į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Kristijono Donelaičio gimtadienio išvakarėse

Mūsų gimnazijoje ne naujiena, kad jau rimtai dėliojame veiklas pasitikdami poeto Kristijono Donelaičio 310-ąsias gimimo metines, bet turbūt ne kiekvienas žino apie Marijampolės K. Donelaičio draugiją, kuri gyvuoja nuo 2010 metų. Gruodžio 1 d. Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko tradicinė konferencija poetui ir jo darbams prisiminti. Joje dalyvavo ir dalis gimnazijos mokytojų – draugijos narių.

Labai įdomu buvo klausytis Dalios Dilytės – Staškevičienės, humanitarinių mokslų daktarės, lietuvių literatūros tyrinėtojos, vertėjos. Ją galima vadinti tikrąja Kristijono Donelaičio kūrybos puoselėtoja ir žinove. Taip pat kalbėjo Kęstutis Pulokas, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas, žurnalistas, visuomenininkas, visada paskutinėmis naujienomis pasidalina Lietuvos Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, jis kalbėjo apie Mažosios Lietuvos Tautinės tarybos Akto paminėjimą. Kaip paprastai atviras ir konkretus buvo Sigitas Šamborskis, VšĮ Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas. Šį kartą jis atvyko ne tuščiomis – už lietuvybės puoselėjimą Karaliaučiaus krašte įteikė apdovanojimus, jie teko ir dviems mūsų gimnazijos mokytojoms – Vilijai Stasaitienei ir Nijolei Černauskienei.

Renginio pabaigoje pasižiūrėjome Karaliaučiaus lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininko Alekso Bartniko atsiųstas nuotraukas iš Tolminkiemio muziejaus, kurio jau turbūt nepavyks aplankyti. Taip pat skambėjo MKC apeiginio dainavimo ansamblio „Dijūta“ atliekamos giesmės, kurios liūdnomis gaidomis patvirtino mūsų (ne)apsilankymo godas.

 

Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė