į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Pleneras "Interpretacijos", skirtas K. Donelaičio 310-osioms metinėms paminėti

Gražus birželio penktadienio rytas subūrė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos, "Saulės" progimnazijos ir Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinius į   Paežerių dvaro sodybą gražiam bendram tikslui - paminėti K. Donelaičio gimtadienį. Taigi 2024 m. birželio 7d. įvyko meno pleneras "Interpretacijos", skirtas K. Donelaičio 310-osioms metinėms paminėti. 

Dauguma jaunimo, ar iš mūsų gimnazijos, ar iš kitos mokyklos, tikriausiai dažnai apie K. Donelaitį negalvoja, žino, kad rašytojas ir tiek, bet tarp MŪSŲ, tai yra, mokinių ir JO, taip pat yra panašumų — mes kuriame. Aišku, K. Donelaitis buvo rašytojas, grojo vargonais ir netgi vadovavo chorui, o mes kuriame truputį kitokiu meno žanru – piešiame, tapome ir užsiimame rankdarbiais, bet tai vis tiek mus sieja.

Manau, jog visi žinome K. Donelaičio kūrinį pavadinimu „Metai“ ir kad jis yra sudarytas iš 4 dalių, kurios pavadintos pagal metų laikus. Viena iš tų dalių yra „Vasaros darbai“ ir aš ją akcentuoju todėl, nes jau ir yra vasara. Ir taip, kaip K. Donelaitis rašė, manau, jog yra labai smagu, kad mes savo vasaros darbus pradedame nuo smagaus pasisėdėjimo, pasišnekučiavimo bei kūrybos, tai yra, plenero  „Interpretacija“, kuris skirtas K. Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti.

                      Prie gražiojo Paežerių dvaro nuotaika buvo tokia pat puiki kaip ir orai. Talentingi mokiniai bei jų mokytojos - D. Viliušienė, D. Lapaitienė, V. Murienė gėrėjosi ne tik vieni kitų meno kūriniais, bet ir gamta, kuri juos supo ir įkvėpė. Galbūt buvo mėgaujamasi gamta ir gražiu oru truputį per daug, nes dauguma darbų liko nebaigti! 

Pabaigtais meno kūriniais kviesime pasigrožėti parodose, kurios vyks  Kybartuose ir Vilkaviškyje. 

 

 

Meilė Januškonytė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos II a klasės mokinė, plenero  „Interpretacijos“ dalyvė