kad galėjome pabuvoti seime, Valdovų rūmuose, pasivaikščioti po Kalėdoms pasipuošusį Vilnių ir savo akimis pamatyti pačią keisčiausią kalėdinę eglę Kaune.

 

 

 

 

 

 

 

„Euro lyga“ konkurso II turas

2014-12-15

   Spalio mėn. per Lietuvą nuvilnijo pirmoji mokiniams skirto nacionalinio „Euro lygos“ konkurso banga - 23 tūkstančiai jaunųjų šalies piliečių iš beveik 700 Lietuvos mokyklų sprendė euro testą. Į antrąjį turą buvo pakviestos tik 12 mokyklų komandų iš Lietuvos apskričių. Sėkmingiausiai spalio pabaigoje euro testą sprendusių mokyklų moksleiviai varžėsi dėl galimybės patekti į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą.

    Gruodžio 13 d. dešimtyje Lietuvos miestų vienu metu 100 mokinių komandų rungėsi protų kovose. 12 skirtungų mokyklų komandų iš visos Marijampolės apskrities susirungė „Euro lyga“ protų kovose, vykusiame Marijampolės savivaldybėje. Šeštadienį protų mūšio žaidime susirėmė 12 komandų. 6 komandas sudarė 5-8 klasių, dar 6 – 9-12 klasių mokiniai. Į antrą etapą patekusių mokyklų mokytojų pasiūlyti komandų penketukai per mažiau nei 1 valandą bandė teisingai atsakyti į kuo daugiau teminių, įvairaus sunkumo, su euru susijusių klausimų. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją, šiame precedento neturinčiame renginyje, atstovavo 9-12 kl. moksleiviai: Deividas Petkus Ic, Modestas Mažerimas IIb, Margarita Aleksynaitė IIIc, Dovydas Valiokas IVa ir Elona Paulikaitytė IVb.

   Protų mūšio metu moksleiviams buvo pateikti penki 10-ies klausimų rinkiniai – su istorija, geografija, ekonomika bei finansiniu raštingumu susijusių klausimų turai. Žaidimo vedėjui garsiai perskaičius klausimą komandos turėjo 1 minutę sugalvoti, pasitarti ir nusprendusios pateikti tiksliausią atsakymą. Po įtemptų, tačiau linksmų ir intelektualių varžybų, belaukiant rezultatų, dalyvius ir jų mokytojus šildė Kazlų rūdos menų mokykla, paruošusi malonų Kalėdišką muzikinį repertuarą. 

 

 

Sėkmė olimpiadoje

2014-12-15

   Kasmet Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyksta Sūduvos krašto gimnazijų matematikos olimpiada. Šiemet vyko jubiliejinė 10-oji olimpiada, kurioje dalyvavo 130 mokinių iš visos Marijampolės apskrities ir net svečiai iš Utenos. A. Šapokos gimnazijos. Užduotis šiai olimpiadai ruošia ir visada atvyksta į Marijampolę VU matematikos fakulteto profesorius dr. R. Košuba, kuris kuruoja ir respublikinę matematikos olimpiadą ir jaunųjų matematikų mokyklą.

   Mūsų gimnaziją atstovavo devyni I – IV klasių mokiniai, geriausiai sekėsi IIB kl. mokinei Gretai Geištoraitytei (mokyt. A Spangevičienė), kuri užėmė II-ą vietą tarp antrokų.

   Sveikiname GRETĄ!

 

Eglutės įžiebimo šventė

2014-12-15

 

 

 

PASTEBĖTI IR ĮVERTINTI

2014-12-11

   Kristijono Donelaičio 300-ųjų metinių minėjimą 2014 m. gruodžio 9 dieną Kultūros ministerijoje vainikavo šventinė popietė ir lietuvių grožinės literatūros klasiko atminimo puoselėjimui nusipelniusių žmonių pagerbimo ceremonija. „Šiandien kartu su Jumis noriu pasidžiaugti reikšmingiausiu šių metų kultūriniu įvykiu, kurį šiandien norėčiau pavadinti iškiliai - kultūriniu reiškiniu, kaip to nusipelnė prieš 300 metų gimęs vienas svarbiausių Lietuvos kultūros veikėjų Kristijonas Donelaitis. Jam esame dėkingi už tai, kad jis užrašė lietuviškai – kaip turėtume mylėti savo kalbą, papročius, istoriją, kaip turime gerbti esančius šalia, kaip kultūra mus vienija ir išskiria mus iš kitų tautų“, - pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

   Pasak ministro, šįmet K. Donelaitis kaip niekad plačiai skambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pirmą kartą poema „Metai“ prabilo italų ir ispanų kalbomis, ypač daug Donelaitis šįmet buvo girdimas Karaliaučiaus krašte. „Jubiliejiniai renginiai parodė, kad mūsų kaimynai irgi myli, gerbia Donelaitį, nes jis yra svarbus ne tik mums, jis yra tiltas tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos, tarp Lietuvos ir pasaulio“, – sakė Š. Birutis. 

   Kultūros ministro padėkos raštais, atminimo medaliais ir knygomis apdovanoti Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas dr. Napoleonas Kitkauskas ir draugijos nariai už aktyvią, kūrybingą ir ilgametę veiklą populiarinant lietuvių literatūros klasiko atminimą ir nuolatinį rūpestį prižiūrint memorialines vietas Tolminkiemyje ir Lazdynėliuose. Pagerbti daugiau kaip du dešimtmečius veikiančios K. Donelaičio draugijos Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės skyrių nariai, K.Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejaus komisijos nariai, taip pat ir mes - Kybartų K. Donelaičio gimnazijos atstovai: direktorius Saulius Spangevičius, lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė, technologijų mokytojas Alfonsas Juškevičius. 

   Šventiniame vakare griežė styginių kvartetas „Archi Quartett“, Kalėdų giesmes giedojo Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis „Adoremus“.

   Na, štai ir apsisuko Kristijono Donelaičio metų ratas. O štai kiti metai bus skirti jau kitam kultūros veikėjui - Mykolui Kleopui Oginskiui, kurio 250-ąsias gimimo metines minėsime turbūt dažnai klausydamiesi Oginskio polonezo.

 

 

 

Prevencinė paskaita

2014-12-05

   Gruodžio 4 dieną gimnazijoje lankėsi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Renata Bielokrienickaja, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Kybartų policijos nuovados tyrėja Inga Bulevičiūtė: Pareigūnės gimnazistams skaitė prevencinę paskaitą, kurios metu aptarė tokias problemas, kaip: nepilnamečių rūkymas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas, atšvaitų nešiojimas, saugumas gatvėje ir kt.

   Antroje paskaitos dalyje mokiniai žiūrėjo prevencinį filmuką, kurį turės aptarti su klasės vadovais.

Po paskaitos vyko draugiškos krepšinio varžybos, kuriose varžėsi policijos pareigūnai ir gimnazistai. Jau žaidimo pradžioje buvo aišku, kad laukia įnirtinga kova, tačiau žaidimui įsibėgėjus policijos komanda buvo stipresnė ir nugalėjo jaunuosius gimnazistus.

   Po varžybų komandų žaidėjai spaudė vieni kietiems rankas ir dėkojo už gražų žaidimą. Komandų kapitonams buvo įteikti padėkos raštai, o visiems žaidėjams simbolinės dovanėlės.

 Policijos pareigūnams padėkota už bendradarbiavimą vykdant Visuomenės sveikatos projektą „Sveikata – teisingas požiūris“.

 

 

 

Jau saulelė vėl...

2014-12-05

   Vakar, nors ir šaltoką, bet labai saulėtą dieną, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje vyko literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

   Gimnazijos administracija ypač dėkoja šį renginį dovanojusiai Lietuvos rašytojų sąjungai, kurios dėka mokyklą aplankė ne tik literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, bet ir aktorius Petras Venslovas, gitaristas, kanklininkas Gediminas Žilys.

 

 

   Tiesa, moksleiviams susitikimas su dr. Regimantu Tamošaičiu nebuvo pirmasis – jie literatūrologo įžvalgų klausėsi dar šį pavasarį Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Kitaip kalbėtis su Donelaičiu"", kai į Kybartus jis buvo atvykęs su kolegomis Dariu Kuoliu, rašytoja Gintare Adomaityte. Tąkart eseistas, rašytojas R. Tamošaitis konferencijoje kalbėjo: „Man išties smagu, kad esu atvykęs netoli Donelaičio žemės. Sunku kalbėti tokiose didelėse auditorijose apie Donelaitį, nes man jis yra labiau asmeniškas autorius, su juo geriausia kalbėtis nedideliame mokinių, draugų rate."

Būtent tokiame nedideliame, bet jaukiame mokinių ir mokytojų rate R. Tamošaitis kartu su aktoriumi P. Venslovu ir gitaristu G. Žiliu atsidūrė vienintelėje visoje Lietuvoje Kristijono Donelaičio vardą turinčioje gimnazijoje. Šį kartą atleidau save nuo pareigos kažkokiu būdu mėginti dar kartą pristatyti patį Kristijoną Donelaitį, apie kurį popietės metu savo įžvalgomis, palyginimais su žymiausiais filosofais labai atsargiai ir kitaip, nei įprasta, dalinosi R. Tamošaitis. Ištraukas iš K. Donelaičio metų skleisdamas ypatingą emocijų gūsį skaitė aktorius P. Venslovas, kuriam kanklių muzika pritarė G. Žilys. „Klausyčiau ir klausyčiau jūsų dar ne vieną valandėlę," – popietės pabaigoje susižavėjimo neslėpė lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė, kuri svečiams gimnazijos vardu įteikė atminimo dovanėles. Nors retokais atvejais mokinių akyse galima išvysti nesumeluotą susidomėjimą, tačiau šįkart būtent toks matėsi gimnazistų veiduose: „Dėkoju visų mokinių vardu ir labai džiaugiuosi, kad savo buvimu stengiatės mus užauginti, ypatingai jausti čia ir čia," – rodydamas į savo galvą ir širdį kalbėjo gimnazistas Gabrielius Zaveckas. Iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos atvykę svečiai išskubėjo į Vilkaviškio viešąją biblioteką, kurioje jų laukė gausus būrys susirinkusiųjų.

   Nors ir labai sunku papasakoti, apibūdinti patį susitikimą, kurio metu pasiimti galėjome labai daug, tačiau išliekamoji vertė čia lyg ir aiški, o kiekvieną sudėtingą momentą, kuomet būna labai sunku ką nors paaiškinti, galime įvardinti iš literatūrologo Regimanto Tamošaičio lūpų nuskambėjusia mintimi: „Gyvenime nebuvo pažadėta, kad bus lengva".

 

 

 

 

 

Projekto “ESF Akademija” dovanos

2014-12-04

   Baigiantis metams projekto “ESF Akademija”gimnazijos komandą aplankė projekto organizatoriai su dovanomis. Komandai buvo įteiktas padėkos raštas už nuoširdų, atsakingą ir aktyvų dalyvavimą ESF Akademijos veikloje, už nuolatinį tobulėjimą, žinios apie Europos socialinį fondą skleidimą bei atkaklias pastangas darant Lietuvą gražesnę visiems jos gyventojams. Mokinius pradžiugino ir saldžiosios kalėdinės dovanėlės. Džiaugiamės, kad mūsų veikla sėkmingai įvertinta. tai skatina mus imtis naujų iššūkių.

 

VIKTORINA Kalvarijos gimnazijoje ,,Pažink Lietuvos kariuomenę“

2014-12-04

   Lapkričio 27d. Kalvarijoje vyko reginionė viktorina ,,Pažink Lietuvos kariuomenę“ skirta paminėti kariuomenės dienai. Joje dalyvavo  Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Sangrūdos, Kalvarijos gimnazistai, Lazdijų raj. Šventežerio mokyklos ir Akmenynų pagrindinės mokyklos moksleiviai, taip pat ir mūsų, Kristijono Donelaičio gimnazijos, gimnazistai III-okai Povilas Šlikas, Deividas Ryckis, Diana Ustinovaitė ir Augustas Raudonius. Po pirmame etape atlikto testo į antrą etapą pateko Augustas ir Diana, jie tapo vieni iš 14-os geriausių. Visuose trijuose etapuose buvo tikrinamos moksleivių žinios apie Lietuvos kariuomenę nuo LDK laikų iki šių dienų. Sudėtingi klausimai reikalavo gilių žinių apie ginkluotę,  NATO  vykdomas taikos misijas,  Lietuvos kariuomenės struktūrą, karinę ir politinę vadovybę ir kt. Užduotys patikrino mokinių gebėjimą logiškai mąstyti, greitai orientuotis, atrinkti istorinius faktus. Viktorinos nugalėtoju tapo Kalvarijos gimnazistas Evaldas Krampas, antrąją vietą užėmė mūsų gimnazistas Augustas Raudonius, o trečiąją vietą – Kalvarijos gimnazijos moksleivė Aivara Šitkauskaitė. Prizininkams buvo įteikti diplomai, rėmėjų dovanos. Renginį rėmė LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kalvarijos sav. meras Valdas Aleknavičius. Dalyvaudami šioje viktorinoje įgavome naujų žinių, grįžomė laimingi, daug labiau susidomėjome Lietovos kariuomenės istorija, todėl dabar ruošiamės respublikinei viktorinai apie Lietuvos kariuomenę.

 

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas gimnazijoje

2014-12-01

   Kaip ir kiekvienais metais gruodžio 1 dieną gimnazijoje buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro pakviesti, jau keletą metų prisijungiame prie respublikinio protmūšio “AIDS geriau žinoti”. Šiame konkurse dalyvauja I klasių komandos, o jį veda ir organizuoja Mokinių taryba. Sveikiname konkurso nugalėtojus – Id klasės komandą.
Taip pat mokinių tarybos nariai ir gimnazijos socialinė pedagogė Žavinta Galinaitienė organizavo akciją Kybartų mieste, kurios metu buvo dalijamos skrajutės apie AIDS.
 

 

 

Ar norėtum būti tyrėjas?

2014-12-01

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojai ir mokiniai yra nuolatiniai tarptautinio projekto „Tyrėjų naktis“ dalyviai. Todėl labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog į mūsų gimnaziją atvyks mobilioji demonstracinė laboratorija  su renginiu „Tyrėjo diena“.

   Mokiniams organizuojama Tyrėjo diena yra projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimas ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalis. Po Lietuvos mokyklas keliaujanti mokslininkų komanda kviečia į įvairių mokslo sričių paskaitas, kurių metu pristato savo daromus tyrimus, šių dienių aktualiausius mokslinius klausimus. Mokiniai ir mokytojai turi išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir moderniausia jiems naudojama moksline įranga.

   Mobiliosios demonstracinės laboratorijos dalis – modernus pripučiamas planetariumas. Jame mokiniai atsigulę ant čiužinių klausėsi astronomijos paskaitos „Mes ir Visata“ (lektorius – Audrius Bridžius) ir stebėjo planetariumo skliaute skriejančius dangaus kūnus.

   Ar galėtų tapti gydytojais, mokiniai galėjo pasitikrinti stebėdami 3D filmą „I, human“. Žmogaus organizmas iš vidaus, operacijų vaizdai – tikrai ne visi mokiniai ramiai stebėjo šį filmą.                                                                       

   Taip pat mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su judesių registravimo sistema. Specialia apranga su pritvirtintais judesių registravimo davikliais aprengtas mokinys kompiuterio ekrane virto animuotu žmogeliuku. Sužinojome, kaip buvo kuriamas filmas „Avataras“, kaip įvairūs prietaisai pritaikomi medicinoje, karo pramonėje, robotikoje, kuriant kompiuterinius žaidimus. Paskaitą „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ skaitęs lektorius Gintaras Jonaitis kvietė mokinius būti aktyviais, domėtis ir kurti, tada darbo turės ir Lietuvoje, nereikės išvažiuoti į užsienį.

   Su greitaveikės filmavimo kameros galimybėmis supažindino lektorius Gediminas Meškauskas. Mokiniai stebėjo sprogstančio baliono, krintančio vandens lašo, degtuko ir žiebtuvėlio uždegimo sulėtintus vaizdus. Kasdieniniai reiškiniai, į kuriuos net nekreipiame dėmesio, pasirodė tokie nuostabūs...

   Organizuodami šį ir kitus panašius renginius, norime mokiniams parodyti, kokie įdomūs gali būti gamtos ir tikslieji mokslai, kokios didžiulės mokslo galimybės yra dabar ir kokie atradimai dar laukia ateityje. Ir jeigu bent keletas mokinių, kuriems matematika, fizika, chemija atrodė neįveikiama, susidomės šia sritimi, savo tikslą būsime pasiekę.

 

Greitaveikė filmavimo kamera

 

Biomechanika

 

Judesių registravimo sistema

 

3D filmas

 

KNYGŲ KALĖDOS 2014

2014-12-01

   

 

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms.

   „Knyga įprasmina mūsų valstybės istoriją ir tradicijas, moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Per šias „Knygų Kalėdas“ dovanokime lietuvių autorių knygas ir pasirūpinkime, kad jos pasiektų skaitytojus tolimiausiuose šalies kampeliuose“, – sakė Prezidentė.

   Viešosioms ir mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų lietuvių grožinės literatūros kūrinių, knygų apie Lietuvos istoriją, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

   Gimnazijos biblioteka taip pat dalyvauja šioje akcijoje ir tikisi sulaukti bent mažo Kalėdų stebuklo.

   Lapkričio 10 – sausio 6 dienomis akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt.

 

Viktorina skirta kariuomenės dienai

2014-11-28

   Lapkričio 21d. trečių klasių gimnazistai organizavo  bendrą  pamoką – viktoriną, skirtą paminėti Lietuvos kariuomenės įkūrimą. Ustinovaitė Diana ir Gabrielis Zaveckas  supažindino bendramokslius su Lietuvos kariuomenės raida tarpukario Lietuvoje.  Dubauskas Ovidijus ir  Drazdys Laurynas   pristatė anketos „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ analizę.  Vyko viktorina. Aktyviausi gimnazistai gavo saldžius prizus.

 

 

 

Gimnazistų meninė kūryba sklinda po Lietuvą

2014-11-28

   Jau dvidešimt antrąjį kartą Marijampolė sukviečia apskrities jaunuosius kūrėjus į „Auksinio rudenėlio“ šventę. Šiemet šis apskrities projektas išplito ir už respublikos ribų – tapo tarptautiniu konkursu, nes jame dalyvavo ne tik  Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio rajono savivaldybių, bet ir Punsko (Lenkijos Respublika) lietuvių bendruomenės ir Rusijos federacijos Kaliningrado srities mokyklų mokiniai.

   Konkurso baigiamasis renginys vyko lapkričio 27 d. neseniai duris atvėrusioje Beatričės Kleizaitės –Vasaris menų galerijoje (P.Butlerienės g 5) – buvusioje sinagogoje. Pirmoji šventės dalis buvo teatralizuotas bendravimas su renginio konkurso dalyviais,  kūrybos skaitymai, laureatų apdovanojimas. Šiemet konkursui buvo pateikti 37 darbai, nominuoti apdovanojimui 9 dalyviai. Džiugu, kad mūsų gimnazijos abu literatai – Aida Barkauskaitė (IIIa) ir Gabrielius Zaveckas (IIIb) tapo šio konkurso laureatais vyresniųjų gimnazistų klasių grupėje: Gabrieliui atiteko II, o Aidai III vietos laureato diplomas. Taip pat nudžiugino ir Marijampolės moksleivių teatro grupės vadovės, poetės, nepriklausomos konkurso darbų vertinimo ekspertės Andželos Paplauskienės žinia, jog abiejų mūsų gimnazistų kūrinių ištraukos buvo panaudotos Alytuje vykusioje moksleivių teatro šventėje dar prieš šį baigiamąjį konkursą – atlikti etiudai ir skaitymai pagal Aidos miniatiūras „Rudens šokiai“ ir Gabrieliaus esė („Žvejyba, arba horoskopas visiems metams“).

   Konkurso dalyviai taip pat apsilankė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 20) ir multicentre. Mūsiškiams labiausiai patiko muzikos skyrius, atvykusieji  iš Lenkijos moksleiviai stebėjosi naujos erdvės jaunimui šiuolaikiškumu ir aktualumu apskritai. Na, o mokytojams tuo metu vyko metodinis pasitarimas Meilės Lukšienės švietimo centre.

 

Aidos Barkauskaitės miniatiūras skaito Andžela Paplauskienė.

 

Abu laureatai panoro nusifotografuoti su savo kūrybos gerbėja. 

 

Gamtukai 2014

2014-11-28

   2014 m. lapkričio 28 dieną tradiciškai Šakių  „Žiburio“ gimnazijoje įvyko gamtos  ir tiksliųjų mokslų konkursas „Gamtukai 2014“, kuriame šiais metais dalyvavo net devynios stiprios gimnazijų komandos, siekusios parodyti geriausias savo žinias ir kovojusios dėl šauniausių „gamtukų“ titulo.

   Kiekvieną gimnazijos komandą sudarė penki moksleiviai. Šį kartą mūsų gimnazijai atstovavo vieni gudriausių gimnazijos mokinių:  ketvortokai Eva Kakliugina, Dovydas Valiokas ir Elona Palikaitytė, bei trečiokai Eglė Buzaitytė ir Ovidijus Dubauskas, kurie pasistengė ir atidavė visas jėgas spręsdami užduotis ir ieškodami atsakymo į klausimus iš informatikos, chemijos, fizikos, biologijos ir matematikos žinių. Konkurso dalyviai privalėjo įveikti kūrybinę užduotį, atitinkamai skirtą priešininkų sirgaliams, kurioje pastarieji stengėsi įspėti ką pavaizduoti bando kiekviena komanda. Taip pat dalyviai turėjo progą susirungti „Blic“ užduotyje, kurioje per tam tikrą laiką komandų kapitonams reikėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų, bei įvyko pati įnirtingiausia „protmūšio“ kova, stebinusi įdomiais klausimais ir dideliu tempu. Renginio metu „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai neleido nuobodžiauti konkurso dalyviams, bei žiūrovams ir praskaidrino nuotaiką puikiais muzikiniais ir poeziniais pasirodymais, bei mažais siurprizais.

   Viso konkurso metu mūsų komanda įnirtingai kovojo ir įrodė savo lyderišką poziciją. Renginio pabaigoje, susumavus visus uždirbtus balus, paaiškėjo, jog Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda užėmė garbingą antrąją vietą ir įrodė, esą ne taip jau lengvai įveikiami, mat nuo pirmosios vietos (kurią užėmė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) mus teskyrė vos vieno balo skirtumas. Tad lauksime „Gamtukų“ sugrįžtant ir kitais metais.

 

Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV b klasės mokinė

Elona Paulikaitytė

Karjeros diena gimnazijoje

2014-11-27

   Kristijono Donelaičio gimnazijoje karjeros diena rengiama kiekvienais metais. Šios dienos esmė - supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis. Kiekvienas apie savo ateitį sąmoningai mąstantis paauglys pasirenka, į kokią paskaitą ar veiklą užsirašyti, kuri būtų jam naudinga. Nors iš tiesų, kiekvienos paskaitos metu sužinai kažką naujo, prasiplečia tavo akiratis.

   Šiais metais gimnazijoje viešėjo svečiai iš VDU. Visi mokiniai buvo suskirstyti į tam tikras grupes. Gimnazijoje viešėjo įvairių profesijų atstovai: dr. Tomas Pabedinskas kalbėjo fotografijos tema „Žmogus Lietuvos fotografijoje“, dr. Audrius Šimkus jaunuosius ekonomistus  domino paskaita „Šiandien aš lyderis, nes vakar.... Šiandien aš profesionalas, nes vakar... Šiandien esu AŠ, nes vakar...“,  prof. R. Daugelavičius su biologijos mylėtojais diskutavo tema apie bakterijas „Ar tikrai mums bus geriau, jei žus milijonai bakterijų?“, na, o prof. dr. R. Krikštolaitis būsimus matematikus kvietė ieškoti atsakymų skaičių ir uždavinių srityje. Džiugu, kad mus aplankė ir buvęs mūsų gimnazijos ugdytinis Audrius Dėdelė, Gamtos mokslų fakulteto dėstytojas. Taip pat reikia paminėti, kad gimnazistai turėjo puikią progą pasitikrinti savo anglų žinias ir nusistatyti savo užsienio kalbos lygį, atlikdami diagnostinį anglų kalbos testą.

   Mokyklos valgykloje buvo organizuota daugiausiai mokinių įtraukusi „Žinių kova“, kurios metu vyko įnirtingos grumtynės. Mokiniai sužinojo begales naujų dalykų, o mokytojai galėjo pasitikrinti savo žinias.

   Aš kaip abiturientė, šiais metais per karjeros dieną, pasijaučiau lyg jau būčiau studentė. Karjeros diena gimnazijoje praplečia mūsų galimybes dėl ateities profesijos pasirinkimo, o tai yra aktualu kiekvienam gimnazistui.                    

 

 

 

        

 

Kristijono Donelaičio gimnazijos

IV c klasės mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Pristatė Lietuvos kariuomenę Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje

2014-11-27

   Skaityti straipsnį.

 

MMB „Močiutės šiluma“

2014-11-26

   Ko gero visi esate girdėję apie MMB – mokinių mokomąją bendrovę. Na, o tiems, kurie nelabai domėjosi šiuo projektu, (arba paprasčiausiai su juo dar neteko susidurti) reikėtų supažindinti su MMB tikslais. Bendroves kuriantys mokiniai patys pasirenka, koks bus jų verslas, sukaupia kapitalą parduodami akcijas, gamina bei parduoda savo produkciją ar teikia paslaugas. Per ribotą – dažniausiai kelis mėnesius trunkantį – veiklos laiką praktiškai išbandomi visi pagrindiniai įmonės veiklos etapai ir sritys.  Dabar, kai tapo aiškiau, kas yra tas garsusis MMB, galime pereiti konkrečiai prie mūsų gimnazijoje veikiančios bendrovės.

   Šiais metais Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos MMB nariai sugalvojo savo veiklą pasukti kita linkme. Juk dvejus metus iš eilės buvę rašikliai, ko gero, ne tik mums, bet ir pirkėjams – įkyrėjo. Bendrovės narių mintyse kirbėjo begalės minčių, tiesa, kai kurių gaila, tačiau nebuvo įmanoma įgyvendinti, kas kartu ir liūdino, ir primindavo, kad pasiduoti negalime ir privalome rasti tokią prekę ar paslaugą, kuri būtų vertinga ir paklausi. Ilgai svarstę, dėlioję pliusus ir minusus, nutarėme, jog šįmet gaminsime – vilnones kojines, pirštines ir riešines. Juk artėjant šaltajam sezonui, jos tikrai bus vertingos ir reikalingos, taip pat pagalvojome, kad tai bus puiki dovana palepinti artimus ir brangius žmones artėjančių švenčių proga. Taigi, susiradome žmonių, tiksliau močiučių, kurios mielai sutiko mums padėti mezgant įvairius mezginius ir užregistravome savo įmonę (žinoma mums padėjo ekonomikos ir informacinių technologijų mokytoja ir mūsų patarėja visais kylančiais klausimais – Ina Paulikaitienė) pavadinimu „Močiutės šiluma“ (juk mezginiai močiučių, tad jos nusipelnė, kad pavadinimas būtų būtent toks). Šiandien mes sėkmingai prekiaujame įvairiais mezginiais, priimame klientų užsakymus (taip, norintys įsigyti mezginių, gali pasirinkti dydį, norimą raštą ir net spalvą), viską darome pagal užsakovų norus bei lūkesčius.  Kadangi be internetinės reklamos šiandien neapsieina, ko gero, nei viena įmonė, susikūrėme savo paskyrą populiariajame socialiniame tinklalapyje „Facebook“ (nuoroda: https://www.facebook.com/mociutessiluma). Visą reikiamą informaciją, kainas, nuotraukas rasite ten, arba pasiteiravę į MMB narius.

   Visus, kurie suka galvas, ką padovanoti artimiems žmonėms: (mamai, tėčiui, sesėms ar broliams, seneliams, vaikinui ar merginai), siūlome apsilankyti įmonėje „Močiutės šiluma“, kuri stengsis išpildyti visus Jūsų norus ir fantazijas. Be to, pabaigai šiek tiek linksmumo: vilnonės kojinės + slidžios grindys = nemokama ledo arena Jūsų namuose. Pasitikite žiemą su šypsena ir specialiai Jums sukurtais mezginiais.

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

MMB narė:

Toma Mikelkevičiūtė

 

Sveikiname

2014-11-24

Lietuvos mokinių informatikos olimpiados mokyklinio etapo rezultatai:


IV-ų klasių tarpe:
I vieta - Dovydas Valiokas IVA
II vieta - Eimantas Kazlauskas IVC
III vieta - Arnas Penkaitis IVB

III-ių klasių tarpe
I vieta -Lukas Gasiūnas IIIV
II vieta - Povilas Šlikas IIIC
III vieta - Laurynas Drazdys IIIB

 

PAMOKŲ INTEGRACIJA SU EDUKACINE VEIKLA

2014-11-24

   Šiemet mes, trečių ir ketvirtų klasių gimnazistai, kuriems lietuvių kalbą dėsto mokytoja N. Černauskienė , turime tikslą sieti privalomų autorių kūrybą, jų biografiją su edukacine veikla. Kaip jau buvo rašyta ankstesniame straipsnyje apie kelionę į Vilnių, lapkričio 20 d. mes, abiturientai,  jau pasukome į Kauną – aplankyti B. Sruogos muziejų ir Kauno dramos teatre pažiūrėti spektaklį „Balta drobulė“.

   BALIO IR VANDOS SRUOGŲ NAMAI-MUZIEJUS įkurtas 1966 m. rašytojo Balio Sruogos (1896–1947) ir istorikės Vandos Daugirdaitės-Sruogienės (1899–1997) name, kurį jie pasistatė 1938 m. ir gyveno iki 1940 m. Grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos, rašytojas čia praleido paskutiniąją gyvenimo vasarą. V. Daugirdaitė-Sruogienė 1944 m. pasitraukė į Vakarus, mirė JAV. Ekspozicija pasakoja apie Balio ir Vandos Sruogų gyvenimą, kūrybinę ir kultūrinę veiklą. 

B. ir V. Sruogų namuose nuolat rinkdavosi rašytojo kolegos – profesoriai, teatralai, studentai ir kiti, kurie diskutuodavo literatūros, teatro, meno ir kitais klausimais. Dažni šių namų svečiai buvo prof. Vincas Krėvė-Mickevičius, Vladimiras Šilkarskis, Leonas Karsavinas, broliai Biržiškos.

 

 

Balio ir Vandos Sruogų namai.
Šiuose namuose 1938–1940 gyveno
Sruogų šeima.

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“

 

 

B. Sruogos darbo kabineto fragmentas

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“

 

 

Viršuje – B. Sruogos literatūrinės
ekspozicijos fragmentas.
Apačioje – V. Daugirdaitės-Sruogienės
darbo kabineto fragmentas.

VIRTUALI PARODA
„BALIO IR VANDOS SRUOGŲ MUZIEJUJE“


   Rašytojo šeima, gyvenusi JAV, dar 1957 m. raštu pareiškė, jog atsisako nuosavybės teisių į namą ir prašo jame įkurti Balio Sruogos muziejų ir biblioteką. Pradžioje namuose buvo atidaryta tik Balio Sruogos memorialinė ekspozicija ir biblioteka, kuriais dvidešimt septynerius metus rūpinosi Kauno viešoji biblioteka. 1993 m. birželio 1 d. Vandos ir Balio Sruogų memorialinis namas perduotas Maironio lietuvių literatūros muziejui, jam suteiktas muziejaus statusas, o biblioteka panaikinta. Nuo 1997 m. gruodžio 1 d. vadinamas ir istorikės Vandos Daugirdaitės Sruogienės vardu. Įdomu buvo sužinoti ir kai kuriuos B. Sruogos, “Dievų miško” autoriaus,  gyvenimo faktus. Pavyzdžiui, apie jo aistrą kalnams, apie nenuspėjamą charakterį, labia juokingas ir tas faktas, kad rašytojas savo abu taksus buvo pavadinęs netradiciškai – Labas ir Dėdė. Todėl šaukdavo juos Labas Dėde ir sukeldavo labia įdomių asociacijų parko lankytojams, kai išvesdavo savo šunelius pasivaikščioti. 

   Kauno dramos teatre tą vakarą pasijutome kaip abiturientų suvažiavime. Visas teatras knibždėte knibždėjo nuo dvyliktokų. Suprantama, A. Škėma yra privalomas autorius, todėl laisvų vietų jau prieš mėnesį nebebuvo. Tačiau spektaklį nebuvo lengva stebėti.  Antanas Škėma romane „Balta drobulė“  atskleidžia XX a. žmonijai diagnozuotas negales: moralinių vertybių praradimą, asmenybės ardymą,emocinį atbukimą, absurdiškumo ir beprasmybės jausmą. Ne tik šias problemas, bet ir romano idėjas režisierius J. Jurašas adekvačiai perteikė scenos kalba, o pagrindinio vaidmens atlikėjas D. Svobonas meistriškai atliko jam patikėtą sudėtingą beprotybėn vis arčiau žengiančio protagonisto vaidmenį.

   Manome, jog tokio pobūdžio išvykos – pamokos ir vizualios erdvės suderinamumas – turi didelės reikšmės ne tik pasirengti lietuvių kalbos egzaminui, bet ir lavintis kaip asmenybėms.

 

      Viktorija Jurkšaitytė, IVb klasės mokinė.

 

Apdovanoti respublikinio literatūrinio konkurso „Į mokslo pasaulį per kūrybą“ nugalėtojai

2014-11-19

   Lapkričio 13 dieną Humanitariniame fakultete įvyko baigiamasis respublikinio literatūrinio konkurso „Į mokslo pasaulį per kūrybą“ renginys. Konkurso dvasią atitiko įdomioji mokslo paskaita „Matematika kitaip: nuo šokolado iki Angry Birds žaidimo“, kurią skaitė matematikos katedros lektorė Neringa Klovienė – juk matematikės žodis skambėjo Humanitariniame fakultete! Konkurso dalyviai, rengdami savo rašinius taip pat turėjo konsultuotis ne tik su lietuvių kalbos, bet ir su kitų dalykų mokytojais, ieškoti mokslo ir kūrybos sąsajų.

   Literatūros istorijos ir teorijos katedros vedėja prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė padėkojo mokytojams ir mokiniams, apdovanojo laureatus ir nominantus Humanitarinio fakulteto diplomais, padėkos raštais ir knygomis, Šiaulių universiteto suvenyrais. Konkurso nugalėtoja Kamilė Stankevičiūtė gavo rėmėjų – Šiaulių arenos kvietimą į koncertą.

   Šis konkursas išaugo iš tarptautinio projekto ISWA. ISWA tai – Europos Komisijos 7 Bendrosios programos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos projektas „Į mokslo pasaulį per menus“ (ISWA, Immersion in the Science Worlds through the Arts), vykęs 2011–2013 metais, kuriame dalyvavo ir Šiaulių universitetas.

   Projekto tikslas buvo suorganizuoti Europos šalyse renginius, kuriuose 15–18 metų moksleiviai ieškotų moksle ir mene vykstančių kūrybinių procesų, jų sąsajų. Šiaulių universiteto Literatūros istorijos ir teorijos katedros docentė Irena Baliulė dalyvavo, rengiant tarptautinį literatūrinį konkursą. Šia patirtimi pasinaudota 2014 metais paskelbtame respublikiniame literatūriniame konkurse. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Šiaulių, Panevėžio, Plungės, Prienų ir Kybartų. Nugalėtojais tapo:

 

   I vieta ir laureato diplomas skirtas Kamilei Stankevičiūtei (Šiaulių universiteto gimnazija) už rašinį „Hidronojaus kelionė“.

  II vieta ir laureato diplomas skirtas Gabrieliui Zaveckui (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija) už esė „Pasaulis be išradimų – (ne) geresnis pasaulis“. Visą Gabrieliaus Zavecko rašinį galite skaityti čia.

  III vieta ir laureato diplomas skirtas Bernadetai Griciūtei (Plungės „Saulės“ gimnazija) už rašinį „Šapelio odisėja gyvenimo srove“.

 

   Paskirtos 4 nominacijos:

   Eglei Poškevičiūtei (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, rašinys „Spindulio žmonės“) už žanrinį vientisumą ir netikėtą traukos dėsnių meninę interpretaciją.

   Rūtai Abramauskaitei (Šiaulių Didždvario gimnazija, rašinys „Daugiabutis namas“) už įdomų bandymą mokslo tiesas išreikšti meniniu žodžiu.

   Dianai Norvilaitei, jauniausiai konkurso dalyvei (Prienų r. Stakliškių vidurinė mokykla, rašinys „Į šviesą per tamsą“) už originalią idėją ir drąsų bandymą išplėsti samprotaujamo rašinio ribas.

   Ignui Čerškui (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, rašinys „Šilo kamanė“) už originalų, kūrybišką požiūrį ir gyvą ryšį su gamtos pasauliu.

   Sveikiname Gabrielių ir linkime jam sėkmės kituose konkursuose. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Poezijos rudenėlis“

2014-11-18

   Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje „Poezijos ruduo" – ne naujiena, mat šis gražus renginys jau per daugelį metų tapęs tarsi nenutrūkstančia gija, sutraukiančia vis didesnį būrį dalyvių ir žiūrovų.

Sutapimas ar ne, tačiau vakar, minint Salomėjos Nėries 110-ąjį gimtadienį, poetės garbei Alvite, Tūkstantmečio parke, buvo atidengtas paminklas, o gimnazistai, aktyviai dalyvavę dailiojo rašymo konkurse ir perrašinėję gražiausius poetės eilėraščius, vakar buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.

   „Poezijos rudens" šventinį renginį pradėjo šios popietės vedėja, lietuvių kalbos mokytoja Rima Gutkovienė. Mokytoja pasidžiaugė, kad kiekvienais metais vykstančiame renginyje dalyvauja ne tik prozos ir poezijos mylėtojai – mokinių skaitomus tekstus paįvairina ir talentingi muzikantai, kurių šiais metais buvo ne vienas. Jaunasis muzikantas Gytis Jasulaitis pradėjo šį gražų renginį atlikdamas dainas pagal S. Nėries eiles, todėl abejingų neliko – mokytojai ir mokiniai dainavo visi kartu. Neslėpdami jaudulio skaitovai dalinosi savo jausmingomis, o kartais ironiškomis, keliančiomis smagų juoką eilėmis, todėl kiekvienam jaunajam kūrėjui popietės pabaigoje mokytojai negailėjo pagiriamųjų žodžių. Kartais atrodė, kad visi esame gyvo garso koncerte: mušamieji ir gitarų garsai užpildė jaudulio kupinas minutes.

   Ypatingai daug komplimentų sulaukė Kybartų pučiamųjų orkestre grojantis jaunasis muzikantas Domas Ziegoraitis, kuris „Poezijos rudens" renginyje save pristatė ne tik skaitydamas eiles, bet ir grodamas – taip sukeldamas klausytojų širdyse tikrą cunamį.

   Popietės pabaigoje padėkos žodžius tarė ir kitos lietuvių kalbos mokytojos – Rita Bylienė ir Nijolė Černauskienė, kuri džiaugėsi, kad šiais metais tarp dalyvaujančių skaitymuose didžioji dauguma – vaikinai. Mokytoja skatino ir merginas kitais metais pasitempti bei nenusileisti vaikinams. Visiems skaitovams ir muzikantams gimnazijos pavaduotoja R. Šukaitytė įteikė padėkos dovanas, o laureatams atiteko diplomai. Laureatais šiais metais tapo Meda Mikalainytė, Edvinas Krocas, Egidijus Krocas, Aida Barkauskaitė ir Gabrielius Zaveckas. Sveikiname nugalėtojus!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                      Kristina Bidočiūtė

 

Mitybos paskaita su Visuomenės sveikatos specialistėmis Laura Sadauskiene ir Rasa Stumbriene

2014-11-17

   Mityba – vienas svarbiausių veiksnių turinčių įtakos žmogaus sveikatai. Taigi kiekvienas norintis gyventi sveiką gyvenimą, turi apdairiai ir atsakingai rinktis, ką ir kuriuo metu „deda“ į savo skrandį. Gražią lapkričio popietę gimnazijos mokiniai praleido turiningai klausydamiesi Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistės Lauros Sadauskienės paskaitos apie mitybos daromą įtaką žmogaus sveikatai. Paskaitos metu buvo parodytas filmas, kuriame amerikiečių žurnalistas atliko bandymą: 30 dienų valgė vien greito maisto restoranuose, (mums geriau žinomus kaip McDonald‘s, Hesburger, ar tiesiog įvairios kebabinės, kurios ko gero, greitu metu bus įrengtos kiekviename miestelyje). Praėjus 30 dienų, medikams atlikus tyrimus, jie parodė, kad vyro kraujyje kone dvigubai padidėjęs cholesterolio kiekis. Kaip žinome, cholesterolio padidėjimas žmogaus kraujyje sukelia širdies bei vėžio ligas.  Paskaitos metu tiek Laura Sadauskienė, tiek Rasa Stumbrienė noriai atsakinėjo į užduodamus mokinių klausimus, buvo dalijami lankstinukai, kuriuose pateikta visa svarbiausia informacija.

 

 

 

   Mitybos pamokymai yra labai svarbūs šiandieniniam jaunimui, kuris, deja, vis dažniau pasirenka suvalgyti kebabą ar mėsainį, nei šviežias daržoves ar vaisius. Todėl tokios paskaitos yra būtinos mokyklose, gimnazijos ir gal net darželiuose, nes vaikai turi suprasti, kad tai, ką jie valgo dabar, atsilieps po kelerių metų.   

 

Vilkaviškio rajono

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IVc klasės mokinė

Toma Mikelkevičiūtė

 

Dailyraščio konkursas

2014-11-13

   Minint Salomėjos Nėries 110-ąsias gimimo metines, gimnazijoje buvo organizuotas dailyraščio konkursas. Gražiausiai rašantys mokiniai lapkričio 13 dieną poetės eilės perrašė savo raštu į specialiai paruoštus dailyraščio lapus. Galime pasidžiaugti, jog gimnazijoje turime daug labai gražiai rašančių mokinių (tiek mergaičių, tiek berniukų). Visų dalyvavusiųjų darbai buvo eksponuojami parodoje gimnazijos antrame aukšte, jais visi galėjo pasigrožėti.

   Iš visų dalyvavusių buvo nelengva išrinkti pačius gražiausius darbus. Dailyraščio konkursą laimėjo Audinga Trinuškevič, II a kl., Viktorija Savickytė, II a kl., ir Toma Mikelkevičiūtė, IV c kl. Merginoms įteikti garbės raštai ir atminimo dovanėlės.

 

 

 

 

 

 

R.Bylienė

 

K. DONELAIČIO 300-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS TOLMINKIEMYJE

2014-11-06

Spalio 29 d. gimnazijos mokytojų delegacija dalyvavo iškilmingame Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjime Tolminkiemyje.

 

 

 

 

Du skirtingi (o gal panašūs) požiūriai apie kelionę į Vilnių

2014-11-03

      Spalio 23-iosios, ko gero, laukė daugelis besimokančių Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje III-IV klasių moksleivių. Ir ne vien todėl, kad sparčiai artinosi ilgai lauktos atostogos. Jau geras mėnesis (o gal net ir ilgiau) lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė kruopščiai ir detaliai organizavo išvyką į Vilnių.  Gimnazistų būrelyje besisukinėjantys  trečiokas Gabrielius ir ketvirtokė Toma nusprendė pasikalbėti nuošaliau apie labiausiai įsiminusias kelionės akimirkas.

   Taigi, Gabrieliau, norėčiau, kad mūsų pokalbis vyktų sklandžiai, tad pradėkime nuo pradžių pradžios – Katedros aikštės. Vos atvykus į Katedros aikštę, jūsų (sakau „jūsų“, nes dalis  abiturientų praėjusiais mokslo metais lankėsi požemiuose) jau laukė gidės.  Mane labai domintų, ką tu, kaip vienuoliktokas, sužinojai apie iškilias renesanso asmenybes Radvilas?

 

     -Geras klausimas, kolege Toma. Iš tikrųjų maniau, kad įeisime į Pano labirintą, o čia – kelios nedidelės salytės... Žinoma, buvo įdomu sužinoti, kad kai kur lubos  požemiuose buvo itin žemos todėl, jog  renesanso laikais vidutinis vyrų ūgis buvo 1,55 metro, o moterų – 1,5 metro (užuojauta jums, gerbiamas mokytojau Mindaugai Bučinskai). Ganėtinai įdomus faktas, kad Žygimantas Augustas turėjo tris žmonas, tačiau nė viena taip ir nepaliko jam palikuonių – taip užsibaigė Gediminaičių dinastija. Na, o kaip tau patiko Vilniaus universitete? Darius Kuolys mane asmeniškai privertė susidomėti ne tik Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi, bet ir romėnų poetu Horacijumi. Turbūt nemažai paveikė ir Dariaus Kuolio balsas – labai panašus į gerbiamo Algimanto Čekuolio.

 

-Ooo... Vilniaus universitetas su Dariumi Kuoliu (pasigirsta svajingas atodūsis) ir jo pasakojimais man paliko tikrai labai gerą įspūdį ir leido dar kartą įsitikinti, kad būtent ten noriu studijuoti baigusi mokyklą. Docentas pasirodė malonus, komunikabilus ir paprastas žmogus, mokantis sudominti jaunimą (ko gero, šios trys mano išvardintos savybės labiausiai traukia jaunus žmones). Panašumo su jūsų minėtu Algimantu Čekuoliu  keista, bet neįžvelgiau (matyt, pernelyg susikaupusi klausiausi profesoriaus  pasakojimų apie patį Vilniaus universiteto įkūrimą, taip pat ir apie minėtąjį Sarbievijų). Tačiau man visgi labiausiai patiko, kad Darius Kuolys parodė mums universiteto kiemelius – kiekvieno jų istorija skirtinga. Taip pat sužavėjo visai šalia Vilniaus universiteto įsikūrusi Šv. Jonų bažnyčia, perteikianti tiek gotikos, tiek baroko, tiek klasicizmo stilių. Mane,  žinoma,  vėlgi domina ir tavo nuomonė: kas tau paliko didžiausią įspūdį lankantis Vilniaus universitete?

 

-Jau vien būdamas universiteto teritorijoje pasijaučiau turįs barzdą (su draugais juokaudami sakome, kad barzdoti vyrai – protingi, juk dauguma dėstytojų augina barzdas). Pati atmosfera, universiteto sienos  dvelkia kitu kvapu (ir ne, ne pelėsiu – čia vaizdinga metafora) nei judrios Vilniaus gatvės. Todėl negaliu išskirti nė vieno kiemelio, nė vienos salės ar gerbiamojo docento pasakytos frazės – viskas buvo įdomu. Taigi galėčiau pasakyti, kad labiausiai mane sužavėjo universiteto dvasia. O tu, kaip ketvirtokė, sakai norinti studijuoti Vilniaus universitete. Kodėl būtent čia?

 

-Na, mane, taip pat kaip ir tave, yra apžavėjusi universiteto atmosfera – dvasia (tik mane jau šiek tiek seniau). O šiaip šiame universitete yra sritis, kuri mane būtent ir domina – žurnalistika. Esu girdėjusi daugybę  puikių atsiliepimų apie VU, todėl noriu savo tolesnes žinias įgyti čia. Noriu augti ir tobulėti (o vėliau galbūt ir garsėti) kaip žurnalistė, žurnalistikos studijas baigusi būtent Vilniaus universitete.

 

-Na, štai, aiškiai sutarėme dėl vieno dalyko – amerikiečiai sako „Jointhe NAVY“, mes sakome „Stok į VU“. Bet vis dėlto, man už viską labiau patiko spektaklis, kurį tikriausiai planuotai pasilikome desertui. Su lietuvių kalbos ir dramos mokytoju Mindaugu Bučinsku visai neseniai buvome kalbėję, kad tikrai ne po kiekvieno spektaklio reikia atsistoti. Stotis reikia tik po tikrai gero pasirodymo. Aktoriui nesuteiksime jokio džiaugsmo, jeigu atsistosime tik dėl to, kad šis pasakys keletą frazių scenoje. Tiktai meno nesuvokiantis žmogus stojasi po bet kokio eilinio aktoriaus paslampinėjimo ant scenos vien refleksyviai, vien todėl, kad stojasi visi. Tačiau, kai baigėsi šis spektaklis „Ribos“ ir visi pradėjo ploti, pasakiau sau: „Dėl manęs, tegul žmonės nors ir aukštielninki atsigula vidury scenos, bet aš tikrai atsistosiu“. Per dar neilgą savo gyvenimą spektaklių nesuskaičiuočiau ant vienos rankos pirštų, bet, deja, dviejų rankų pilnai pakaktų. Ir šis, be abejonės, buvo geriausias. O kokius įspūdžius tau paliko spektaklis? Gal tavo nuomonė kiek kritiškesnė?

 

      -Šiuo klausimu aš visiškai tau pritariu, brangus kolega. Turbūt daugelis iš mūsų gerą spektaklį įsivaizduoja su daugybe dekoracijų scenoje, kurios kartais visos net ir nepanaudojamos, vietą, kur vaidina mažiausiai 10 aktorių ir veiksmas vyksta nemažoje salėje. Tačiau šis spektaklis pranoko visus prieš tai matytus. Nedidelėje Menų spaustuvės salytėje prieš susėdusių žiūrovų eiles (didžioji dalis buvo  Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleiviai)  – tik stalas, trys kėdės ir trys herojai: agresyvus pareigūnas, pusamžis psichologas ir antrankiais surakintas jaunas vaikinukas. Kol dar nepradėjau pasakoti apie savo visus įspūdžius (jiems išsakyti neužtektų ir poros lapų) apie Tado Montrimo spektaklį „Ribos“, noriu tavęs paklausti: kuris aktorius tau patiko labiausiai? Gal kuriame iš jų net įžvelgei save?

 

-Labai įdomus klausimas, kolege. Dėkoju už jį.-Kiekvienas savo simpatijas linkęs atiduoti protagonistui, nes antagonistu būti niekas nenori. Lygiai taip pat ir man artimesni buvo psichologo ir kaltinamojo vaidmenys - Valerijaus Jevsejevo įkūnytas psichologas stengėsi užjausti Julių Paškevičių, vaidinusį jauną įtariamą žudiką, bandė profesionaliai atlikti savo darbą. Paties J. Paškevičiaus personažas man artimas dėl savo noro "pataisyti išgverusią gadynę", kaip rašė Viljamas Šekspyras „Hamlete“ - tiesa, ne visada jam sekėsi (o jei tiksliau - visada nesisekė). Šiaip jau sužavėjo aktorių meistriškumas persikūnyti iš vieno personažo į kitą, nes, spektaklyje perteikiant kaltinamojo prisiminimus, trys aktoriai atliko ir skustagalvių, ir kunigo, ir motinos vaidmenis. Man, kaip lašeliui aktorystės jūroje, tai pasirodė profesionalu kaip visas kibiras. Tuo labiau, kai nuėjus padėkoti , paaiškėjo, kad jaunasis Julius Paškevičius yra ir pjesės scenarijaus autorius.

 

-Taip, mane irgi labai sužavėjo tas faktas, kad Julius Paškevičius, (jo vaidyba buvo priimtiniausia man, nes jame įžvelgiau dalelę  savęs, tiesą sakant, aš visas 90 minučių buvau įsijautusi į nusikaltėlio vaidmenį) yra pjesės scenarijaus autorius. Nuteistasis (Julius Paškevičius) patyręs daug skausmo, matęs neteisybės visur, kur gyvenimo vingiai jį nuvesdavo ir galiausiai įtikėjęs, kad jis vienas težino, kas yra teisinga ir kaip tą teisingumą atkurti – pabaigoje beviltiškai nunarina galvą, nes tiesiog pavargsta kovoti su vėjo malūnais. Teisybės paieškų kaina šį kartą jaunam žmogui buvo per didelė ir ribos tapo peržengtos. Kaip manai, ar galėjo tos ribos būti neperžengtos?

 

     -Taip. Bet nenoriu gadinti įdomumo tiems, kurie spektaklio dar nematė, dar tik ruošiasi jį pažiūrėti, todėl nesakysiu  kaip. Tepasakysiu tiek, kad kartais tereikia bent vieno autoriteto ir žmogus pakrypsta į kažkurią pusę – arba gerąją, arba blogąją (arba nežinia, kur iškrypsta).

 

   Taigi „auka“ kristijono Donelaičio gimnazijos svetainei atiduota. Pabaigoje norime visiems gimnazistams palinkėti: eikite teisingu keliu, neperženkite ribų ir raginkite (netgi reikalaukite) savo mokytojus, kad surengtų ne vieną panašią kelionę. tokios išvykos padeda mums augti, tobulėti ir turtėti kaip asmenybėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dialogą parengė

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleiviai

Toma Mikelkevičiūtė ir Gabrielius Zaveckas

 

Netradicinis seminaras

2014-10-29

Šių metų spalio 28 dieną gimnazijoje vyko susitikimas - seminaras su LL2 projekto koordinatorėmis Snieguole ir Kotryna, atvykusiomis iš Vilniaus. Seminare dalyvavo mūsų gimnazijos mokytojai ir svečiai iš Pilviškių ,,Santakos“ gimnazijos. Buvo kalbamasi dviem aktualiomis temomis: apie mokinio pažangos ir pasiekimų fiksavimą, jo tikslingumą bei pamokos apibendrinimą. Bendram darbui maloniai nuteikė lektorių paprastumas ir atvirumas. Mokytojai aktyviai diskutavo, ieškojo sprendimų, dalinosi patirtimi, džiaugėsi gavę patvirtinimą, kad jų taikomi mokymo bei vertinimo būdai yra geri ir tinkami. Buvome nustebinti, kaip puikiai verslo organizavimo, pelno siekimo metodai tinka ir mokykloje. Seminaras buvo įdomus ir netradicinis. Daugybės naujovių jame nesužinojome, bet tikrai pasitikrinome arba pasitikslinome jau žinomus dalykus.

 

 

 

Prpjektas „Tiltas“

2014-10-29

   Bendrai veiklai mokymosi bendradarbiavimo ir tęstinumo projektas "Tiltas" prieš prasidedant mokinių rudens atostogoms sukvietė Kybartų  Kristijono Donelaičio gimnazijos ir "Saulės"progimnazijos mokytojus. Tradiciškai mokytojai diskutavo apie gimnazijos pirmokų adaptaciją naujoje mokykloje. Kaip  sekasi  prisitaikyti prie naujų mokytojų, mokymosi aplinkų, apie sėkmingą neformaliojo ugdymo pasirinkimą. Lietuvių ir anglų kalbų mokytojai grupelėse diskutavo apie brandos egzaminų vertinimo aspektus pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Šias diskusija vedė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Nijolė Černauskienė, anglų kalbos mokytojos metodininkės Ona Jasiulevičienė ir Vidutė Miklušienė.

   Klasių vadovai džiaugėsi kultūringai, sumaniais ir mandagiais auklėtiniais. Buvę auklėtojai papasakojo apie klasių mokymąsi,  aktyvius mokinius, gebėjimus ir norus dalyvauti popamokinėje veikloje.

 

 

 

 

 

Solidarumo bėgimas

2014-10-15

   Spalio 15 d. gimnazija, prisijungdama prie organizacijos “Gelbėkit vaikus” iniciatyvos, organizavo Solidarumo bėgimą. Bėgime, kuris vyko Kybartų gatvėmis, užsiregistravo dalyvauti 140 mokinių ir 7 mokytojai. Solidarumo bėgimo dalyviai turėjo rasti rėmėjų, kurie už bėgimą aukotų lėšas. Lietuvos vaiku dienos centrus lankantiems vaikams bei berniukams ir mergaitėms, gyvenantiems Mikutos kaime, Zambijoje. Nors diena pasitaikė darganota, bėgimas įvyko sklandžiai, buvo paaukota nemaža suma pinigų. Džiaugiamės, kad mums padėti sutiko policijos pareigūnai, lydėję bėgikus ir užtikrinę jų saugumą.

 

 

 

 

 

 

Gimnazija praturtėjo

2014-10-15

Gimnazija praturtėjo naujomis edukacinėmis erdvėmis – lauko teniso aikštele, kuri įrengta gimnazijos rėmėjų lėšomis.

 

 

 

 

Tyrėjų naktis 2014

2014-10-02

   III kl. biologijos grupių mokiniai  su mokytojomis Violeta Maknavičiūte ir Rimute Lazdauskiene vyko į Molyno ekosistemą, stebėjo gamtos reiškinius, augalus, gyvūnus, išskrendančius paukščius. Iš vandens telkinio pasisėmė vandens planktonui tirti, apibūdino vandens ir pakrantės augalų rūšis, apžiūrėjo įspūdingą maumedį Salomėjos Damulevičienės sodyboje.

 

 

 

   Taip pat  III kl. mokinių grupelė tyrinėjo prie gimnazijos pastato augančių medžių įvairovę ir ieškojo lapuose minų (žaliajame augalo audinyje vabzdžio lervos padarytų ertmių). Pririnkę lapų pavyzdžių ir naudodamiesi literatūra, mokiniai mėgino nustatyti minuojančių vabzdžių įvairovę.

 

 

 

   Muzikos pamokoje III klasių mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupeles. Jie gavo skirtingų liaudies dainų fragmentus, kuriems turėjo ieškoti artimiausių, tinkamų natūralių (instrumentinių) bei elektroninių garsų pritarimui. Pritaikę parinktus  garsus kiekvienas grupės narys  pasiskirstė  skirtingus pritarimo tembrus, ritmus bei kompiuterinius garsus ir kūrė pritarimą dainos melodijai. Savo kūrybą grupės pamokos gale ir pristatė. Mokiniai pasijautė atradę kažką naujo, netradicinio, galėjo laisvai improvizuoti, įterpdami ir kompiuterines technologijas.

 

 

 

   Anglų kalbos pamokoje gimnazijos pirmokai generavo idėjas, kaip galima dar kartą panaudoti atliekas ir kaip tas idėjas įgyvendinti praktikoje. Mokiniai turėjo daug įvairių minčių, kaip panaudoti atliekas stambiu mastu, tarkim statyti namus iš šiaudų ar pasidaryti galingą  plaustą iš plastiko butelių, tačiau dirbdami grupėmis praktiškai susikoncentravo ties atliekų panaudojimu buityje, kaip antai: įvairiausios taros panaudojimas  daiktams sudėti, augalams sodinti, namams puošti ir kt.

 

 

 

   Rugsėjo 23 dieną chemijos kabinete lankėsi „Saulės“ progimnazijos penktokai su mokytoja J.Judickiene. Jie stebėjo mokytojos R.Lazdauskienės demonstruojamus eksperimentus ir keletą atliko patys.

 

 

   Fizikos pamokoje gimnazijos pirmokai vadovaujami mokytojos J.Judickienės paruošė patys, pagal aprašymą ir pristatė kitiems eksperimentus „Atrask pats“.

   Informacinių technologijų pamokose I ir II klasių mokiniai kūrė lankstinukus pristatančius „Informacinių technologijų išradimus pakeitusius žmogaus gyvenimą“. Mokiniams atrodė, kad labiausiai žmogaus gyvenimą įtakoja kompiuteriai ir mobilieji telefonai.

 

   Rugsėjo 26 d. gausus gimnazistų būrys vyko į Tyrėjų nakties renginius Kaune.

   VDU botanikos sode.

 

  

 

    VDU gamtos mokslų ir informatikos fakultete.Kkonstruojame robotus.

 

  

 

  KTU. Fizikos laboratoriniai darbai.

 

 

II klasių sporto šventė

2014-09-26

   Jau antrus metus Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje organizuojama sporto šventė, kurios iniciatoriai yra II-ų klasių vadovai – J. Judickienė, G. Gražulis ir L. Zdancevičius. Renginio tikslas, kaip teigė mokytojai, – skatinti bendradarbiavimą tarp šeimos ir mokyklos, tėvų, vaikų ir klasių vadovų laisvalaikio leidimą kartu, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Šiais metais, rugsėjo 19 d. į šią šventę klasių vadovai sukvietė II-ų klasių mokinius ir tėvus.

   Gausiai susirinkę dalyviai galėjo džiaugtis puikia nuotaika ir geru oru, pamiršti rūpesčius ir pasportuoti. Prieš estafetes visi atliko linksmąją mankštą ir susiskirstė į komandas. Tėveliams kartu su savo vaikais teko prisiminti vaikystę. Emocijos liejosi per kraštus, aidėjo juokas, garsūs šūksniai, kai kas ir ašarą bandė nubraukti. Juk taip norėjosi įrodyti, kad esi pats greičiausias, pats stipriausias, pats vikriausias ir atkakliausias! Labiausiai buvo laukiama pasitikėjimo rungtis, kuri atskleidė vaikų ir tėvų tarpusavio glaudų ryšį. Po atkaklių kovų jau buvo nebe taip svarbu, kam sekėsi geriau, o kam prasčiau. Laimėjo visi, kurie tą vakarą atėjo pasimankštinti su savo atžalomis.

   Šventę maloniai užbaigė aptarimas prie kavos puodelio. Tėvai ir mokiniai nuoširdžiai dėkojo klasių vadovams už gerus įspūdžius, galimybę atitrūkti nuo kasdienybės ir turiningai praleisti laiką kartu. Tokio renginio išvada tik viena – mokiniai, jų tėvai ir klasių vadovai glaudų ryšį sustiprina organizuodami ir dalyvaudami renginiuose, kurie vyksta netradicinėje aplinkoje.

 

 

 

 

 

Evelina Baliūnaitė, II c klasės mokinė

 

GERAI BESIMOKANČIŲ IR LANKANČIŲ PAMOKAS IŠVYKA Į TRAKUS

2014-09-25

   Kaip ir kasmet, gerai ir labai gerai besimokantys mokiniai bei nepriekaištingai pamokas lankantys mokiniai, rugsėjo 24 d. buvo pakviesti vykti į Trakus. Pirmiausiai aplankėme Trakų salos pilį, kur dalyvavome edukacinėje programoje “Nuo saulės iki Oršos – karinių pergalių paslaptis”. Užsiėmimas vyko pilies gynybinėje vartų bokštų pastogėje. Po to persikėlėme į kunigaikščių rūmų terasoje įrengtą šaudyklą, šaudėme į taikinius iš lankų ir arbaletų. Apžiūrėję pilies ekspozicijas keliavome į šokolado manufaktūrą “AJ šokoladas”. Čia, pasitelkę savo fantaziją,gaminome juodojo, pieniško ir baltojo šokolado saldainius. Ragavome ir patys, ir lauktuvėms į namus pakako.
   Kadangi diena buvo puiki, grįždami namo, neatsispyrėme pagundai užsukti į Birštoną ir pasivaikščioti Nemuno krantine.
Grįžome įgiję naujų žinių ir kupini įspūdžių.

 

 

 

 

 

NETRADICINĖS PAMOKOS VILNIAUS UNIVERSITETE

2014-09-22

   Ankstyvas rugsėjo šešioliktosios rytas. Autobusas su 25 gimnazistais ir dviem juos lydinčiomis mokytojomis (Asta Spangevičiene ir Audrone Žakiene) išrieda iš gimnazijos kiemo. Pusę septynių ryto dar nežinojome, kas mūsų laukia, bet pakilios nuotaikos išvažiavome į Vilnių.

  Vilniaus universitete (viename prestižiškiausių Lietuvos universitetų), įkurtame 1579 metais, mūsų laukė programų sistemų katedros vedėjas, rektoriaus mokslo premijos (2004) ir Lietuvos mokslo premijos (2012) laureatas, kybartietis (svarbiausias titulas!) profesorius Romas Baronas. Nuo rugsėjo devintosios jis eina dar vienas naujas pareigas — yra išrinktas universiteto senato pirmininko pavaduotoju. Sveikindami profesorių su šiomis garbingomis pareigomis, teikdami jam gėlių, dėkojome už šiltą, malonų ir žmogišką priėmimą, prisimindami ir jo dalyvavimą 2013—2014 mokslo metais vykusioje gabių mokinių pagerbimo šventėje (prof. Romas Baronas yra įsteigęs premiją mūsų gimnazijos olimpiadų ir konkursų laureatams paremti). Profesorius juokavo, esą susišilti galėsime prie kavos puodelio, ir tuojau pat mus pakvietė pasivaišinti kava, arbata bei jo paties keptu pyragu (pradžia matematikos—informatikos fakultete labai maloni — gera matematika...).

   Pasivaišinę susirinkome į auditoriją klausyti dviejų paskaitų: pirmosios apie pirmąjį lietuvišką palydovą „LituanicaSAT1“, kurią vedė lektoriai, palydovo iniciatyvinės grupės nariai Simonas Kareiva  ir Vytautas Valaitis, bei antrosios, kurią būtų galima pavadinti „Neįprastai sprendžiami neįprasti matematikos uždaviniai“,  kurią vedė doc. dr. Romualdas Kašuba. Likome sužavėti tiek faktais (pasirodo, pirmąjį lietuvišką palydovą konstravo studentai laisvu nuo studijų metu, aukodami savo laiką ir jėgas, o „LituanicaSAT1“ konstrukcijoje buvo tokių paprastų detalių, kaip fotoaparatas, pirktas internetu už 10 dolerių, ruletė, skirta matavimui, ir net pats paprasčiausias žvejybinis valas), tiek ir išraiškingomis dėstymo priemonėmis bei profesoriaus Romualdo Kašubos gebėjimu bendrauti su publika.

   Papietavę keliavome į VU matematikos muziejų, kuriame turėjome garbės susipažinti ir su muziejaus įkūrėju, doc. dr. Henriku Jasiūnu, o jo kolegė Vita Verikaitė mielai mums papasakojo viso universiteto istoriją. Susipažinę su universiteto istoriniais faktais bei žmonėmis, davusiais „pamatus“ universitetui bei pačiam muziejui, dėkodami universiteto atstovams įteikėme savo gimnazijos leidinį „Kai laikas tampa legenda...“ o patys dovanų gavome visą krepšį (tiesiogine to žodžio prasme) knygų. Pasidarę bendrą nuotrauką su profesioriumi Romu Baronu ant fakulteto laiptų, nužingsniavome į paskutinę paskaitą, šiandien mūsų laukusią šiame fakultete. Joje apie matematikos istoriją mums papasakojo matematikas, poetas, doc. dr. Vilius Stakėnas.

   Po paskaitos autobusu nuvažiavome į senuosius universiteto pastatus, kuriuose dabar yra įsikūrę filologijos, filosofijos, istorijos fakultetai. Apžiūrėjome freskomis išmargintą Pranciškaus Smuglevičiaus salę, universiteto skaityklą bei observatoriją.

  Tuomet turėjome pora valandų laisvo laiko. Mėgavomės galimybe pasivaikščioti po sostinės senamiestį, aplankyti lankytinas vietas, susitikti su vietiniais draugais ir artimaisiais ar tiesiog ramiai pailsėti kavinėse. Profesorius Romas Baronas, kaip ir kalbėjome pradžioje viešnagės universitete, vis dėlto, tikrai mums surengė šiltą ir jaukų priėmimą, artimai su mumis bendraudamas paskaitų metu ir noriai aprodydamas matematikos—informatikos fakulteto patalpas. Kelionė tikrai nepraėjo veltui ir neprailgo, o gimnazistai pasisėmė peno apmąstyti savo ateities planus ir galbūt po keleto metų tapti universiteto dalimi.

 

Gavome dovanų knygų su autorių autografais

 

Prof. Dr. R. Baronas

 

Paskaitoje

 

Matematikos muziejuje

 

Kartu su matematikos muziejaus įkūrėju H. Jasiūnu

 

Su dovanomis prie VU MIF

                                                                     Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos

IIIb klasės mokinys Gabrielius Zaveckas

 

Verti pagarbos ir atminimo

2014-09-17

   Tokios gražios, saulėtos ir šiltos rudens dienos vis dar viliote vilioja į gamtą, tad kodėl gi neišnaudoti pamokų laiko prasmingiau? Taip nutarę mes, Kristijono Donelaičio gimnazijos abiturientai, lydimi savo lietuvių kalbos mokytojų, aplankėme netoli Alvito, Kiršų kaime, esančią poetės Salomėjos Bačinskaitės – Bučienės, mums geriau žinomos kaip Salomėja Nėris,  gimtinę. Vykome jau susipažinę su dramatišku mūsų kraštietės poetės likimu, kuriai, beje, šiemet lapkričio mėnesį būtų sukakę 110 metų.  Gaila, tačiau daugelis Lietuvoje Salomėją Nėrį mini ir blogu žodžiu - kaip socialistų suviliotą ir apgautą, o vėliau atgailavusią menininkę,  laiko ją išdavike, prisijungusia prie  „Trečiojo fronto“.  Vis dėlto, derėtų atsakingiau vertinti ir meniškąją poetės kūrybos dalį, ypač jos ankstyvosios lyrikos eilėraščius, kuriuose ji atsiveria kaip moteris, gimusi mylėti – moters sielos reiškėja. Be abejo, poetė besąlygiškai mylėjo ir savo kraštą, savo tėviškę,  nemažai epitetų paskyrusi greta tekančiam Širvintos upeliui ...  Prozininkas ir eseistas Gintaras Beresnevičius ne veltui apie Salomėją Nėrį yra pasakęs: „Salomėja Nėris ir Lietuva – nepabaigiama byla“. Tokios štai mintys sukosi mūsų galvose, kai sukome siauru keliuku į buvusią Bačinskų sodybą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Sustojome kieme, kuris tik patvirtino biografines žinias – tikrai buvusi turtingo ūkininko  sodyba. Akimis ieškojome Salomėjos brolio Viktoro įskiepintų obelų, kurios yra išlikę iki dabar. ‚Mieganti obelis“ – taip buvo pavadinta viena iš jų, iš tikrųjų šakomis slenkanti pažeme. Salomėjos Nėries  marti Laima Bučienė mus sutiko sutrikusi. „Jums reikėjo įspėti mane, juk aš visai nepasiruošusi sutikti svečius“,- kalbėjo ji, bet sutvarkiusi pamelžtą pieną nuskubėjo persirengti ir atėjo pabendrauti su beveik šešiasdešimčia gimnazistų. Kukli, sniego baltumo plaukų spalvos moteris  ragino skintis ir ragauti obuolių, pasivaikščioti po sodą, apžiūrėti buvusios sodybos pamatus. . Apgailestavome, kad likę tik menkučiai pamatėliai medinės trobos, kurioje gimė ir užaugo Salomėja Nėris, pastovėjome ir prie poetės paminklo, kuriame atminimo raides iškalė jos vyras – skulptorius Bernardas Bučas, turbūt ne vienas pirmą kartą pamatė ir diemedį, pasodintą simboliškai eilėraščiui „Diemedžiu žydėsiu“ atminti – kaip pačios poetės priesaką būti visada kartu su ją menančiais, jai atleidžiančiais ... Aplankėme ir Širvintos upelį, prie kurio Salomėja Nėris eidavo pasivaikščioti nenorėdama girdėti tėvų barnių. Na, o Karolis su Aurimu (užkietėję žvejai) suskato per tą laiką ir meškerę užmesti – visai nemažą karosiuką iš tvenkinio ištraukė.  Tokiu jų nuotykiu pasidžiaugėme ir mes, ir šeimininkė. Gera žinia išvykstant iš sodybos buvo ta, kad Laima Bučienė žada dalyvauti kultūros ministerijos 2015-2020 metų remtiname projekte sodybos atstatymo finansavimui gauti. Viltis, kad poetės namas-muziejus bus įkurtas, pasirodo, vis dar rusena artimųjų mintyse.

   Alvito kapinėse pagerbę poetės sūnaus Sauliaus Bučo atminimą, dar nuvykome ir į liepos mėnesį simbolinius vartus atvėrusią kito poeto -  Kazio Bradūno -  buvusią  tėviškę. Ji čia pat, Bučų kaimynystėje. Gaila, tačiau iš šios sodybos  nieko nelikę. 1995 metais poetui pavyko surasti ir atpažinti tik prie slenksčio stūksojusį akmenį, pagal kurį suprato, kad būtent čia jo tėviškė. Dabar gimtojoje vietoje pastatytas Bradūnų šeimos kryžius, nuo kurio sauja žemės, poeto prašymu, buvo įberta jo kapo duobėn.

   Galėčiau drąsiai teigti, kad ekskursijos po rašytojų tėviškes  jauniems žmonėms teikia didelį įspūdį - daugiau nei tiesiog perskaityta informacija internete ar išgirsti biografijos faktai pamokos metu. Realus žvilgsnis leidžia nors trumpam įsivaizduoti ir pasinerti į tuometinį poetų gyvenimą. Kiekvienas iš mūsų, jaunosios kartos žmonių, turėtų apsilankyti bent jau savo rajono vietose, kuriose gimė  žmonės, savo darbais (šiuo atveju -  poezija, proza) garsinę  ir vis dar garsinantys Lietuvą.  Manau, jog mūsų krašto poetinio žodžio autorių kūriniai niekada „neišeis iš mados“, jie visada bus vertinami ir svarbūs mūsų šalies praeičiai atminti.

Toma Mikelkevičiūtė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos IVc klasės mokinė

 

Mokslo metų pradžios šventė

2014-09-01

 

 

 

 

 

 

 


 

Mokykyklos šimtmečio minėjimo akimirkos