į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
„Ką žinau apie sveiką mitybą“

Šiandien niekas neabejoja, kad mityba – sveikatos pagrindas ir vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių gyvenimo kokybę. Teigiama, kad mitybos įpročiai susiformuoja ir įsitvirtina vaikystėje bei paauglystėje, todėl šiuo laikotarpiu įgyti maitinimosi įgūdžiai dažniausiai išlieka visą gyvenimą. Sveika gyvensena gali užkirsti kelią daugeliui ligų ir problemų, todėl yra laikoma efektyviausia ligų prevencijos priemone.

 Lapkričio 28 d. gimnazijos I-II-ų  klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie sveiką mitybą?”, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Viktoriną, kurios tikslas - gilinti sveikos mitybos žinias,  organizavo socialinė pedagogė Ž. Galinaitienė, biologijos mokytoja R. Lazdauskienė ir visuomenės sveikatos specialistė R. Stumbrienė, o vedė savanorės III a klasės mokinės Gustė Galinaitytė ir Gustė Kereišaitė. Komandos sudarytos iš mokinių ir suaugusiųjų dalyvavo įvairiose užduotyse: atsakinėjo į viktorinos klausimus, dėliojo sveikos mitybos lėkštę, atliko įdomias kūrybines užduotis. Viktorinos metu dalyviai įgijo žinių apie sveikatai palankesnę mitybą,  sužinojo, kad reikia valgyti saikingai, subalansuotą ir kuo įvairesnį maistą, patyrė daug teigiamų emocijų. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis dovanomis.

Viktorinos rėmėjas Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir finansuota Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios rėmimo programos projekto „Sveikata – teisingas požiūris“ lėšomis.