į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Savaitė skirta antikorupcijos dienai paminėti.

Korupcija- tai piknaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse, sporte, žiniasklaidoje, religinėse organizacijose, valdžioje ir t.t. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, mokesčių vengimas, sukčiavimas. Korupcija skurdina visuomenę, griauna pasitikėjimą valstybe, iškreipia rinkos mechanizmus.

Korupcijos sukeliami padariniai skatina žmones kovoti su ja, organizuojant ir skatinant antikorupcines iniciatyvas, vykdyti renginius antikorupcine tema.

Gruodžio 9 d. nuo 2004 m. visame pasaulyje yra minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo JungtinėsTautos.

Šią dieną visame pasaulyje įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.

2020 m. gruodžio 7-11 dienos gimnazijoje buvo skirtos antikorupcijos dienai paminėti. Antikorupcijos  diena buvo minima pamokų metu, nuotoliniu būdu.

Tikslas-ugdyti mokiniuose  sąžiningumo, aktyvumo, pilietiškumo ir sąmoningumo, netoleruojant korupcijos, parodant jos daromą žalą, suvokimo, kad korupciniai nusikaltimai nėra lengvesni už kitus nusikaltimus, todėl visuomenė neturėtų būti atlaidi.

I-II klasių mokiniai prisidėjo prie antikorupcijos dienos paminėjimo kurdami filmukus, plakatus, piešinius antikorupcine tema. 

 

Istorijos mokytoja A. Mockevičiūtė.