į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Įspūdžiai iš “Vasaros akademijos”

Šių metų liepos 17-ąją prasidėjo jau aštuonioliktą kartą Lietuvos Rašytojų Sąjungos oraganizuojama stovykla ,,Vasaros akademija”. Į ją sugužėjo rašantis bei besidomintis literatūra jaunimas iš Anykščių, Ukmergės, Semeliškių, Kelmės, Kražių, Plungės, Marijampolės, Kretingos, Vilniaus, Vilkaviškio, Prienų, Jurbarko, Alytaus, Zarasų, taip pat Kybartų. Stovykla jau trejus  metus iš eilės organizuojama Anykščiuose, ,, Nykščio namuose”, kurie tampa ir laikinaisiais namais akademijos dalyviams.

Jau pirmąją dieną gavome užduotį- sukurti performansą, kurio temą ir siužetą reikėjo pasirinkti patiems. Na, o kiekvieną dieną vyko intensyvūs susitikimai su Gintare Adomaityte, Irena Aleksaite, Artūru Valioniu, Alvydu Šlepiku, Sonata Žalneravičiūte, Antanu Šimkumi, Ramute Kalnėnaite, dirbtuvių vadovu Ričardu Šileika ir projekto vadove Birute Jonuškaite- visios šios asmenybės dalinosi savo asmenine patirtimi, įvairiomis istorijomis bei visada atsakydavo į rūpimus klausimus, patardavo.

Stovyklos programa buvo papildyta ir pažintinėmis išvykomis po Anykščius. Rašytojas Rimantas Vanagas su jaunaisiais kūrėjais keliavo po miestą ir pasakojo čia gyvenusių žydų istoriją bei kitų, žymių savo knygų herojų, Anykščiuose gyvenusių ir čia pėdsakus palikusių, o Tautvydas Kontrimavičius  savo paskaitai vietą pasirinko prie A. Baranausko klėtelės.

Liepos 21-osios vakarą mes, kaip dalyviai, pristatėme visą akademijos laiką ruoštą performansą  ,,Kaip grįžti namo?”. Tai buvo jausmingas etiudas su dramatiška pabaiga, kuriame savo eiles skaitė visi jaunieji filologai.

Liepos 22-ąją jausmingai atsisveikinome su ,,Vasaros akademija “-  laikinaisiais namais bei žmonėmis, kurie tapo antrąja šeima. Gaila, kad antrą kartą tam pačiam asmeniui jau nelemta joje pabuvoti – kviečiami kiti filologų konkurso laimėtojai.

 

Kamilė Vasiliauskaitė, IIIa klasė