į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Veiklos, skirtos Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti

Spalio 24 d. gimnazijoje lankėsi Visuomenės sveikatos specialistė Milda Sakalauskaitė, kuri I-II-ų klasių mokiniams skaitė paskaitą „Elektroninės cigaretės: pasekmės ir žala“. Specialistė papasakojo apie elektroninių cigarečių poveikį ir garinimo rizikas. Vyko diskusija, kokios yra elektroninių cigarečių vartojimo priežastys ir kokiais sveikatai nežalingais įpročiais būtų galima pakeisti elektroninių cigarečių garinimą. Suskirstyti į grupes gimnazistai bandė ieškoti būdų kaip sąmoningiau priimti sprendimus, nepasiduoti draugų įtakai ir rūpintis savo sveikata. Šią veiklą organizavo gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Rasa Stumbrienė.

III-IV-ų klasių mokiniams vyko pamoka – diskusija „Žiniasklaidos ir socialinių tinklų poveikis jaunimo psichinei sveikatai“. Žiniasklaidos priemonės šiuo metu yra viena pagrindinių suagusiųjų ir vaikų užimtumo formų. Šiandien daugelis vertybių , nuostatų, elgesio pavyzdžių yra perduodami ne tiesiogiai, bet per žiniasklaidos priemones (televiziją, spaudą, radiją, garso ir vaizdo įrašus, internetą ir pan.). Ji svarbi vaiko asmenybės ugdytoja ir formuotoja, veikianti vaiko psichiką ir charakterį.

Pamokos metu psichologijos mokytoja Alma Kalinauskienė mokiniams kalbėjo apie žiniasklaidos ir socialinių tinklų poveikį jų psichinei sveikatai, vyko diskusija šia tema. Gimnazistai atliko testus ir išsiaiškino kiek jie priklausomi nuo interneto.

Veiklų metu buvo skatinama visiems susimąstyti apie rūkymo žalą, raginta vengti žalingų įpročių, rinktis sveiką gyvenimo būdą, o gauta informacija pasidalinti su draugais. Ugdyta informacinio bendravimo kultūra bei kritinis mąstymas, kuris padės analizuoti ir vertinti situaciją informacinėje erdvėje.

Veiklos organizuotos pagal Vilkaviškio r. Visuomenės sveikatos projektą „Sveikata - teisingas požiūris“ planą.