į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Leidinio „Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 m.“ pristatymas Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje

Jau ne tik kilmingųjų tradicija, noras ir mada domėtis savo šeimos istorija, jos šaknimis, sudarinėti genealoginius medžius. Tai ne tik reikalinga, bet ir naudinga. Daugelį metų, dar nuo pirmųjų Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos analitikų, kultūros žmones domino poeto protėvių ir tėvų gyvenimo istorijos ir likimai. Prasmingą ir naudingą darbą atliko marijampolietis knygų leidėjas, kraštotyrininkas, fotografas Valentinas Juraitis kartu su kitais mokslininkais – išleistas plakatas  Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 m., kurio pristatymas ir vyko sausio 23 d. Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Gerbiamas Valentinas jau ne vieną dešimtmetį domisi Karaliaučiaus krašto palikimu, o šis darbas (septynių autorių) yra tartum „vyšnaitė ant torto“ analizuojant Kristijono Donelaičio biografiją. Tai ne tik visų poeto gentainių socialinio gyvenimo metraštis, bet ir šiandien vis dar apsilankančių jo palikuonių bendrystės tąsa.

   Labai įdomu buvo klausytis ir kitų kalbėtojų: Gintaras Skamaročius, K. Donelaičio draugijos pirmininkas, informavo apie ką tik dienos šviesą išvydusį „Metų“ leidinį olandų kalba (olandiškame vertime teko atsisakyti hegzametro ir taikyti kitus eiliavimo būdus), Marijampolės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Vaidas Klesevičius (jau buvęs kažkada mūsų gimnazijos svečias integruotoje pamokoje) kalbėjo, kaip atrandami giminaičių asmens faktai krikšto knygose, praktinių patarimų pažėrė Marijampolės apskrities archyvo direktorius Rimvydas Urbonavičius, nuosekliai papasakojęs, kaip reikėtų pasirengti kurti savo giminės genealoginius medžius ir kokie pagrindiniai šio darbo žingsniai, o studentas Jokūbas Danilaitis, tyrinėjęs savo artimųjų giminės medį Gražiškių apylinkėse, pasakojo, su kokiais sunkumais buvo susidurta.

   Renginio meninėje programoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokytojai A. Juškevičius ir M. Bučinskas. Jie deklamavo ištraukas iš gimnazijoje parengtos meninės kompozicijos „Tolminkiemio sodininkas“. Pranešimą apie K. Donelaičio genealoginio medžio naudą lietuvių kalbos pamokose skaitė mokytoja N. Černauskienė. Renginį filmavo Marijampolės TV, laidos įrašą galite peržiūrėti čia: 2020-01-24 Marijampolės TV žinios, K. Donelaičio genealoginio medžio pristatymas su gimnazijos mokytojais. Žiūrėti nuo 10,41 iki 15,48 min.

   Nors gimnazijoje turime ir tikrą plakatą, siunčiame genealoginio medžio ir virtualų variantą. Sėkmės studijuojant šį unikalų kūrinį.

 

Svetainės informacija