į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Pradžia » Istorijos centras

Mokyklos muziejus (Istorijos centras)

   

1989 metais buvo iškilmingai paminėtas Kristijono Donelaičio vardo suteikimo mokyklai 25-erių metų jubiliejus ir mokykloje įkuriamas muziejus. Ilgą laiką jis glaudėsi ankštose bendrabučio patalpose. Jo būklė kasmet vis blogėjo, kol galiausiai pavojus ėmė grėsti ir visiems saugomiems eksponatams.

2016 m., atidarius raudonąjį mokyklos pastatą, nuspręsta muziejų perkelti būtent į jį. Prireikė beveik ketverių metų, kol šią idėją pavyko įgyvendinti. 

Atnaujinus muziejų, pasikeitė ir jo paskirtis, todėl jį pavadintas istorijos centru, kuriame vyksta įvairūs renginiai, paskaitos, mokytojai ir klasių vadovai veda pilietiškumo pamokas, galima bet kada pasinaudoti skaitmenine medžiaga.

   Tai – tarsi šiuolaikiškas istorijos centras, kuriame susipina dvi istorijos – gimnazijos ir lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio.

Minėtas istorijos centras iš tikrųjų  tapo modernia erdve: eksponiojamos ekspozicijos, pagaminta atskira Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos istoriją atspindinti laiko juosta, sumontuoti mokyklos praeitį menantys ir dabartį fiksuojantys slankiojami stendai, sukaupta daug įvairios medžiagos.

Informacinį centrą kuruoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė.

Šiame centre vyksta integruotos pamokos, pilietiškumo pamokos.

Organizuojami įvairūs renginiai, eksponuojami reikšmingi bendruomeniai leidiniai.