į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en Naujienos » Straipsniai
"Metų mokinys 2021"

Tikriausiai ne vienas esate girdėjęs žymaus menininko, amerikietiško avangardinio kino krikštatėviu praminto režisieriaus vardą – Jonas Mekas. Prieš maždaug pusę metų laisvalaikiu naršydama „Instagram‘e“, kaip daro dauguma mano bendraamžių, pastebėjau susimąstyti privertusius minėto menininko žodžiu.

 "Sako: nepamesk kelio dėl takelio… A, žiūrint kur kas eina. Žiūrint kur kas nori nueiti… Yra vietų, kur gali nueiti tik takeliais. Takeliai dažniausiai veda prie gražiausių, subtiliausių papievėlių, upelių, žolynų, pavėsių. Keliai yra oficialūs, dulkini – tik pravažiuoti. Bet aš noriu ir pasigrožėti, ne tik važiuoti (ar pravažiuoti). Mano gyvenimas nėra važiavimas į tikslą. Tie žolynėliai daug daugiau man rūpi, tie papievėliai, kur takeliai nuveda."

Ir iš tikrųjų dažnai gyvenime bijome nuklysti nuo didelio tako, bijome iš matematikos kontrolinio gauti 2, galbūt bijome suklysti rašydami rašinį. Tačiau tie nukrypimai, maži gyvenimo takeliai, padeda mums augti, brandina mus kaip asmenybes. Prie to labai prisideda ir mūsų šeima, mokytojai, netgi nusišypsoję nepažįstamieji gatvėje. Todėl už šią pagalbą augti, išdrįsti kartais nukrypti nuo didelio tako ieškant mažų gyvenimo stebuklų,  noriu visų mokinių vardu padėkoti mokytojams ir visai mokyklos bendruomenei bei Kybartų mokslininkų fondo nariams ir ypač Romui Baronui. Jūsų pagalbos ir paramos dėka šiandien mes galime didžiuotis savo pasiekimais.

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinė Gabija Guntoriūtė