į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, o atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

   Vasario 14 d. Kybartų miesto bendruomenė  pradėjo švęsti artėjančią Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Visos Kybartų miesto ugdymo, kultūros įstaigos, jų ugdytiniai, vaikučių tėveliai, Kybartų seniūnijos, Kybartų miesto bendruomenės atstovai, pavieniai gyventojai  rinkosi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos kieme ir jungėsi į eiseną. Po trumpos paskaitėlės apie šią šventę, visi  išdidžiai žygiavo Vasario 16-osios ir Nepriklausomybės gatvėmis . Apjuosę šias gatves  su Lietuvos vėliavomis, vėliavėlėmis, pasigamintais žibintais rankose, visi drauge sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Į šią gražią akciją įsijungė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kartu su visais džiaugęsis artėjančiu mūsų Valstybės gimtadieniu.

   Taip jau sutapo, kad šią dieną Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje atidarytas gimnazijos istorijos centras. Šiuolaikiškai įrengtoje erdvėje eksponuojami svarbiausi gimnazijos istorijos momentai ir pristatomas poetas Kristijonas Donelaitis, kurio garbei pavadinta ši gimnazija.

   Istorijos centro atidarymo dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius. Jis pasakojo, kad anksčiau mokyklos muziejus buvo įkurtas kitose, mažose patalpose, tačiau 2016 metais, kada buvo atidarytas „raudonasis“ gimnazijos pastatas, reikėjo muziejų perkraustyti. Istorijos centrą kuruoja gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė. Ji kartu su gimnazistėmis pristatė, ką galima išvysti naujajame istorijos centre, kokia informacija čia yra saugoma.

   Į atidarymo ceremoniją atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, daug prie šio istorijos centro įkūrimo prisidėjęs ir finansiškai parėmęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, pagalbą darbais suteikę verslininkai: Vytautas Sabaliauskas, pagaminęs baldus, bei jo kolega Raimondas, padėjęs parinkti patalpų dizainą, sukurti slankiojančius stendus.

Visiems prisidėjusiems prie edukacinės erdvės įkūrimo įteikta dovanėlė – gimnazijos simbolis – Pelėda, kuri pagaminta iš tikro vaško.