į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Tinkamai pasirinkta profesija – kelias į sėkmę

     Visi suprantame, kaip sudėtinga baigus mokyklą žengti profesijos pasirinkimo keliu. Dėl to nuolat stengiamasi moksleiviams suteikti visą reikiamą informaciją apie stojimo reikalavimus, studijas, studentišką gyvenimą įvairiose mokymosi įstaigose bei ateities karjeros galimybes.

     Tik gerai pažįstant save, įvardijant asmeninius lūkesčius ir suprantant savo galimybes moksleiviai gali sklandžiai baigti vidurinio ugdymo programą ir planuoti savo karjeros kelią. Ugdymas karjerai mokykloje paskatina jaunuolius domėtis mokymosi ir studijų galimybėmis, skirtingomis profesinėmis sritimis.

     Birželio 15 d.  gimnazijoje vyko ugdymo karjerai pamoka II-ų klasių mokiniams, kurią organizavo fizikos mokytoja Janina Judickienė bei socialinė pedagogė Žavinta Galinaitienė. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su fizikos dalyko poreikiu, renkantis inžinerinius bei technologinius mokslus. Į pamoką atvyko buvęs gimnazijos ugdytinis Dominykas Pauža, kuris dalinosi sėkminga  patirtimi apie studijas KTU, Elektronikos inžinerijos specialybę ir sakė, kad  neįsivaizduojantis savęs be matematikos ir fizikos. Jis akcentavo, kad renkantis dalykus, svarbu atkreipti dėmesį kokie mokomieji dalykai bus dėstomi studijuojant vienokią ar kitokią specialybę. Jis pabrėžė tamprų fizikos ir matematikos dalykų ryšį, nes be matematikos žinių, sunku siekti gerų rezultatų fizikoje. Pasak Dominyko, kiekvienam jaunuoliui kuo anksčiau svarbu pažinti save: įvertinti savo polinkius, suprasti savo stiprybes, žinoti silpnąsias puses.

Pamokoje dalyvavę mokiniai, nors ir nedrąsiai, bet uždavė keletą klausimų apie studijas KTU, kur galima įsidarbinti baigus šią studijų programą, kodėl buvęs gimnazijos ugdytinis pasirinko šią profesiją ir pan.

     Mokytojos ir mokiniai nuoširdžiai padėkojo buvusiam gimnazistui už šiltą pristatymą ir bendravimą su mokiniais.